Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Informacije za korisnike /

O korisnicima stranice mojekrpice.hr /

Čudan prijedlog sa lošim predosjećajem

Pozdrav drage kolegice 😉... ne znam da li ste nekad imale onako neki jeziv predosjećaj u javljanju,upitu ali meni se to upravo dogodilo a inače imam dosta izraženu intuiciju i neću sigurno promjeniti mišljenje nego ovo više pišem jer me zanima vaše i da li ste imali takvih upita ,situacija i sl. Probati ću ukratko opisati... znači, dobijem upit (ja zelim)za 3 stvari prazne poruke(što većina ovdje mrzi) na što ja ljubazno odgovorim "... za kupnju ste ili imate neko pitanje..." Posto imam 2+1 gratis bilo mi je nekako logično kad šalje da zeli te tri stvari da je odluka već donesena za kupnju... dolazi odgovor/upit da bi dosla/došao do mene doma isprobati stvari jer je vani hladno a po dućanima ne voli ići (a po kućama stranaca očito mu/joj nije problem 🤔) I da će doći busom (što je po njemu/njoj upisanom gradu na profilu oko 50km) radi se o 10ak eura sa slanjem za upitane stvari a bus bi svakako bio puno veći trošak... sve to meni krajnje cudno pogotovo za takav mali iznos I za inzistiranje da mi dođe baš doma , profil sa 0 suradnji...nezz al vjerujem svojem instinktu i iznimno ljubazno i iskreno sam odbila ,čak nisam htjela ni ponuditi da se nađemo negdje vani jer mi je cijeli taj upit bio nekako jeziv i neugodan Dobijem uvrijeđeni odgovor kako ne razumije što smo svi takvi i nije nam ugodno naći se s nekim i da nas je preuzelo sve digitalno... Osoba sa 0 suradnji koja ne voli kupovati po dućanima(to je navedeno kao razlog) se bez problema pozove nekome doma i još se uvrijedi na negativan odgovor Još bii shvatila da se radi o nekom ultra skupom predmetu pa da zbog opreznosti i moguce prevare želi prije kupnje i uplate vidjeti stvar ali zbog tri stvari za 14 eura sa uključenim slanjem L paketa(koji je sam 4,11) zbilja ne razumijem ... Ja svoje mišljenje neću promjeniti jer mi je krajnje jeziv osjećaj ostao nakon te komunikacije ali ako se kome da reci svoje i prekometirati rado bi čula...
2023 01 08
Pa naravno da nećete primiti nekoga doma. Kakve su to gluposti Boze sacuvaj
2023 01 08
Mene zanima s kojeg profila ste dobili takav upit? jer i ja dobivam vec 2 dana upite od osoba s 0 povratnih..
2023 01 08
> sweetchild75: > Mene zanima s kojeg profila ste dobili takav upit? jer i ja dobivam vec 2 dana upite od osoba s 0 povratnih.. Pa mislim da nema potrebe javno izložiti profil(bar ne još)ali to nije slično vašem slučaju, od nekuda se mora početi pa naravno od 0,tako ste i vi vidim novi još ali razlika je između upita za kupnju i traženja da se netko vozi 50/70 kilometara da vam dođe u kuću zbog stvari od 70kn jer kao ne voli isprobavati ni kupovati u dućanu...razlika je velika između upita i ovakvog prijedloga...ne treba negativno gledati na korisnike sa 0 povratnih nego na ovakve konkretne prijedloge.. pa i vi ste po povratnima još početnik i netko vam je dao prvu povratnu Ja ne bi ovo uopće komentirala da sam dobila normalan upit ali to ne smatram normalnim zato sam otvorila ovu temu
2023 01 09
Ne znam odakle ljudima ideje da se nekome najavljuju kuci :/ sve i da želi isprobati nešto, Vas dom nije mjesto za to. Potpuno ste u pravu. Svasta se događa i mislim da nikome nebi bilo ugodno da dobije ovakav upit.
2023 01 09
O svašta ljudima padne na pamet.
2023 01 09
A, kaj je htio ili htjela kupiti? Jel nesto sto nema veze jedno s drugim ili smisleno odabrano? Mislim nemamo se kaj igrat detektiva, upit je jeziv, jer znamo da perverznjaci nalaze razne načine za maltretiranje. Možda je, ali samo možda, nespretna osoba jer nezna još kupovati na krpicama, al brijem da je ipak ono drugo... Ja sam znala na njuškalu kupovati i uvjek bih se našla s ljudima u gradu ili došla pred njihovu zgradu, nedavno sam i prek krpica došla curki pred zgradu, al ak nekaj smrdi, onda fućkaš 14 eura
2023 01 09
I još umjesto da veli da se ispričava i razumije tvoje odbijanje, osoba napada, to ti je znak da nesto ne stima...
2023 01 09
