Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Ljepota, stil, zdravlje /

Sport i dijeta /

Dijeta koja zapravo skida kile

Znam da tražim nemoguće, ali zna li netko od vas za dijetu koja zapravo skida kile? :,'( Imam 5-10 kila kojih bi se htjela pošto-poto riješiti, a kad god krenem s nečim drži me tjedan-dva i dalje pokleknem pred slatkišima. Kakva su vaša iskustva? Ima li što da je dugoročno održivo? Keto, 16/8? Jel netko probao? HELP! :(
2022 03 03
Jedino što je bitno je kalorijski deficit, a dijete sigurno nisu dugoročno rješenje. Kalorijski se deficit može postići unošenjem manje kalorija i/ili trošenjem vše njih, a u biti je kombinacija to dvoje savršen par. Postoje stvaarno razni savjeti za to na internetu, iz svog iskustva mogu reći da mi je prelazak na prehranu s više proteina i ugljikohidrata a manje šećera pomogao jer se osjećam sito dulje kroz dan. To NE znači izbaciti ih skroz, baš zato vjerojatno i imate problem s održavanjem novog plana prehrane, već ih jednostavno smanjiti. Ako mislite da ste jedan dan pretjerali sa slatkim, možete se malo više kretati, ali mislim da je najbitniji stav prema tome. Ne se "kažnjavati" vježbanjem i gledati na nezdravu hranu kao nešto loše jer u startu stvarate prepreku. Igrajte se s novim receptima, probajte se malo više kretati kroz šetnje ili dance workouts na YouTubeu... Nađite nešto što vama odgovara, s vremenom ćete valjda uspjeti miša mu
2022 03 03
Nekoliko dobrih savjeta, vi vidite hoće li vam koristiti: U glavi trebate preokrenuti način na koji se odnosite prema hrani- znači hrana nam treba dati energiju i zdravlje u prvom redu, tek onda je tu da u njoj uživamo. Važne su što svježije i zdravije namirnice i način pripreme. Znači bolje bi bilo da taj način prehrane na koji ćete prijeći ne zovete nikakvom dijetom već da to postane vaš način života. Vagu izbacite, i onu na kojoj važete namirnice i onu na kojoj važete sebe. Treba vam samo ogledalo, tu sve vidite. Fotkajte se. Da možete usporediti. (To kaže i Ella Dvornik) Znam razne žene koje su bile na svakojakim dijetama, nijedna nije uspjela ako si je zadala neki rok. Nema roka. Stalno sam slušala neke jadikovke. Kad dođete u goste pojedite jedan kolač, ne 5 komada. Kuhajte! Na pari, u slanoj vodi, juhe, variva. Izbacite sve što je pohano, prženo u dubokom ulju, prerađeno. Salata također može biti obrok. Doma nemajte nikakve slatkiše. Ne treba nam dijeta, već čvrsta volja. I neki fitness klub, tamo se čuda rade. Znaju doći djevojke sa stvarnim viškovima, gledam za godinu dana, mogu na modnu reviju. Uglavnom je najvažnije ostati zdrav usprkos nekim odricanjima. I svaki dan hodajte, nekoliko km, to je odlično. Sretno! Držim fige!!
