Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Informacije za korisnike /

Klubovi, sastanci istomišljenika /

Slanje postom - cijena, iskustva

Pozdrav, danas sam nakon dugo vremena isla poslati paket postom. Kupilici sam postarinu naplatila 25kn, jer sam mislila slati tiskom, no na kraju je ispalo postom, i ja cijenu nisam mijenjala jer sam racunala da ce i postom biti vise manje ista cijena. I tako sam ja dosla u postu, predala paket za slanje, sve ispunila, obavila, i dolazi vrijeme za racun, a teta mi govori "38kn". Malo sam se zaprepastila, jer mi se to zaista cini previsoka cijena, no platila sam i sto je tu je. Kupilicu necu gnjaviti za tih 13kn, jer je ipak moja greska sto se prethodno nisam raspitala o cijeni postarine postom. Pa mene sad zanimaju vasa iskustva slanjem postom. Jesam li ja mozda nesto krivo ispunila, jel me teta na salteru zeznila ili sto? Mislim, ne vjerujem bas da je realna cijena 38kn za slanje manjeg paketica..
2022 03 23
> Novekrpice1001: > Pozdrav, danas sam nakon dugo vremena isla poslati paket postom. > Kupilici sam postarinu naplatila 25kn, jer sam mislila slati tiskom, no na kraju je ispalo postom, i ja cijenu nisam mijenjala jer sam racunala da ce i postom biti vise manje ista cijena. > I tako sam ja dosla u postu, predala paket za slanje, sve ispunila, obavila, i dolazi vrijeme za racun, a teta mi govori "38kn". > Malo sam se zaprepastila, jer mi se to zaista cini previsoka cijena, no platila sam i sto je tu je. > Kupilicu necu gnjaviti za tih 13kn, jer je ipak moja greska sto se prethodno nisam raspitala o cijeni postarine postom. > Pa mene sad zanimaju vasa iskustva slanjem postom. > Jesam li ja mozda nesto krivo ispunila, jel me teta na salteru zeznila ili sto? > Mislim, ne vjerujem bas da je realna cijena 38kn za slanje manjeg paketica.. Razumijem vas i ja danas tako. Plaćeno mi je na račun. Paket je bio velik i nisam mogla tiskom, jer ne stane u tisak kutiju. Isto sam morala platiti više i nisam tražila nadoplatu jer se radi o par kuna. Pošta je poskupila previše.
2022 03 23
Zavisi koja je vrsta usluga. Nekad paket bude skuplji nego recimo preporucena posijlka, ili obrnuto. Kad nesto prodam ja nekako volim da kupcu ispadne sto jeftinije ako nije primopredaja, pa tu Tisak pobjeduje. Imala sam slucaj gdje kupac trazila da saljem preko HP i da saljem kao preporucena posiljka pa tu cijena ovisi o tezini, i u tom slucaju je bilo 18,5kn, a da sam poslala kao paket, bilo bi 39kn. U vas slucaj valjda je ona naplacivala kao paket, a ne kao preporucena posiljka sto bi ispalo puno jeftinije. Nazalost cesto ce posta naplacivat da dobiju oni vise novaca. Jednom sam poslala nesto u inozemstvo, i izracunala na njihovu web stranicu da bi ispalo 75kn, pa ja dodjem, sve ispunim, kad zena trazi da platim vise od 100kn. Ja pitam pa kako to kad sam izracunala na vasem kalkulator da je voliko, ona veli pa ovo je koverta ima vise od kilograma blah blah vec sam i ja zaboravila. Trazila sam da ga posalje kao paket, sto je i ucinila, a djelovala ljuta. Imam toliko losih iskustava s njima gdje su doslovno prekrsili zakone, da bih mogla napisati cijelu sagu, pa vise ne idem tamo.
