Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Odjavi se

Uskoro nove promjene. Kliknite ovamo za više informacija.

Uskoro nove promjene. Kliknite ovamo za više informacija.

Forumi /

Ostalo /

Razgovori /

PBZ kartice

Hej cureee :) Imam par pitanja jer sam toootalno zbunjena. Znači ovako 🙈 Imam pbz visa inspire karticu(debitna) i dobila sam visa premium gold karticu(kreditna) i sad mi nije jasno što i kako funkcionira. Teta u banci mi nije znala objasniti neke stvari. Uglavnom, htjeli bi uzeti kuhinju u lesnini na rate, ali mi više nije jasno koju karticu ja moram dat u prodavaonici da mi naprave kupnju na rate. Teta u banci je rekla da dam premium gold karticu ali da mi se novci skidaju a visa inspire tekućeg računa, a kad sam ju pitala dal su te dvije kartice spojene rekla je da ne, da su svaka za sebe. I sad ja ništa ne kužim. Imam odobren minus na visa inspire kartici od 13 i pol tisuća kuća zbog kredita koji imam pa si ja nekak mislim da bi dala taj tekući račun al opet nisam sigurna. Komplicirano je 🙄HELP!
prije 15 dana, 07:02
Da, dobro vam je rekla, na rate kupite s visa premium karticom (ako je veći iznos morate tražiti odobrenje - zvati telefonski). Kad vam se formira račun, nakon 30 dana vam se naplaćuje s tekućeg računa ili sami platite račun (ovisno da li ste dogovorili trajni nalog). Ako imate još pitanja, slobodno se javite :)
prije 15 dana, 08:49
A kaj nije onda jednostavnije dat visa inspire karticu il se to ne može? Jer po meni ta premium gold nema smisla, imam filing da na kartici nema ničega i da je tu čisto da je, ili sam jedina koja se nezna služiti s njome 🤦‍♀️ Ako sam dobro shvatila, prvo moram zvat njih da bi htjela uzet kuhinju na rate, da oni to odobre i ako odobre mogu u kupovinu? I onda si svaki mjesec naplaćuju s tekućeg?
prije 15 dana, 10:41
Visa premium je bivši Amex. Ja recimo nemam minus na kartici od tekućeg računa pa mi kreditna služi za takve stvari, veće kupnje, na rate i slično. Ne znam kolika je cifra, nisam nikad morala zvati u banku, ali ih možete obavijestiti da ćete raditi veliku kupnju pa da odmah autoriziraju. Naravno, ima hrpa tih sigurnosnih razloga pa možda stopiraju prodaju ako im se čini sumnjivo, kao i kad se kupuje nešto skuplje u inozemstvu. Vi sada imate dvije kartice na kojoj možete u minusu, dakle svaka kartica ima svoj minus. Kako je premium viza kreditna, ne možete na nju na bankomatu staviti novac nego se preko trajnog naloga rate skidaju s tekućeg računa. Dakle nisu povezane već ste negdje potpisali da dajete ovlast skidanju novaca. Inače imam račun u dvije banke jer mrzim Pbz, nikad ništa ne znaju objasniti. Mene su ojadili i psihički i financijski, otišla sam u London i sva su se sranja srušila na mene i te kartice haha. Otad znam da se putovanja najavljuju banci. I dalje imam tamo račun jedino radi tog minusa. Sve ostalo je veliki ne od mene
prije 14 dana, 22:18
Ja imam minus od 13 tisuća i nešto kuna zbog odobrenog kredita na tekućem računu pa me zato zanima dal mogu samo tu karticu tekućeg dat i uzet tako na rate? Sve mi se pobrkalo s tim karticama, bolje da ih nemamo 🤣
prije 14 dana, 07:21
> AnRebel: > Ja imam minus od 13 tisuća i nešto kuna zbog odobrenog kredita na tekućem računu pa me zato zanima dal mogu samo tu karticu tekućeg dat i uzet tako na rate? > Sve mi se pobrkalo s tim karticama, bolje da ih nemamo 🤣 Pretpostavljam da da, ukoliko je to ona kartica tekućeg računa, obična visa. Ona ide na rate
prije 14 dana, 10:52
> TinTina987: > > AnRebel: > > Ja imam minus od 13 tisuća i nešto kuna zbog odobrenog kredita na tekućem računu pa me zato zanima dal mogu samo tu karticu tekućeg dat i uzet tako na rate? > > Sve mi se pobrkalo s tim karticama, bolje da ih nemamo 🤣 > Pretpostavljam da da, ukoliko je to ona kartica tekućeg računa, obična visa. Ona ide na rate ![](http://upload.mojekrpice.hr/hr/images/message/7775712ba50f12655a46e659ead8455c.jpg) To je kartica koju imam, tekući račun, na koji mi ide plaća i sve ostale transakcije. Uz nju imam još i tu gold premium koju bi najrađe zapalila jer mi očito samo smeta 🙈
prije 14 dana, 13:04
s tom možete na rate ako ste tako ugovorili (provjerite) visa premium je odlična kreditna kartica (meni barem), nema limita (ako redovno podmirujete račune) i odlično funkcionira. Ja sam npr uvijek najavljivala veće troškove od 4-5000,00 kn pa na dalje baš upravo radi toga da oni to autoriziraju ranije da se ne mora npr zvati na prodajnom mjestu (ali to su iznosi 7000,8000 kn pa na dalje). Oni nju reklamiraju kao bez unaprijed postavljenog limita, što ona zapravo i je, ali uvijek oni postave neki limit ovisno o tome kakvu plaću imate, ali kažem ako se podmiruju redovno računi taj "limit" vam se povećava. Premium visa je kreditna kartica prije svega, Visa Debit je kao što samo ime govori debitna kartica tekućeg računa i na takvim karticama je određen limit kupovanja na rate.
prije 12 dana, 07:52