Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Odjavi se

Forumi /

Ljepota, stil, zdravlje /

Zdravlje /

Štitnjača nalaz

![](http://upload.mojekrpice.hr/hr/images/message/c9184a14cf761a7d1dfb9fc3a4661e68.jpg) Danas dobila nalaz od štitnjače tek 12 .05.idem u Osijek gdje ću dobiti terapiju,zanima me kako si olakšati ,jako se umaram,guši me uglavnom osjećam se katastrofalno
prije 28 dana, 15:55
To ce vam najbolje reci doktori. Savjet koji sam ja dobila je dosta šetnje i što manje sekiranja i stresa. Stres valjda proizvodi hormon kortizol a on dosta šteti štitnjači. Ja nisam imala nikakve simptome osim loših nalaza hormona, trenutno sam na euthyroxu od 88. Ako vam smeta zadebljanje možda ćete i na punkciju.
prije 28 dana, 16:06
Treba dočekati 12.5.nemam zadebljanje,nit mršam,nit se debljam,ali se dosta umorno osjećam kao da sam trčala uf Hvala Tihana na savjetu
prije 28 dana, 16:12
Vjerojatno vam štitnjače radi slabije pa ćete dobit terapiju. I dodatnu obradu ako liječnik procijeni
prije 28 dana, 21:38
> marina122: > ![](http://upload.mojekrpice.hr/hr/images/message/c9184a14cf761a7d1dfb9fc3a4661e68.jpg) > Danas dobila nalaz od štitnjače tek 12 .05.idem u Osijek gdje ću dobiti terapiju,zanima me kako si olakšati ,jako se umaram,guši me uglavnom osjećam se katastrofalno Meni je bio sličan nalaz TSH i anti-TPO prvi put kad sam ih vadila, bilo je to prije 7 godina. Moji simptomi su bili gušenje, umor i dobila sam 20 kg u 2 mjeseca. Nažalost, dok nisam krenula s terapijom, ništa mi nije pomoglo, a dosta vremena treba i dok vam pogode pravu terapiju i hormoni se vrate u normalu. U svakom slučaju sretno i ne brinite, to je samo jedna mala tabletica ujutro, doslovno više niti ne znam da sam ju popila koliko mi je to već refleksno postalo, a hormoni su mi već godinama u savršenom redu i nema više umora, gušenja, a ni viška kila. 🙂
prije 28 dana, 23:06
Hvala vam puno svima,nadam se da sam na vrijeme,još uvijek imam istu kilažu,tješim se
prije 28 dana, 06:49
Probajte jesti brazilske orahe,ugooglajte si malo...pojacajte b vitamin i cekajte doktora .Nazalost dok ne dobijete terapiju ne mozete nista drugo.Ali za utjehu meni su tbl pocele djelovati vec peti dan od uzimanja,nalet energije ,veselje ,kao da sam se probudila iz sna...☺️
prije 28 dana, 09:39
Piti redovno terapiju kad ju dobijete, a za snizavanje antitijela (za sto vecina doktora kazu da je nemoguce) izbjegavati gluten te si procitajte o dobrobiti vitamina D i selena. Napominjem, ovo je samo moje iskustvo sto je meni pomoglo :)
prije 28 dana, 10:26
Brazilski orah,nikad nisam koristila,valjda ću ga naći u trgivinama,hvala Natalija Vitamin D koristim svaki dan 5 kapi za kosti,sizistyl,hvala vam drage sve ću probati samo da izađem iz ovog mrtvila 💖💖hvala💖💖👍
prije 28 dana, 11:59
Kalij jodid (Jodoral). Pisala sam već o tome, ali možete mi se javiti u inbox. Imate na Planet zdravlja.
prije 21 dan, 16:24
> marina122: > ![](http://upload.mojekrpice.hr/hr/images/message/c9184a14cf761a7d1dfb9fc3a4661e68.jpg) > Danas dobila nalaz od štitnjače tek 12 .05.idem u Osijek gdje ću dobiti terapiju,zanima me kako si olakšati ,jako se umaram,guši me uglavnom osjećam se katastrofalno Hitno po terapiju kod doktora Opće medinice, odnosno svog obiteljskog doktora ili po hitnu uputnicu za endokrinologa. 12.05. nije blizu za ovakav nalaz i ovakve simptome. Ovo je hipotireoza i Hashimoto, vejrojatno će te dobiti prvo Euthyrox od 25, pa će ga povećavati po potrebi dok ne dođu do odgovarajuće doze. Sami si možete malo olakšati da popijete nešto za smirenje (tipa Helex) kada vas počne gušiti. Ja imam uz sve to i tahikardiju i napadaje panike, nepovezano. Tahikardija mi je da me u noći probude otkucaji srca od 130 u minuti i srce hoće iskočiti iz prsnog koša, počne me i stiskati u prsima, kao infarkt. To je sve od štitnjače i Hashimota. Kada su mi pogodili dozu, svi simptomi su nestali.
prije 15 dana, 09:19
IvonaKarasov puno njih mi reklo otkud ti nije dala hitno uputnicu iskreno i ja se pitam LOM je jako mlada pa možda još nije stekla dovoljno iskustva,dala mi je helex i eto ja sa svojom mukom mučim zato što nevolim dosađivati,evo grickam i brazilski orah,pa nekako ću izgurati.Na momente mi bude dobro hvala vam puno,puno znači svaki savjet i podrška😘👍💖💖
prije 14 dana, 12:21
Dočekala ja terapiju i sad me šalje na Uzw i punkciju,naručena tek 01. 08. Mislim stvarno zašto se sve to toliko čeka
prije 6 dana, 12:03