Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Informacije za korisnike /

O korisnicima stranice mojekrpice.hr /

Nedostatak opce kulture clanica

Pozdrav, na krpicama sam vec nekoliko godina, u ulogama i kupca i prodavaca. Ne znam dijeli li tko moje misljenje, ali u zadnje vrijeme sam zgrozena nedostatkom opce kulture pojedinih clanica, bilo da zelim nesto kupiti ili prodati. Osobno u svoje oglase stavljam sve moguce bitne informacije o artiklu, fotografiram iz svih uglova, mjerim te na upite bespogovorno saljem dodatne mjere, slike, video snimke, ako dođe do kupnje snizavam ionako snizene cijene (vecina artikala su kao novi), placam postarine, saljem najcesce isti ili sljedeci dan i sl. Konkretno, nedavno me jedna clanica trazila da rastezem struk i bokove hlaca i posaljem mjere, sto sam ucinila, pa dodatne slike, itd., na sto se nije niti zahvalila, nego kao svrsenu stvar izjavila da ce uplatiti cijenu bez postarine, na sto nisam pristala jer sam se osjecala uvrijeđeno, buduci nije smatrala potrebnim uopce na minimalno kulturan nacin pitati mogu li poslati sa ukljucenom pt. Da ne spominjem one koje zahtijevaju da im osobno dostavljam artikl na drugi kraj grada jer nisu u mojoj blizini, kao da sam ja dostavna sluzba, ili traze da se slikam u odjeci (vecina odjece koju prodajem mi je premala, tako da fizicki ne mogu niti da zelim, a uostalom i da mogu tko garantira da bi nam isti komad odjece jednako stajao buduci je svatko drugacije građen?), pa i u suncanim naocalama koje sam prodavala. Velika vecina nazalost ne zna zavrsiti zapoceti razgovor, pa je tako bez odgovora ostalo zadnjih par upita gdje su kupci predlagali novu cijenu na koje sam sve pristala!
2021 10 15
S druge strane, osobno sve manje kupujem jer se na 90% mojih upita ne odgovara, ili mi posalju defektnu robu, npr. haljinu na duplo kopcanje bez gumba na vidljivom mjestu (iako je u oglasu na slici gumb postojao), potrganu ogrlicu, odlijepljene ugg cizme, ili zaborave doci na primopredaju. Na sve to nisam ostavila niti negativnu povratnu ocjenu cisto iz manjka volje i vremena za prepucavanjem, ali imala sam potrebu ovo sada podijeliti jer svakim danom ostajem sve vise zapanjena ovakvim oblicima ponasanja koje je, po meni, ispod svakog nivoa. 🤯
2021 10 15
> Froglina: > Niste jedini, nedavno mi se zenska javi za zamjenu, pitam jel moze ovo kaze moze osim jedne stvari izaberi umjesto, ja izaberem i par dana me samo ignorirala dok nisam poslala jel odustala. Kao ne zna sta oce, previse joj dat. I evo nije mi se ni javila uopce hocu necu, stvarno nepristojno. > Onda ima i onih koji se jave za nesto i ne odgovore uopce nakon moje poruke. Jucer mi se javila zena jel joj mogu poklonit tajice jer je iz osijeka i nema novaca, kazem moze, trebamo se naci i zena ne dode, na kraju mene izvrijeda jer joj nisam donjela kuci, zivi cirkus, kao da sam u nekoj mentalnoj ustanovi, a ne krpicama :') :') Upravo to, zaboravila sam dodati da meni pise na profilu da nisam za zamjene a svejedno najvise upita dobivam o zamjenama 🤪
2021 10 15
ja sam ovdje tek par mjeseci, ali isto sam primijetila neke obrasce ponašanja... mene je jedna korisnica cimala da joj snizim cijenu, nisam snizila, ali sam predložila da ja platim poštarinu, na kraju sam ja morala ispitivati je li stiglo i nije mi ni ostavila povratnu, a izašla sam joj u susret. onda nisam ni ja njoj ostavila jer mi je to baš bilo nekorektno. s druge strane, ima divnih ljudi s kojima sam baš lijepo popričala i koji su me tako nahvalili da mi je sve neugodno o:)
