Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Odjavi se

Forumi /

Ljubav, obitelj, djeca, psihologija /

Psihologija /

opsjednutost tuđim životom

Da li vam se ikad desilo da volite pratite neku osobu što radi, kako se oblači, gdje ide, kako živi itd. U zadnje vrijeme škicam jednu ženu iz kvarta i moram priznati da mi se jako sviđa njen život, barem ovo što se vidi. Htjela bih i takvog muža i takvu djecu i takvu odjeću i sve..počela sam kupovati odjeću kakvu ona ima itd. Ne znam kako da se riješim toga :( :(
2021 12 12
Mislim da imate neki problem.Jedno je kad te netko inspirira a drugo kad nekog kopiras,negirajuci sebe na taj nacin.
2021 12 12
To se događa nažalost, jer zračite nemanjem toga. Jer je to dio Vas koji nemate vi ste toga svjesni, ali možete ga ostvariti i imati. I sve dok sebi sami potvrđujete na taj način (kopiranje osobe) sve više ćete upadati u stanje jake želje za time da se to ostvari sve što želite i postajete ovisni. Vrtite se u krug. Kupovanje odjeće i priželjkivanje samo je fasada privremenog osjećaja sreće i zadovoljstva. Privid onoga što nemate a htjeli biste imati. I tako živite nažalost u iluziji, trebali biste težiti tome s percepcijom pogleda na tu osobu kao motivaciju,inspiraciju, kao npr. gle, ako ona može to, ako je ona sretna, ispunjena, stabilna i sigurna žena koja je na svim aspektima ostvarena to znači da mogu i JA. Krenite sami od sebe jer vi niste ona, vi ste Vi i jedinstveno ste i posebno biće kao i svi ostali. Prvo se naučite voljeti sebe, upoznati sebe samu, propitkivanjem sebe što Vam nedostaje i još glavnije pitanje koje si trebate postaviti je zašto ja to želim i što želim?
2021 12 13
Bitno je da se vodite osjećajima nek Vam oni budu vodiči da znate jeste li na pravom putu ili ne. Prvo prihvatite tu situaciju i priznajte si da ste nezadovoljni. To je prvi korak uočiti, od kuda izazov kreće. Čim vi npr osjetite nezadovoljstvo, nesigurnost, neispunjenost, znači da ste udaljeni sami od sebe. Počnite od onih malih sitnica zbog kojih ste sretni zbog sebe, uvijek budite zahvalni na svemu što imate, jer možda netko isto želi to što vi imate a ne cijenite sebe dovoljno. Negativni osjećaji i emocije su nam zapravo prijatelji jer nam ukazuju da nismo na pravom putu i da bi u tom trenutku kada ih prepoznamo trebali tražiti nešto zbog čega bismo se bolje i sretnije osjećali.
2021 12 13
Na taj način učite biti ispunjeni. Njegujte, pazite na sebe, svaki dan nađite neki razlog u sebi, na sebi zbog kog ste zadovoljni i zahvalni. Samim time tako ćete zračiti i privlačiti pozitivne misli koje će vas formirati i oblikovati u ono što želite biti. Postoji izreka prvo budi i postati ćeš. Ako npr želiš ljubav, prvo budi ljubav pa ćeš to i postati, ako shvaćate poantu. Sami ćete vidjeti koliko se bolje osjećate, a time će vas put dalje voditi prema onim ljudima i stvarima kojima težite, odnosno one same će vam dolazit. No sve dok forsirate i dokazujete da nešto nemate, i dalje ćete imati ništa. Imati ćete "nemam ovo, nemam ono." Jer svojim mislima i djelovanjem samo ćete još više privlačit i potvrđivati da to nemate. Ostaje prisutna praznina i želja koja će ostati samo želja. Dakle, prvo se okrenuti sebi, zagrlite sebe sami za promjenu, volite sebe jer je život prekratak da bi ga živjeli u praznoj ljusci, a možete živjeti svoj. Život je učenje, putovanje. Učite se biti ono tko želite postati. Rad i samo rad na sebi u svim aspektima. Sve počinje u umu i završava u umu. Možda vam se ne čini jednostavnim, ali ako budete gledali očima da jest lako tako će i biti. I ne, to nije obmana, već vjera u sebe i uspjeh da život zapravo može i jest lak ako ga sami takvim napravimo. Nažalost naučili su nas i uvjerili da je normalnije negativno razmišljati nego pozitivno, otuda toliko i neispunjenih života. Sretno draga ♥️♥️♥️♥️♥️
