Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

mojekrpice.hr /

Ideje /

Razmjena biljkica, cvijeća

Neka je sa srećom ❤️ one su dosta zahtjevne kažu mi, ja je nisam nikad htjela, žao mi da i ona bude zapisana u prošlosti mojih zelenih kućnih ljubimaca
2022 12 12
![](http://upload.mojekrpice.hr/hr/images/message/ea0dda0c3e1ddb449208ae19d340c341.jpg) Jeli koja dama ovdje ikada radila svoje biljne terarije? Mislim da bi ove cijevi bile ok za takvo nešto 😁
2022 12 12
Zgodno. Ovi biljni terariji. Mislim da se treba dobro educirati.
2022 12 12
> anita321: > Imam ukorjenjen jedan mali bas, mogu vam ga poslat. Ne treba mi nista za uzvrat. Samo nisam sigurna kad cu uspit poslat. Da ste ovde blize, dala bi vam dosta toga sta sam rasadivala. Samo sad kako ide zima ne bi tebalo otkidati od glavne biljke. > Mozete mi poslat podatke u inbox pa vam posaljem cim uspijem. Super puno hvala. Ma ja obožavam cvjetice. Javljam se ☺
2022 12 12
Super mi je ova vaša tema, iako ne znam ništa o biljkama i nemam nijednu živu u stanu. Nit imam vremena, nit volje nit znanja o tome. No spomenule ste biljne terarije, jel netko to imao? Kaže da su samoodrživi. Kakva im briga treba? To bih si mogla kupit ako ne trebam po tome ništa petljat, predobro izgledaju..
2022 12 12
> sanjaurban: > Super mi je ova vaša tema, iako ne znam ništa o biljkama i nemam nijednu živu u stanu. Nit imam vremena, nit volje nit znanja o tome. No spomenule ste biljne terarije, jel netko to imao? Kaže da su samoodrživi. Kakva im briga treba? To bih si mogla kupit ako ne trebam po tome ništa petljat, predobro izgledaju.. Najbolje je nabaviti biljke koje ne trebaju puno brige, npr.drvo novca,kaktuse. Drvo novca je najbolje zalijevati jednom tjedno. Imam jednu orhideju,napunim teglu vodom,ostavim pola sata i onda izlijem vodu.I držim je na prozoru gdje nije direktno sunce,jer sunce spali lišće. Svakako preporučam cvijetinfo forum. Sve se može naučiti
2022 12 12
> sanjaurban: > Super mi je ova vaša tema, iako ne znam ništa o biljkama i nemam nijednu živu u stanu. Nit imam vremena, nit volje nit znanja o tome. No spomenule ste biljne terarije, jel netko to imao? Kaže da su samoodrživi. Kakva im briga treba? To bih si mogla kupit ako ne trebam po tome ništa petljat, predobro izgledaju.. Osobno htjela sam ga sama napraviti zato i jesam kupila te vaze cijevi, spletom okolnosti na kraju ipak nisam nikad evo... No, more ideja sam vidjela na pinterestu i instagramu - kratki videi gdje ugl tete kinezice to rade upućuju da je full jednostavno za napraviti ih. Dakle ide red pijeska, pa red zemlje, onda se to ukrašava može mahovina, razne sitne biljčice koje vole puno vlage, veće dekorativno kamenje, pa kora od drveta... Zapravo što god vam padne na pamet samo da je iz prirode. Načinite si maleni rajski vrt u prozirnoj staklenoj posudi, dobro sve navlažite za kraj, zatvorite i gledajte ih kako obitavaju kao u prirodnom staništu, samo preslatkom minijaturnom 🥺🥰
2022 12 12
![](http://upload.mojekrpice.hr/hr/images/message/b6bd13169c69e8fcafcbd0e5fbbd330e.jpg) Nisam ni ja vele educirana, ide tu još slojeva, no mislim da slojevi ipak ovise o biljkama koje biste stavili