2021 10 15
Takoder sam imala par losih iskustava, mucim se s mjerenjem dodatnim i slikavenjem na kraju ni ne odg, pa to neko uvjetovanje cijenom “pristajem samo na toliko pa vi kako ocete” a JA prodajem artikl pa ajde da na lijepi nacin se kaze “bi li pristali na x kn” nego tako na neki ruzan nacin isto kao da ja MORAM to napraviti…Naravno nisam ni ja savrsena daleko od toga, ali uvijek sam se trudila biti pristojna i ljubazna za razliku od nekih pojedinaca… No sreca to je samo par losih u moru dobrih iskustava🥰
2021 10 15
Imala sam upit od gospođe koja ima jednu pozitivnu i jednu negativnu... Javila se nakon 10 dana... da me traži da idem ponovno slikati, odnosno još slika da pošaljem. Predmet je u međuvremenu bio prodan. Ono što sam primijetila da su osobe sa negativnim i jako malo pozitivnih jako problematične. One koje imaju dosta pozitivnih, nikad nisam imala problem. Dugo sam ovdje, to je moje iskustvo.
2021 10 15
> Vikili: > Imala sam upit od gospođe koja ima jednu pozitivnu i jednu negativnu... Javila se nakon 10 dana... da me traži da idem ponovno slikati, odnosno još slika da pošaljem. Predmet je u međuvremenu bio prodan. > Ono što sam primijetila da su osobe sa negativnim i jako malo pozitivnih jako problematične. > One koje imaju dosta pozitivnih, nikad nisam imala problem. Dugo sam ovdje, to je moje iskustvo. ali uvijek je netko novi i ima malo pozitivnih, vi koji ste ovdje puno duže možda ste prije puno više prodavale pa se nakupilo toga, ja sam ovdje 5 mjeseci i uspjela sam prodati 12 stvari. nekad mi se čini da do kraja života ne bi skupila 100 pozitivnih, a kamoli više
2021 10 15
Pozdrav, Zbilja ima bisera, ali od kad sam odlučila da ne odgovaram na nesuvisle upite, moram reći da imam stvarno jednostavne i prekrasne suradnje. Dakle, držim se pravila koje sam si postavila sama - ne radim primopredaje i ne držim rezervacije i baš me briga hoće li se na to tko uvrijediti. Tu sam gubila najviše živaca i vremena. Stvarno poštujem svoje i tuđe vrijeme i kad netko ne poštuje moje, nije mi okej. Šaljem tiskom jer mi se ne stoji u redu u pošti i više se nemam potrebu ni opravdavati članicama u vezi toga. Također, trudim se da je u oglasu istaknuto sve relevantno pa ako u oglasu piše na tri mjesta da je materijal srebro i netko se javi sa - jel to stvarno srebro? Nemam uopće potrebu odgovoriti. Naravno odgovaram na sva smislena pitanja, slikam dodatno ako treba itd., ali ne dozvoljavam ni da me se voza. Ovdje ima prekrasnih cura i žena s kojima je surađivati užitak i svaka me nova suradnja veseli, a čim iz nečijeg pristupa osjetim lošu vibru, preskočim tu suradnju i sačuvam si vrijeme i živce.
2021 10 15
Ja sam puno godina ovdje,Bilo je predivnih suradnji i rodila su se neka nova prijateljstva .Zezanje, smijeh ,bio je užitak čitanja tema o svemu u životu.Danas proletim teme i samo ljutnja prevare svađe.Došle su neke nove generacije ,sa negativnom vibrom,pa je vrijeme da se mi stare povučemo.,Osobno nemam živaca da se natežem za uplate i ostalo,moj mir nema cijenu. Rijetko se javim u raspravu,ali ova tema me je podsjetila na prošla lijepa poznanstva i druženja preko foruma.
