Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Svakodnevica /

Dom /

Čišćenje doma

Pozdrav Čiščenje-mrzim čišćenje Usisam svaki dan,prozore perem dvaput godišnje. A sad slijedi blagdansko čišćenje Radije peglam ili perem suđe. Otkud krenuti sa čišćenjem?
2022 12 16
![](http://upload.mojekrpice.hr/hr/images/message/2e187d1ba7befb5d41eb8a080580dc83.jpg) Malo šale, uvijek se sjetim ovog natpisa. 😁😁
2022 12 16
Obožavam čišćenje. :") Kuhinju ostavite za kraj .. ako pečete kolače i pripremate ostalo. Jedan dan riješite prozore i zavjese, jedan kupaonicu temeljito. Ja imam svoj sistem svaki petak/subotu tak da me ne dočeka prevelik posao za blagdane kad sumanuto se čisti baš kako iznad piše, kao da inspekcija stiže. :')
2022 12 16
Prašinu isto pod zadnje ostavite. Ne dopušta mi edit
2022 12 16
Ja stalno cistim, svaki dan, tak da ne radim generalke, al nisam mjerilo, imam OKP ili OPP po naški. I nikada nisam razumjela kaj je to blagdansko ili proljetno čišćenje, zasto se zavjese peru za božić? 🤔🤔🤔
2022 12 16
![](http://upload.mojekrpice.hr/hr/images/message/23eab70cf01aec34ac11fdb1f831f863.jpg) Ovo je bas istina Sto se tice ciscenja,za pocetak baciti sve stvari sto se ne koriste,znala sam cuvari stvari,pa samo premetati po ormarima Isto vrijedi i za odjecu,rijesiti se svega nepotrebnog Sto se tice prozora i zavjesa,ne cekam da ne vidim kroz njih da bih oprala Cistim svaki dan,i uvijek imam sta cistit,podovi,suđe,odjeca,to je zacarani krug Najgora mi je prasina,kao da letim po prostorijama,uvijek je ima
2022 12 16
> Nitospitos: > Ja stalno cistim, svaki dan, tak da ne radim generalke, al nisam mjerilo, imam OKP ili OPP po naški. I nikada nisam razumjela kaj je to blagdansko ili proljetno čišćenje, zasto se zavjese peru za božić? 🤔🤔🤔 Baš 😅 mislim, kad čistiš normalno je da ih svako nekoliko skineš i propereš, ali ne baš kao posteljinu tako često... Ok možda pušački domovi...
2022 12 16
😂😂😂(ja ni nemam zavjese🤭) Al, za one koje moraju radit blagdanske generalke,nek idu malo po malo, pa dokle stignu, glavno da su podovi cisti, kupaona, wc, ali kad se covjek sjeti još i špajze, ormara, stalaza, kuhinjskih elemenata i suđa, ja bih se isto pogubila...
2022 12 16
Preko tjedna ne stignem čistiti,uvijek ima suđa,veša... Trebalo bi sve detaljno čistiti,kuhinjske elemente,frižider,kupaonske ormariće,prašine ima stalno...
2022 12 16
Kuzim, ja si uvjek tak rasporedim vrijeme da stignem, jer nisam normalna, a jednom tjedno obavezno frizider pobrišem, operem jedna vrata, ma to je bolest, svaki dan obrisat prekidač za svijetlo, strrrrasno.i, ti ormarići sa suđem, čemu to služi, suđe koje nikad ne koristiš a moras prati(za božić😂😂😂) to meni u kutiji stoji. A, ormari s robom, znam di je kaj, sve pospremljeno,spajza, isto sve složeno po kategorijama😂😂😂, pobrisane teglice jednom tjedno. Zamislite kak je nekom samnom živjet
2022 12 16
Što sam starija donosim sve bolnije rezove što se tiče čišćenja. Izbacila sam agresivna sredstva i shvatila da trošim previše vremena na nešto što se ne može ni primijetiti. Nastradali su najprije prozori i prašina. Prozore pere kiša, a prašine uvijek ima i čovjek bi od nje mogao vrisnut na živce. Svaki dan uradim ponešto, genaralke ne dolaze u obzir pa bilo 100 Božića i Uskrsa. Najvažnije mi je da je odjeća oprana i pregledno složena i kupaonica da je čista i mirisna, da mogu funkcionirati. Ostale stvari radim u hodu, kad mi nešto zasmeta. Najvažnije je stvari sortirati prema vrstama i namjeni (npr. sve rukavice u kući su na istom mjestu) i vraćati stvari na svoje mjesto. To su dva važna pravila. Treće je- ako si nešto kupio što zauzima mjesto, nešto mora van iz kuće. Dobro je imati što manje stvari koje su izložene i vidljive. Znam da je lijepo imati biblioteku s knjigama, no čišćenje iste je nemoguće. Kako očistiti knjigu? Tako da podne vaze, ukrasi, điđe i miđe, sve sam to smanjila na nužni minimum, pogasim svjetla, sjednem na komp i nešto si čituckam, pijem kavicu i tuš kabinu samo gledam s podsmijehom. Ona je tu zbog mene, ne ja zbog nje..
2022 12 16
Knjige s onim "perjem". Je, da, najbolje kad je sve dobro organizirano to kak veliš, sve na svom mjestu, krama u smeću, čista kupaona i wc. Naravno da netreba robovati, stanovi su tak napravljeni da se stalno mažu. Kad je itko pokusao dizajnirati kuhinju koja se lako održava? Nikad, sve puno nekih utora u koje se skuplja zmazanoća, a da ne spominjem onaj famozni silikon iza sudopera, i 2 cm oko spareta pa nemres normalno oprat stranice ako nešto scuri dole.
2022 12 16
To perje samo širi prašinu uokolo pa kišem.. ja sam si radila ravne kuhinjske plohe, nema utora, kuhinja do stropa tako da gore ne treba čistiti ništa, zavjese nula bodova, jedan minimalni tepih u boravku, ormar veliki do stropa i bijeli da se ne vidi ništa na njemu, metlice na ormaru da ne upada prašina, stolnjak plastični i skupi da izgleda dobro, a samo se prebriše mokrom krpom, pločice ne skroz jednobojne jer te su najgore, žene, treba si olakšati da se stigne krpičariti i da, nema hodanja u cipelama po kući, tako nema ni blata, nemam ni kućne ljubimce, slatki su ali brate prljaju kao cijeli čovjek...
2022 12 16
Da, sto manje krpa po stanu, to manje prasine, ni ja nemam tapihe, samo koju krparu. Najlakše je pobacat pol stana u smeće i već je čisto 😄
2022 12 17
> Nitospitos: > Da, sto manje krpa po stanu, to manje prasine, ni ja nemam tapihe, samo koju krparu. Najlakše je pobacat pol stana u smeće i već je čisto 😄 Da! Ja krenem redom po stanu prema Marie Kondo i pitam se...jel mi ovo treba? Kad ono njegovi kabeli, njegova silna tehnika, njegove lampe koje sakuplja.....dođe mi da sve hitnem kroz prozor o:)
2022 12 17
1 2