Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Odjavi se

Forumi /

Ljepota, stil, zdravlje /

Zdravlje /

Iritabilno crijevo

Pozdrav cure! Da li ima itko sindrom iritabilnog crijeva? Da li postoji neki popis namirnica koje bi se trebale izbaciti iz prehrane?
prije 14 dana, 20:33
"FODMAP Food List | IBS Diets" https://www.ibsdiets.org/fodmap-diet/fodmap-food-list/ Sretno. Ja se s tim borim vec jedno dvije tri godine. Mislim srecom moj jedini problem su mucnine, ali nije lako funkcionirat ni tako. Najbolje da zapisujete sve sto jedete pa otkrijete sto Vam pase, a sto ne jer iako je nesto na popisu dozvoljenih namirnica ne mora znacit da ce Vam odgovarat.
prije 14 dana, 21:00
Meni su tu dijagnozu postavili nakon sto su me testirali na celijakiju i heliko bakteriju. Obicno se radi vise pretraga, ali mislim da oni to prebrzo postave. Ja se sve spremam otic na gastroskopiju privatno pa sve izbjegavam jer mi se zbilja vise ne hoda po doktorima.
prije 14 dana, 21:02
Imam ja problem, al nisam sigurna spada li pod taj sindrom. Znaci ak sam malo pod stresom, tezak tjedan ili bilo kaj, desava mi se da ujutro imam uzasne grceve u trbuhu. Nekad ISKLJUCIVO ako legnem na desnu stranu, a na lijevoj sve ok. Nisam povezala s nikakvom hranom, aktivnostima i slicno, nema nikakve poveznice niti "patterna" osim tih napadaja tjeskobe. Doslovno mi je dva,tri dana tak, a cim se malo odmorim psihicki, ko da se nikad nista nije desilo.
prije 12 dana, 07:29
> Nathaniel13: > Imam ja problem, al nisam sigurna spada li pod taj sindrom. > Znaci ak sam malo pod stresom, tezak tjedan ili bilo kaj, desava mi se da ujutro imam uzasne grceve u trbuhu. Nekad ISKLJUCIVO ako legnem na desnu stranu, a na lijevoj sve ok. Nisam povezala s nikakvom hranom, aktivnostima i slicno, nema nikakve poveznice niti "patterna" osim tih napadaja tjeskobe. Doslovno mi je dva,tri dana tak, a cim se malo odmorim psihicki, ko da se nikad nista nije desilo. Moglo bi biti, to zna reagirat i na stres, svakom je različito. Obicno ljudi koji to imaju vecinom imaju dijareju i to im stvara velik problem u svakodnevnom zivotu. Kod mene je srecom samo mucnina i napuhanost.
prije 10 dana, 20:58
Ja 15g, u kombinaciji i gerb. Nemam ti što pametno reći ni preporučiti osim da ako imaš kakvih psih.problema tipa anksioznost rješavaš to prvo.
prije 7 dana, 19:16