Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Svakodnevica /

Društvena događanja /

Vjencanje i uzvanici

Pozdrav drage krpicarke! Znaci Imam jednu temu a to je broj gostiju na vjencanju. Nazalost 3 g sam provela u Njemackoj kako bi si zaradila novce za bolji zivot u Hrvatskoj. Otkako je krenula korona,ja sam nazalost izgubila puno prijateljica,rodbine,Familie. Vlastiti otac ne pita za mene pune 4 godine. Svi u obitelji posvadani. Nasla sam Decka, dobrog Jako, zarucio me. Dotakli se mi teme za vjencanje i kaze kako ce on pozvati oko 200 ljudi, a ja nemam koga osim Majke i par ljudi rodbine. Nista puno sa moje strane,ni kumu nemam. Nikad u zivotu nisam stekla tako dobru prijateljicu da mi bude kuma jer me sve Cure i kolegice nisu voljele (zbog izgleda i dobrote). Svadba je za 2 godine, necemo se zuriti i znam da do tada se moze svasta promjeniti pa cak cu i mozda upoznati neku osobu da mi bude kuma. Ali osjecam se nekako tuzno i jadno sto trenutno imam samo 20 ljudi koje bi mogla pozvati u svatove. Nikoga ni ne zanimam. Ja sam zeljela da imamo male svatove no on ima tako puno rodbine prijatelja i poznanika. Sta biste vi napravile na mom mjestu. Mislim da veliko vjencanje nije mjerilo braka. Moji su imali puno gostiju i ogromno vjencanje pa su se ipak rastali. Sta predlazete?😓😓
2021 09 23
Veličina vjenčanja svakako nema apsolutno ništa s kvalitetom braka. Vjenčanje bi trebalo biti slavlje vaše ljubavi i najbitnije bi trebalo biti da se ti i partner osjećate ugodno, sve ostalo je manje bitno. Želiš li ti veliko vjenčanje ili ne? Ako ne želiš, trebala bi porazgovarati s partnerom i pronaći kompromis koji bi za oboje bio zadovoljavajuć. Jel' jedini razlog zbog kojeg ne želiš veliko vjenčanje, malen broj tvojih uzvanika? Jer gle, nitko neće brojati ljude i gledati tko je čiji tamo, već će se ljudi zabavljati. Uostalom, kad se udaješ za nekoga, njegovi uzvanici i njegovi ljudi postaju tvoji.. a vjerojatno je već velika većina ljudi "tvoja" jer ih poznaješ. Mislim, ima nas svakakvih, doseljenika, introverta, ekstroverta.. ne mora svatko nužno imati i željeti imati masu ljudi oko sebe. Nekad 5 ljudi znači više od 500. To stvarno ne bi trebao biti nikakav problem.. Samo jedna stvar mi je upala u oko.. kažeš sve te cure nisu voljele zbog izgleda i dobrote. Možda stvarno jesi naletjela na masu nekompatibilnih ljudi za tebe pa nisi uspjela ostvariti neki dublji odnos. Međutim, često kad je baš u "svima" problem ispostavi se da je zapravo u nama samima problem. Nekad se trebamo prilagoditi životu i životnim situacijama te raditi na sebi i truditi se postati što bolji.
2021 09 24
Što je čovjek stariji to se i struktura ljudi oko njega mijenja jer nas život razdvoji, neki ljudi odu, neki dođu i bitno je uvijek cijeniti one koji se trude ostati. Mi smo imali svadbu prije par tjedana, ne ja, nego u obitelji, oko 130 ljudi, moje familije manje od 20 tak, uglavnom mladoženjini i zajednički prijatelji. Smatram bitnim poznati sve ljude koji dolaze a ne zvati samo reda radi jer je puno bolji ugođaj kada se veseliš sa ljudima koje znate oboje. Znam slučajeva gdje bi se kume znale od djetinjstva pa bi kuma razočarala mladenku pred samu svadbu a dobila je tu čast kao najbolja prijateljica.. I moja najbolja prijateljica s kojom sam odrasla od 8. do do sad 36. godine me jako neugodno iznenadila u zadnjih godinu i pol kad su mi se loše stvari dogodile.. Mislim čak da nije teško pronaći dobru osobu nego ju često puta ne vidimo zbog posla ili se ne trudimo dovoljno družiti se i naći ju. Vjerujem da stoji ona što tražiš traži i tebe.
2021 10 08
Ja osobno nisam nikako za velike svadbe jer velike svadbe se svedu na ljude koje "moras" pozvat jer je red il jer su duzni sto je meni nakaradno i ruzno na tako bitan dan.Taj dan bi ti trebao biti najvazniji i da su uz tebe ljudi koje volis i koji tebe vole a ne netko peti deseti koji ce ti pronac manu u jelu u glazbi u atmosferi doc sjedit do dara i pokupit se otic kuci...Tako da ako imas i 20 a da su ti bitni pa nek on ima 500 koga briga ti zovi tih 20 i budi opustena i sretna uradi festu za vas dvoje a ne za narod .A od tih 20 ljudi valjda postoji jedna zenska osoba tetka strina rodica da bi htjela biti kuma...ja osobno nemam veliki krug prijateljica i nije mi fora zvat nekog lijevog da mi kumuje uvijek sam imala nekog iz rodbine sa kime se i ovako druzim svaki dan i tko me postuje .
2021 10 09
Ne treba te to brinuti, i ja osobno imam manji krug ljudi u zivotu, i mogu reci da kao osoba koja je imala i puno veci mi je ovako bolje. Ziva istina je da bolje imati manje normalnih i kvalitetnih ljudi, negoli hrpu svega i svacega :D Imas jos vremena do svadbe, mozda upoznas super osobu, a uvijek mozes odabrati nekoga od rodbine. A kao osoba koja ima nekih veza sa svadbama (ovo mi radimo :) https://e-pozivnice-za-vjencanja.com/) mogu ti reci da ima jako puno vjencanja gdje je manji broj ljudi i zaista su prekrasne ceremonije. Intimnije i romanticnije. Zelim vam svu srecu!
2021 10 12