2022 12 12
![](http://upload.mojekrpice.hr/hr/images/message/809a63bfc0e3db8d06fbf3edcbeeffe4.jpg) Uglavnom je najčešća zvijezda gotovo svakog terarija malena fittonija - zelena ili roza 🤩🤩 Ovo je samo primjer slika, savršeno zar ne 😍
2022 12 12
![](http://upload.mojekrpice.hr/hr/images/message/ac69b817c54c60652aa3cf69be5abec6.jpg) Probudili ste to nešto u meni sada 😅 koliko vas je imalo obične akvarije sa ribicama? Koliko vas je u tim akvarijima imalo marimo kugle (morske alge poput mahovine)? Duboko sam uvjerena da bi mi to bio apsolutno najdraži zeleni ljubimac ikada 💚 Treba se igrati s njima da bi održali svoj lijepi okrugli oblik, inače budu svakakvi. Ne treba im svjetlosti, traže samo razigrane ruke koje će ih svako malo provrtiti po akvariju da imaju osjećaj doma oceana gdje ih morske struje valjaju. Što se vode tiče navodno se ne usmrdi, treba se mijenjati svako nekoliko
2022 12 12
Ove biljne terarije sam vidjela po instagramu ima ih za kupiti, biljke sam biras . Još sam vidjela i biljke u kokodami..i to mi je nešto novo ali predobro izgleda.
2022 12 12
> SamoDalmatinka: > Ove biljne terarije sam vidjela po instagramu ima ih za kupiti, biljke sam biras . > Još sam vidjela i biljke u kokodami..i to mi je nešto novo ali predobro izgleda. Jako fora, dalo bi se i od toga napraviti ajme. Najkul ideja što sam ikada vidjela su meduze
2022 12 12
> plantonximus: > Neka je sa srećom ❤️ one su dosta zahtjevne kažu mi, ja je nisam nikad htjela, žao mi da i ona bude zapisana u prošlosti mojih zelenih kućnih ljubimaca E fala,tribat ce mi ❤️ Pokusajen godinama dobit keiki tj bebe orhideje. Volin cvice-biljcice a najvise njih-phal . Imala san ih priko 30 kom(neke i priko 10 god) i ovo lito mi propadnu skoro sve...ostala na samo 5 😁 Zahtjevne!? Kako kod koga. Znan zene koje nista posebno ne rade oko njih. Ok imaju 1-2...mozda radi toga ali kad ih imas vise teze je. Ipak traze neku posebnu njegu i uslove. A bome nije bas jednostavno 🤷 Evo npr svi kazu da je kalanhoja jednostavna za odrzavanje a meni ne ide pa ne ide. Doti jed mi propadne u roku od 10-tak dana 😏 Pa ako ko od vas zna kako je odrzat na zivotu,bila bi zahvalna 😊
2022 12 13
> iskrica83: > > sanjaurban: > > Super mi je ova vaša tema, iako ne znam ništa o biljkama i nemam nijednu živu u stanu. Nit imam vremena, nit volje nit znanja o tome. No spomenule ste biljne terarije, jel netko to imao? Kaže da su samoodrživi. Kakva im briga treba? To bih si mogla kupit ako ne trebam po tome ništa petljat, predobro izgledaju.. > Najbolje je nabaviti biljke koje ne trebaju puno brige, npr.drvo novca,kaktuse. > Drvo novca je najbolje zalijevati jednom tjedno. > Imam jednu orhideju,napunim teglu vodom,ostavim pola sata i onda izlijem vodu.I držim je na prozoru gdje nije direktno sunce,jer sunce spali lišće. > Svakako preporučam cvijetinfo forum. Sve se može naučiti A, hvala, možda se jednom odlučim..
2022 12 13
Kalanhoa mi je prekrasna biljka. Preko ljeta je držim vani u hladu, a čim je donesem unutra dobije uši i propadne. Da li joj je pretoplo? Nemam pojma što ju muči Ili ju možda bolje držati u negrijanoj svijetloj prostoriji?
2022 12 13
1 2 3 4 5 6 7 8 9