2021 10 15
Također, toliko upita dobijem za npr. dodatne fotke ili neke dodatne informacije o artiklu, na sve brzo i uredno odgovorim da na kraju niti ne dobijem obično "hvala". I još mi smeta kada pošaljem artikl a ne javu mi se da su primile i ne ostavu povratnu ocjenu.
2021 10 15
nova sam na krpicama, i na 100% poslanih upita u vezi kupnje mi nije odgovoreno, ne znam zasto?
2021 10 16
> Ivancic12: > nova sam na krpicama, i na 100% poslanih upita u vezi kupnje mi nije odgovoreno, ne znam zasto? Evo ja sam ovih dana otvorila profil,I imam osjećaj da neću moći ništa niti pokloniti a kamoli prodati 😅 Znam da ima puno prevara,ja sam prodavala po fejsu jako dugo,I imam puno poruka gdje su mi se ženice javile kad im stigne roba,I spremna sam poslati te por.kad se netko javi,ili čak ako ima puno povratnih poslati pa da uplati kad stigne.. Neznam ni sama,znam da su svi krenuli nekad od 0 🙂
2021 10 16
> Reicmija: > > Ivancic12: > > nova sam na krpicama, i na 100% poslanih upita u vezi kupnje mi nije odgovoreno, ne znam zasto? > Evo ja sam ovih dana otvorila profil,I imam osjećaj da neću moći ništa niti pokloniti a kamoli prodati 😅 > Znam da ima puno prevara,ja sam prodavala po fejsu jako dugo,I imam puno poruka gdje su mi se ženice javile kad im stigne roba,I spremna sam poslati te por.kad se netko javi,ili čak ako ima puno povratnih poslati pa da uplati kad stigne.. > Neznam ni sama,znam da su svi krenuli nekad od 0 🙂 Treba malo strpljenja, svi smo krenuli od nule, ja sam prvi artikal prodala tako što sam zainteresiranoj kupilici poslala artikal pa mi je ona uplatila kada joj je stiglo, htjela je kupiti neku haljinu od mene ali kako sam bila novi profil bojala se prevare pa sam joj tako predložila jer je ona imala dosta pozitivnih i tako malo po malo skupiš ocjene dok ne krene.Međutim, primjetila sam da se u zadnje vrijeme stranica srozala, svaki drugi dan osvane tema na forumu o nekoj prevari ili pristiglim oštećenim artiklima te odbijanju povrata novca.
2021 10 16
Ovdje sam upoznala super žene i kad kupujem uvijek prvo pogledam njihove profile. Isto tako većina mojih prodaja je od žena koje su već kupile od mene. Svaki novi profil je rizik jer prevara ima previše. Novim članicama savjet-skupite ocjene u zamjenama, a kad kupujete držite se članica sa više ocjena. Sa vremenom ćete upoznati divne žene, i stvoriti svoj krug pratitelja. Sretno :)
2021 10 16
> rochelle123: > S druge strane, osobno sve manje kupujem jer se na 90% mojih upita ne odgovara, ili mi posalju defektnu robu, npr. haljinu na duplo kopcanje bez gumba na vidljivom mjestu (iako je u oglasu na slici gumb postojao), potrganu ogrlicu, odlijepljene ugg cizme, ili zaborave doci na primopredaju. > Na sve to nisam ostavila niti negativnu povratnu ocjenu cisto iz manjka volje i vremena za prepucavanjem, ali imala sam potrebu ovo sada podijeliti jer svakim danom ostajem sve vise zapanjena ovakvim oblicima ponasanja koje je, po meni, ispod svakog nivoa. 🤯 Obaveznoooo ocjena! Znam da je gnjavaža i čovjeku se ne da zezati ali tako se tim curama daje krila, jer dobro ste primjetili, sve je više prodaje ofucanih stvari koje su za smeće. Ocjena i link na forum. Jedino tako se možemo bar donekle riješiti prevarantica. Nažalost nove članice plaćaju cijenu ovih loših.
2021 10 16
1 2 3 Sljedeći