Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Odjavi se

Uskoro nove promjene. Kliknite ovamo za više informacija.

Uskoro nove promjene. Kliknite ovamo za više informacija.

Forumi /

Informacije za korisnike /

O korisnicima stranice mojekrpice.hr /

Ocarinjena pošiljka Aliexpres

Evo drage moje kolegice, danas mi je stigla pošiljka naručena sa Aliexpresa (vrijednos 7 dolara). Inače pošiljka je poslana iz Nizozemske, ali to nije spriječilo našu revnu poštu da mi naplati carinu ,:) Tako da sam upravo podnijela prigovor pošti, carinskoj upravi i ministarstvu gospodarstva pa čekam da vidim zbog čega uopće paketi poslani unutar EU završavaju na carini. Čisto da obratite pažnju, neki paketi sa Aliexpresa se šalju iz Europe (iako neki i dalje idu iz Kine) i na njih vam ne smije ići carina i nikakva druga naplata. Gospođa na šalteru je ostala šokirana i uputila me da podnesem prigovor. sad čekamo da vidimo što će tko reći :') #bananadržava
prije 19 dana, 19:50
Ajme 😳🤔 Znate li možda moze li se odbiti primiti paket (jer mi se ne isplati plaćati 25kn za paket od 1usd)? Mislim da bi trebalo biti besplatno ali da provjerim 😅
prije 19 dana, 19:53
Ne znam, nisam još bila u toj situaciji. Ali probajte prije toga kontaktirati pošiljatelja i reći mu da vas terete za dodatnih 25 kn troškova carine. Možda vam refundira dio :|
prije 19 dana, 19:55
Pozdrav, Znate li piše li na pošiljci malim slovima Goods not fulfilling the conditions laid down in Articles 28 and 29 of the Treaty on the functioning of the European Union? Meni su isto tako stigle tajice iz Amsterdama s alija, na naljepnici se vidjelo jasno da je iz Nizozemske, ali je i malim slovima pisalo origin China i ovo što sam napisala gore. Iz tog razloga paket je bio carinjen.
prije 19 dana, 20:07
Uglavnom, javim kako se cirkus raspleo odgovor carine samo pokazuje da nitko ne čita upućene prigovore: " Odgovor: Poštovana, na web stranici https://carina.gov.hr/vijesti/e-trgovina-novine-u-carinjenju-posiljaka-male-vrijednosti-od-1-7-2021-godine/9533 možete pročitati E-TRGOVINA, novine u carinjenju pošiljaka male vrijednosti od 1.7.2021. godine ukoliko imate dodatno pitanje molimo da se obratite na Carinjenje poštanskih pošiljaka vrši se u Područnom carinskom uredu Zagreb, Granični Carinski Ured Zračna luka i Pošta, Robno granične procedure Pošta, Poštanska ulica 9, 10410 Velika Gorica. Informacije o postupku carinjenja u svezi s poštanskim pošiljkama može se dobiti na adresi elektroničke pošte [email protected] ili na broj telefona 01/6511-687. Lp "
prije 19 dana, 20:12
Jadna nam majka ako Hrvatsi smatraju Nizozemsku trećom zemljom ,:) ,:) ,:)
prije 19 dana, 20:13
> BiggieS: > Pozdrav, > Znate li piše li na pošiljci malim slovima Goods not fulfilling the conditions laid down in Articles 28 and 29 of the Treaty on the functioning of the European Union? > Meni su isto tako stigle tajice iz Amsterdama s alija, na naljepnici se vidjelo jasno da je iz Nizozemske, ali je i malim slovima pisalo origin China i ovo što sam napisala gore. Iz tog razloga paket je bio carinjen. To ne bi trebalo imati veze. Pošta je zaprimila paket poslan iz Nizozemske. Carina se eventualno mogla naplatiti u Nizozemskoj kada su zaprimili paket iz Kine.
prije 19 dana, 20:15
Ne šalju oni iz Nizozemske, ide samo preko njihove poste. Ali naplacuju i ako je trgovac registriran izvan EU, bez obzira odakle salje. Kad odem na neku tracking aplikaciju Kina piše kao origin country, za sve "nizozemske" pakete. Ali od sad je pdv uracunat tijekom placanja, samo je problem sto ce posta i dalje naplacivati onih 18 kn naknade za svaku
prije 18 dana, 06:31
ima na forumu tema o tom pa ako netko zeli saznati vise informacija https://www.forum.hr/showthread.php?t=1240235&page=9
prije 18 dana, 06:35
uglavnom...sve treba platiti...uskoro i zrak...samo da možemo plaćat nešto i stvarju se dodatni nameti - a podizanje standarda 0 bodova
prije 18 dana, 07:43
> tillya: > Ajme 😳🤔 > Znate li možda moze li se odbiti primiti paket (jer mi se ne isplati plaćati 25kn za paket od 1usd)? Mislim da bi trebalo biti besplatno ali da provjerim 😅 Zašto vam se ne isplati? To je ukupan iznos od cca 31 kn za taj proizvod. Jeste li ga po toj cijeni mogli kupiti ovdje? Ako niste, već samo po višoj, onda se isplati.
prije 18 dana, 10:33
> MiniMini: > > tillya: > > Ajme 😳🤔 > > Znate li možda moze li se odbiti primiti paket (jer mi se ne isplati plaćati 25kn za paket od 1usd)? Mislim da bi trebalo biti besplatno ali da provjerim 😅 > Zašto vam se ne isplati? To je ukupan iznos od cca 31 kn za taj proizvod. Jeste li ga po toj cijeni mogli kupiti ovdje? Ako niste, već samo po višoj, onda se isplati. Mogu kupiti po toj cijeni i ovdje, ako ne i manjoj 😅 tako da se stvarno ne isplati Ako netko zna jel nepreuzimanje paketa besplatno molim da javi, hvala!
prije 18 dana, 11:48
Meni danas stigle 2 pošiljke s Aliexpresa ništa nisam morala platiti,ako su stigle u Hrv. do 30.06. ne idu na carinu.
prije 18 dana, 14:18
ima li itko informaciju kolika bi carina bila otprilike za pakete u vrijednosti do 70 kn
prije 18 dana, 15:09
Mislim da je pregled 18 kn i pdv 25% od cijene znači oko 35 kn.
prije 18 dana, 15:30
1 2 3 Sljedeći