Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Odjavi se

Forumi /

Ljepota, stil, zdravlje /

Zdravlje /

HZZO & Kontracepcijske Pilule

Pozdrav Svima, Imam recept za Yaz te me zanima dao HZZO ili neko drugo zdrastveno pokriva (ili dijelomicno pokriva) trošak pilula? Hvala unaprijed
2021 12 05
imam aplikaciju za lijekove zbog fakulteta i provjerila sam, za 24 tbl i 4 tbl placebo nadoplata je 59,14 kn
2021 12 05
Da, i ja to vidim na Excel-ici za dopunsku listu ljekova. HZZO snosi svih 4.45kn :(
2021 12 05
Ja imam Uniqa osiguranje i pokrivaju mi pilule. Imam 1200kn godisnje na lijekove s B liste, a placam manje nego dopunsko od HZZO-a
2021 12 06
> Chinchilla: > Ja imam Uniqa osiguranje i pokrivaju mi pilule. Imam 1200kn godisnje na lijekove s B liste, a placam manje nego dopunsko od HZZO-a Hvala na informaciji! Koji paket imate kod Uniqa?
2021 12 06
Imali su nedavno akciju za prvu godinu za 624kn, inace je 780kn. U tome je pokrivanje lijekova s B liste do 1200kn godisnje i drugo ljecnicko misljenje. Jedino "zeznuto" je sto prvo morate platiti lijek pa njima slati racun da vam uplate novce ali to je doslovno cas posla. Znaci ako placate HZZO dopunsko, definitivno se ne isplati. Bilo koje drugo dopunsko uzmite, svi oni slicno nude. Dobro je na akciji uloviti ovako nesto pa se lako dogodine prebacite negdje drugdje.
2021 12 06
Do nedavno sam imala HZZO, placala 70kn i nista mi to nije pokrivalo pa reko da uzmem bilo sta drugo. Moje pilule su 20-ak kn ali svejedno zasto da ih placam ako ne moram. Vama se pogotovo to isplati ako vam kostaju 50-60kn
2021 12 06
> Chinchilla: > Do nedavno sam imala HZZO, placala 70kn i nista mi to nije pokrivalo pa reko da uzmem bilo sta drugo. Moje pilule su 20-ak kn ali svejedno zasto da ih placam ako ne moram. Vama se pogotovo to isplati ako vam kostaju 50-60kn Super, hvala puno na informaciji!
2021 12 06
Ja sam isto na Uniqa osiguranje, imam neki paket za 58 kn/mjesečno. Ne pijem više tablete ali dok jesam pokrivalo mi ih je u potpunosti jedino je "problem" taj što kaže Chinchilla što se mora platiti u ljekarnoj pa im poslati račun s imenom, prezimenom i OIB-om ali meni to osobno nije problem jer mi je poslovnica 10 min udaljena pa im osobno odnesem. Nisam imala takvih "problema" pri npr. vađenju krvi (laboratorij), bolnica i dr., tamo "prolazi" kartica ali u ljekarnoj moram zatražiti račun na ime, doduše već tri godine govore da će se i to riješiti ali nikako međutim bolje i tako da refundiraju nego da uopće ne pokriju troškove ili da pokriju samo djelomično.
2021 12 07
I ja sam na uniqua i placam 65 kn mjesecno i pokriva mi sve ljekove sa B liste. Stavila sam sada aparatic i treba mi pokriti dopunsko kako kaze ortodont 20% . Spada pod pomagala aparatic sto vidim da mi je u polici ali nisam sigurna s obzirom da je rijec ipak o 1200 kn na 2 rate. Ako se tko bolje razumije koliko traje povrat i na koji nacin za toliki iznos? Ima li komplikacije s njima?
2021 12 10