2022 03 03
Nisam se drzala neke odredene dijete, ali meni puno utjece ono sto jedem. Jedem cim manje masti, brze hrane, manje secera, ugljikohidrata. Nista nisam potpuno izbacila, ali sam smanjila kolicinu. A od obroka kroz dan jedem obilniji rucak, a ujutro i navecer nesto lagano i zdravo
2022 03 03
Iskreno mislim da nikakvo slijepo pracenje nekih dijeta nece imati velikog ucinka. Najbitnije je kretanje. Krenite prvo s hodanjem. Izbjegavajte taxi, bus, auto, sve krenite pjeske.. mene je zivotna situacija natjerala da krenem na noge sve obavljati i primjetila sam znatnu razliku u izgledu, a prehrana ostala ista kao i inace. I onda lagano kad uhvatite kondiciju, hodanje zamijenite brzim hodanjem, pa potom trcanjem i kako stignete kakve dodatne vjezbe.. i cim se krenete tako malo vise kretati, bit ce vam i mnogo lakse paziti na ishranu. Odnosno samo smanjiti unos nepotrebnih "gluposti" tj zamijeniti kockicu cokolade s komadicem jabuke itd.. Ja sam isto svasta probala, od raznih dijeta, do tableta i cajeva za mrsavljenje, ali ovakav pristup tome mi je najbolje pomogao. Rezultati se fizicki nece vidjeti preko noci, ali se psihicki puno bolje osjecas uz takav stil zivota i kroz neki period ce i sve kile dolje. Drziim fige, sretnoo :**
2022 03 04
S kroz se slažem s prethodnim komentarom. KRETANJE! Izgubila sam 20 kila bez dijete. Uvijek sam imala tih 5-10 kila koje sam htjela maknuti, ali nisam nikako uspijevala jer se nisam posložila u glavi. Onda sam ostala trudna i nabila još 10 kg viška. Obožavam slatko, ne volim vježbati. Ali kako sam pretjerala, počela sam pomalo raditi pilates vježbe, ali stvarno pomalo. Onda sam počela hodati. Ali jako puno. Prvo sporije jer treba vremena da se stekne kondicija, a kasnije jako brzim tempom. Po dva sata dnevno, nekad manje, nekad više, ujutro, popodne, navečer. Uz to, počela sam paziti da svaki put kad idem neš gricnut pazim jesam li stvarno gladna ili mi je dosadno. Prestala sam piti sokove i smanjila slatko (nisam izbacila, bila bi grehota :D ) Tri mjeseca nije se dogodilo ništa, a onda je krenulo. Kroz 6 mjeseci izgubila sam 10 kila, vratila težinu prije poroda i mislila sam da je to sad to. Ali sam nastavila s tim povremenim lijenim pilatesom, nastavila sam hodati kad god uhvatim priliku i kako sam sve manje i manje jela jer sam se navikla na manje obroke, izgubila sam još 10 kila. Dakle kroz nekih godinu dana 20 kila. Sa L na XS. Mater viče na mene da sam premršava, ali neovisno o kilaži, stvarno se puno bolje osjećam kad ne trpam smeće u sebe i kad se puno krećem. Al da si cheat day dopustim.. dopustim si i cheat week :D
2022 03 04
Dok si ne posložimo u glavi i na tanjuru ništa od skidanja, ili prebacivanja krećem od idućeg Ponedjeljka a nikako da taj Ponedjeljak dođe, Dok se radi drugačije je a kad ste doma i uživate u nakuhavanju teško je jedino nam može pomoći jaka volja i čvrst karakter a u nikakave tablete nevjerujem od toga nikakve koristi osim bacanja novca, teoretski mi je sve jasno kao dan još da primjenimo praksu ostvariti ćemo što želimo. Za sada počinjemo od Ponedjeljka :D :D :D Sretno nam.
2022 03 04
Zeleni caj za ubrzavanje metabolizma,jer vise manje je stvar u metabolizmu! Smanjiti kruh,puno kretanja,sto vise,pojacati jusnu hranu,a sve ostalo u granicama normale. Ako ne mozete izbaciti slatko, preporucam vam neke zdrave slatke chrunche koje imate u svakom ducanu,ili recimo kukuruzne pahuljice s medom,tamna cokolada... ne trebate neke pretjerane vjezbe,ako se drzite neke normale,ali niti jedan organizam nije isti tako da bi sami trebali procjeniti sto bi bilo najbolje. Sretno!