2022 03 23
Znaci, vjerojatno je teta na salteru iskoristila moje neznanje oko slanja pa mi zato i uvalila skuplji nacin slanja.. Puno hvala na odgovorima. Znaci ubuduce da trazim slanje kao preporucena posiljka? I sto se tice samog pakiranja paketa, mora li se kao i na tisku kupovati kutija kod njih ili mogu sama u bilo koju xy kutiju zapakirati, oznaciti podatke i poslati?
2022 03 23
> Novekrpice1001: > Znaci, vjerojatno je teta na salteru iskoristila moje neznanje oko slanja pa mi zato i uvalila skuplji nacin slanja.. > Puno hvala na odgovorima. > Znaci ubuduce da trazim slanje kao preporucena posiljka? > I sto se tice samog pakiranja paketa, mora li se kao i na tisku kupovati kutija kod njih ili mogu sama u bilo koju xy kutiju zapakirati, oznaciti podatke i poslati? Toliko u posti po novome kosta slanje paketa Preporucena posiljka je u prosjeku 18,5kn,ovisno o tezini Ako dođem s kutijom,salje mi kao paket,ako je koverta do 1,5kg,onda ide kao preporucena posiljka Uglavnom izbjegavam postu sto vise mogu Jer kako da kupcu kazem da je postarina 40kn Kad to isto mogu tiskom poslati za 20kn
2022 03 23
> Novekrpice1001: > Znaci, vjerojatno je teta na salteru iskoristila moje neznanje oko slanja pa mi zato i uvalila skuplji nacin slanja.. > Puno hvala na odgovorima. > Znaci ubuduce da trazim slanje kao preporucena posiljka? > I sto se tice samog pakiranja paketa, mora li se kao i na tisku kupovati kutija kod njih ili mogu sama u bilo koju xy kutiju zapakirati, oznaciti podatke i poslati? Ako imaš kuhinjsku vagu, tooplo preporučujem da je imaš pri ruci kod pripreme paketa za poštu. Na njihovoj stranici nalazi se poseban dio "Izračun cijene slanja pošiljke", možeš lako usporediti isplati li ti se nešto slati kao paket ili preporučenu pošiljku itd. Ali pazi da kod paketa moraš provjeriti dostavlja li se na kućnu adresu ili samo u poštansku ured. Pošta voli komplicirati... Isto tako, za pismo i preporučenu pošiljku su meni puuno puta govorili da mogu poslati samo pakete koji su tih dimenzija, tj. stanu poštaru u torbu. Zbog tih svih sitnica ja bez sumnje preferiram Tisak. Što se tiče drugog pitanja, u pošti možeš slati u svojim kutijama, čak i vrećicama, što je vjerojatno jedan od rijetkih pluseva hahah
2022 03 23
Ovako, do 2 kg ide kao preporuka, ne dajte da vas maslaju. Preko 2 kg mora kao paket. Preporuča je jeftinija, a može i kuverta i kutija. Ako je manje, u kuvertu stavite A4 ili A3 i ide bez problema kao preporuka. Veće možete u njihovu kutiju ili svoju. Preporučam vam kutiju iz tiska preokrenuti naopako i pisati na čistoj, smeđoj unutarnjoj strani. Malo aejlotepa i bude ok. Nikad nisam imala problema s takvom kutijom. Moje ženice na pošti su mi primile kutiju od baby love pelena samo sam na vrh na A4 papir stavila adresu i začepila. Sve vam ovisi o ženama tamo. Jednom mi je neki lik tvrdio da preporuka mora biti u kuverti. A idući put njegova kolegica se čudi, da šta mu bi, da je težina jedino mjerilo. Ako ima još pitanja, a mogu pomoći, tu sam.