2021 12 13
apsolutno se slazem sa svime, ali ne vidim nikakav pomak niti nakon razgovorima s psihologom, koji su preskupi, a nista mi nisu pomogli😒😒
2021 12 13
Turky, ovo ste krasno napisali :") Dvaput sam čitala!!
2021 12 15
> sanjaurban: > Turky, ovo ste krasno napisali :") Dvaput sam čitala!! 😊🌸🥰♥️♥️♥️ Hvala na lijepom komentaru ♥️♥️🙂
2021 12 17
Na van svi izgledaju savrseno, naglasak je na van. Ono sta vam fali potrazite u sebi, budite svoj lider, stvorite svoj stil i napisite svoju pricu. Usmjerite se na svoj zivot i ono sta vam fali trenutno. Nije odgovor u toj osobi odgovor je u vama, samo ga morate pronaci. Sretno!
2021 12 19
I probajte naći neki hobi, radite nešto što volite :* sretno
2021 12 19
Turky5 se baš fino potrudila da lijepo pojasni, mene isto ponekad uhvati momenat kad gledam sve te uljepšane živote na instagramu i okolo kako su "sretni" mislim eh i ja bih tako, međutim imaju svi oni svoje downsidese možda gore od nas koje ne vidimo. Da si na mjestu te žene stvarno možda bi se itekako predomislila. Šta znaš koje ona ima boljke o kojima ne priča i koje se ne vide.. Naučit voljet sebe i cijeniti sve što imaš te truditi se stvoriti svoj stil je najteže nešto kad si labilan i izgubljen u masi problema ili teškoj situaciji, no sitnica po sitnica da se poboljša svaki tjedan ako se fokusiramo na nju vjerujem da će dugoročno polučiti rezultate. Zapisuj, radi si plan, od kuhanja, odjeće, obaveza, sastanaka, piši mini dnevnik. Radi što te čini sretnom u poslu.. probaj ignorirati pogled "joj ona je bolja/uspješnija..."uvijek će netko bit, who cares, nitko neće biti ti! Zacrtaj si cilj, planiraj, ostvari.. jedino ovo s mužem, to je teško planirat :D kakogod, prihvati sve to kao dobro i idi dalje, i ako se ne desi. Pogledaj se u ogledalo, divna si i ona nije ti, niti si ti ona, voli se jer ti sebe najviše trebaš.. sjeti se sebe male i budi ta djevojčica koja je razmišljala što će bit kad odraste, sjeti se koliko si zahvalna za sve što imaš i koliko te ljudi voli jer si to baš ti.. nitko drugi. Meni stručna pomoć nije pomogla, ali možda sam išla na pogrešna vrata. Teško je pretvoriti teoriju u praksu ali moramo.. jer tko će drugi ako ne mi same? Drži mi se <3
2021 12 20
hvala cure :* :* <3 <3 <3
2021 12 21
Iznad mene zivi influencerica il kako god bi se to vec nazvalo jer iskace iz svake pastete. Zbilja ne pratim tude zivote i ne zanimaju me(nemam ni fb ni instagram jer svi da kojima se trebam cuti i cujem su mi na viberu ili whats uppu), ali eto igrom slucaja ona iskace na svim portalima i naslovna strana je cesto kak se ona i muz vole, on njoj srceka i ljubavi ona njemu i te fore, ali.... Od jutra tocnije od 6 ujutro krecu svade, pogrdne rijeci nemrem ni citirat jer cu odmah zavrsit na bloku, to je tolika svada i dernjava da cijela zgrada to slusa, a oni sto je najbolje od svega nosu toga ni svjesni. I tako to ide unedogled. Uzasno, zalosno i jadno. I onda nekomjedna takva jadnica bude uzor i mjerilo, a nemate pojma kako je jadan njen zivot. Jedan dan sam joj cak i mislila rec da cijela zgrada slusa njihove prepirke pa da pripaze, ali toliko ju sazaljevam da cak ni to nisam mogla da joj kazem. Usput ljepota nije ni priblizna kao na slikama(mislim nije ni to bitno lijepa je zena, ali ne bas toliko). Uglavnom znate kako se kaze pazi kome zavidis i mislim da se to bas odnosi na takve ljude. Lijepo bi bilo da vas to potakne da tezite necem visem u zivotu, ali zaista vecina ljudi imaju jednu sliku prema van, a u stvarmosti im je gore nego bilo kome od vas.
2021 12 23
ma jasno je sve, niciji zivot nije savrsen, ali kad se covjek tako "zaludi" nekim, stvori neku idealnu sliku u glavi, tesko je oduprijeti se tomu
2021 12 31