2022 03 04
prva stvar vam je 95 posto prehrana...ubacite neke setnje,voznju biciklom...svaka aktivnost je bolja od one gdje lezite i kukate...vjerujte mi izbacite sve te secere,kruh,kolace,gaz sokove...dajte si 5 do 6 kvalitetnih obroka,,ubacujte masl.ulje u salatu i da vidite kak se kile tope
2022 03 04
> sanjaurban: > Nekoliko dobrih savjeta, vi vidite hoće li vam koristiti: > U glavi trebate preokrenuti način na koji se odnosite prema hrani- znači hrana nam treba dati energiju i zdravlje u prvom redu, tek onda je tu da u njoj uživamo. Važne su što svježije i zdravije namirnice i način pripreme. Znači bolje bi bilo da taj način prehrane na koji ćete prijeći ne zovete nikakvom dijetom već da to postane vaš način života. Vagu izbacite, i onu na kojoj važete namirnice i onu na kojoj važete sebe. Treba vam samo ogledalo, tu sve vidite. Fotkajte se. Da možete usporediti. (To kaže i Ella Dvornik) Znam razne žene koje su bile na svakojakim dijetama, nijedna nije uspjela ako si je zadala neki rok. Nema roka. Stalno sam slušala neke jadikovke. Kad dođete u goste pojedite jedan kolač, ne 5 komada. Kuhajte! Na pari, u slanoj vodi, juhe, variva. Izbacite sve što je pohano, prženo u dubokom ulju, prerađeno. Salata također može biti obrok. Doma nemajte nikakve slatkiše. Ne treba nam dijeta, već čvrsta volja. I neki fitness klub, tamo se čuda rade. Znaju doći djevojke sa stvarnim viškovima, gledam za godinu dana, mogu na modnu reviju. Uglavnom je najvažnije ostati zdrav usprkos nekim odricanjima. I svaki dan hodajte, nekoliko km, to je odlično. Sretno! Držim fige!! imate krojacki metar...zapisujte si cm,vazite se 1x tjedno nakon wca.....najbolje cete po robi vidjeti
2022 03 04
Ja pijem zeleni čaj,I Herbalife 🙈🙈Mnogi su protiv Herbalifea,ali ja kad dobijem koju klicu umjesto večere,nekad i doručka,popijem sejk i za čas mi odu tih par kila..Nije svemogući proizvod,ali djeluje uz malo discipline 🙂
2022 03 05
nego..danas je ponedjeljak, jel još nekome "taj" ? ili još nije :)
2022 03 07
Niti jedna dijeta nije dugoročna a isto tako nije zdrava. Kalorijski deficit je ključ, međutim... evo npr. ja svaku zimu nabijem bar 6 - 7 kila, i onda se sjetim 2 - 3 mjeseca skidat prije ljeta. Sa kalorijskim deficitom je zdravije, ali i sporije skidanje kila ( a isto tako se i sporije vrate vjerujem ). I onda ja moram ići na neku dijetu :') meni je keto dijeta pomogla, prošlo ljeto sam se baš bila sasušila u 1 - 2 mjeseca. Sa 62 na 54 kg. Toliko nisam nikad imala, osim možda kad sam bila 6.i osnovne :') :') :')
2022 03 08
> dariogrrr: > > sanjaurban: > > Nekoliko dobrih savjeta, vi vidite hoće li vam koristiti: > > U glavi trebate preokrenuti način na koji se odnosite prema hrani- znači hrana nam treba dati energiju i zdravlje u prvom redu, tek onda je tu da u njoj uživamo. Važne su što svježije i zdravije namirnice i način pripreme. Znači bolje bi bilo da taj način prehrane na koji ćete prijeći ne zovete nikakvom dijetom već da to postane vaš način života. Vagu izbacite, i onu na kojoj važete namirnice i onu na kojoj važete sebe. Treba vam samo ogledalo, tu sve vidite. Fotkajte se. Da možete usporediti. (To kaže i Ella Dvornik) Znam razne žene koje su bile na svakojakim dijetama, nijedna nije uspjela ako si je zadala neki rok. Nema roka. Stalno sam slušala neke jadikovke. Kad dođete u goste pojedite jedan kolač, ne 5 komada. Kuhajte! Na pari, u slanoj vodi, juhe, variva. Izbacite sve što je pohano, prženo u dubokom ulju, prerađeno. Salata također može biti obrok. Doma nemajte nikakve slatkiše. Ne treba nam dijeta, već čvrsta volja. I neki fitness klub, tamo se čuda rade. Znaju doći djevojke sa stvarnim viškovima, gledam za godinu dana, mogu na modnu reviju. Uglavnom je najvažnije ostati zdrav usprkos nekim odricanjima. I svaki dan hodajte, nekoliko km, to je odlično. Sretno! Držim fige!! > imate krojacki metar...zapisujte si cm,vazite se 1x tjedno nakon wca.....najbolje cete po robi vidjeti ALI SVAKAKO NAJBOLJI SAVJET !
2022 03 08
Tablete za mršavljenje - euhealth24.com/hr/drug/xenical-generic Vjeruj mi, djeluje. Imam 32 godine, probala sam svega i to je jedini suplement u mojem životu, koji sam isprobala i koji stvarno iskopao kilograme i drži me iz daleka.
2023 09 17