2022 03 23
Pošta je digla cijenu slanja paketa prije nekoliko mjeseci,pisalo se već o tome. Ako je lakša pošiljka,šalhem u kuverti s mjehurićima. Što se tiče paketa,jeftinije je Tiskom. Preporučam da uvijek provjerite kolika bi bila cijena slanja,ima na stranici pošte izračun
2022 03 23
> VeraM36: > Ovako, do 2 kg ide kao preporuka, ne dajte da vas maslaju. Preko 2 kg mora kao paket. Preporuča je jeftinija, a može i kuverta i kutija. Ako je manje, u kuvertu stavite A4 ili A3 i ide bez problema kao preporuka. Veće možete u njihovu kutiju ili svoju. Preporučam vam kutiju iz tiska preokrenuti naopako i pisati na čistoj, smeđoj unutarnjoj strani. Malo aejlotepa i bude ok. Nikad nisam imala problema s takvom kutijom. Moje ženice na pošti su mi primile kutiju od baby love pelena samo sam na vrh na A4 papir stavila adresu i začepila. > Sve vam ovisi o ženama tamo. Jednom mi je neki lik tvrdio da preporuka mora biti u kuverti. A idući put njegova kolegica se čudi, da šta mu bi, da je težina jedino mjerilo. > Ako ima još pitanja, a mogu pomoći, tu sam. Amen. Čak su neko vrijeme imali pravilnik da sve što nije papir mora ići u kutiju i MORA se slati kao paket, a samo papirnato moze biti preporuka. Sreća pa im nije prošlo. Po tome, ne možeš staviti prsten u kutijicu, kovertu i poslati kao preporuku. I sada postoje sluzbenici koji se toga slijepo drže, a nema veze sa vezom. Prije, dok je paket bio 18kn, nemalo puta su mi nudili preporučeno slanje jer "je bolje" (koje bi koštalo 22-29kn za paketic koji bi slala) a sada kada zelim poslati preporuku, nude paket :') :')
2022 03 24
Znaci sve u svemu pljacka🤣 Hvala puno na odgovorima, nadam se da cu sad bit pametnija za drugi put
2022 03 24
Preokrenutu M Tisak kutiju mi nisu htjeli poslati kao preporuku, iako je imala manje od 2 kg! Bila im je velikih dimenzija! Kao preporuka treba biti i mala! 🙂 Otišla sam kući i prebacila sve u malo manju kutiju! 🙂
2022 03 24
Imate na stranici HP izračun . Paketi su im drastično poskupili i to je tako već neko vrijeme ... ono što se početno plaćalo 18 kn , sada je 39 kn ... Najbolje je izvagati paket kući budući da cijena kada se šalje poštom ovisi o kilaži / gramaži ...za teže stvari koje stanu u kutiju se u principu više isplati tisak ... za lakše stvari može i preporučena pošiljka poštom ... no ako ne stane u kutiju tiska, a šalje se nešto teško na žalost je pošta jedina opcija (i često pt ispadne skuplja od samog artikla te to, kao što je za očekivati, odbija kupca ... )
2022 03 26
> Biljana321: > Preokrenutu M Tisak kutiju mi nisu htjeli poslati kao preporuku, iako je imala manje od 2 kg! > Bila im je velikih dimenzija! > Kao preporuka treba biti i mala! > 🙂 > Otišla sam kući i prebacila sve u malo manju kutiju! > 🙂 Meni nisu nikad. To je stvarno od poslovnice do poslovnice. Ja u preokrenuti kutijama tiska stalno šaljem kao preporuku.
2022 03 26
Meni do 2 kg sve teta u posti salje kao preporuku,ali naglasi posto je veliki paket,primatelj ce morati doci po njega u postu.I redovno saljem u svojim vrecicama i kutijama,nikad nisam imala problema.Ovisi valjda o djelatniku u posti ali vole uvaliti kojekakve skupe"brze"opcije a stigne vremenski kao i paket ili preporuka
2022 03 27
Baš zbog tih silnih pravila nikako ne šaljem poštom više i to uvijek naglasim, zadnji put sam platila poštarinu 43 kn i nikad više, od sad samo Tisak
2022 03 31