> Nitospitos: > I još umjesto da veli da se ispričava i razumije tvoje odbijanje, osoba napada, to ti je znak da nesto ne stima... Kada sam toj osobi to i prokomentirala kao u stilu da mi je takva reakcija samo dokaz da sam dobro odlucila onda se lijepo pozdravila i zaželjevši mi ugodan dan...sve mi je to nekako i dalje bilo kao da je razočaran/a jer sam prokuzila da nešto ne štima i jer nisam nasjela ... Ako netko dobi takav upit javite mi pa ako je isti profil prijaviti ću to jer uvjerena sam da je neki čudak u pitanju... Ne želi probati ni kupovati u dućanu jer kao nema smisla za šoping 🤔 a ni primoredaja vani jer je zima pa bi dosao/dosla sa busom u moj grad i to jos k meni doma da pogleda i druge stvari... uff sve mi je jeziviji taj upit kad vrtim film u glavi...
2023 01 09
I ja sam nedavno dobila upite s nula profila. Evo, jedna je tražila informacije o točnoj boji haljine da bi onda napisala da ipak neće. Prevelika joj je. Nije tražila ni mjere. Poslije vidim da se nije ulogirala od razgovora sa mnom. Možda je nekome dosadno. Čudno malo, ali ovo kod vas je još čudnije. Ne može vas natjerati na nešto što ne želite pa ne morate pristati da vam dolazi doma.
2023 01 09
U svakom slučaju treba se paziti, prevaranata ima svuda. Evo mene su sa njuškala i to putem pay protecta uspjeli prevariti. Srećom nije neki abnormalni iznos, ali svejedno... Javila se žena za hlače i kako ja nisam još prodavala preko toga dala ona meni link gdje upišem podatke na koji će mi račun sjesti pare. Ne razmišljajući (ne znam uopće gdje mi je glava bila) upišem ja sve podatke lijepo i dignu mi 30 eura. Kasnije googlam pare pošle u kripto valute toj dotičnoj... Ne postavljajte mi daljnja pitanja što i kako i zašto jer iskreno i sama sam sebi iznenađena kako sam uspjela ispasti tako mutava. No sve u svemu ok, preživjeti ću od iznosa, karticu blokiram i mijenjam, a i taj pay protect sam isključila, idem se igrati na sigurno kao i ovdje do sada. A to da mi netko doma dolazi sastavila bih mu ne tako ugodnu poruku.
2023 01 09
Strašno me podsjetilo na one slučajeve kada su dolazili doma ljudima i opljačkali ih,najčešće penzionere...pod izgovorim mijenjanja novca,predstavljajući se pod razne državne institucije i sl. sa krivotvorenim iskaznicama i ljudi ih pustali u kuće... ma vjerujem da ste svi upoznati sa tim slučajevima, nedavno pohvatali jednu ekipu,bile pune vijesti toga... Možda će nekome biti smiješno ali mislim si zašto ne bi probali i ovako,ono,zašto ne... kao doći će ti doma kupiti stvari (razlog,izgovor totalno bezveze)i kad je već tu vidjeti i mozda kupiti /uzeti i ostalo... evo točno tako je pisalo a tko može garantirati da to nije doslovno i značilo 🙄
2023 01 09
Pa dobro, i ja sam jednom dobila upit dal može doći probati haljinu, rekla sam da ne može, i gotova priča.... A sad da bi prijavljivala osobu adminu i otvarala temu o tome sa upozorenjima, pa ne baš.
2023 01 09
> embrace: > Pa dobro, i ja sam jednom dobila upit dal može doći probati haljinu, rekla sam da ne može, i gotova priča.... A sad da bi prijavljivala osobu adminu i otvarala temu o tome sa upozorenjima, pa ne baš. Niste baš detaljno pročitali... ne radi se o normalnom upitu o tome da se dođe probati doma i normalnoj reakciji nakon odgovora NE nego o skroz drugačijem i još cudnijoj reakciji na NE...ma sve sam detaljno opisala i svakome do sada bilo je čudno a vijesti su prepune takvih slučajeva "opravdanog dolaska u kuću " Cijenim vaše mišljenje ali smatram da opreza nikad dovoljno i da bi svakako cijenila kad bi mene netko otvaranjem teme upozorio da su se takvi možda pojavili i na Krpicama(koji vas navedu da ih pustite u dom)... nije se radilo o upitu kakav ste vi dali za primjer nego bas jezivom i iz aviona sumljivom zbog nacina i reakcije a ako smatrate da je tema nepotrebna mogli ste ju samo ignorirati kao ja dosta njih ali svako upozorenje pročitam jer danas stvarno ima svega i prevaranti stalno nalaze nove načine kad im se stari prokljuve
2023 01 09
Meni je došao neki dan upit sa njuškala za sandale, na viber sa njemačkog broja, ali pošiljatelj (muško) priča hrv. Pisao je: ja sam sada krenuo iz Opatije mogu doći kod vas kroz 20min (lokacija oglasa je Rijeka), kao zanimaju ga te sandale i još jedne. Ja sam napisala da ne živim više u Ri i da mogu jedino poslati poštom/tiskom nakon uplate. U slijedećoj poruci nakon minutu cca sam htjela napisati da mi može ostaviti podatke za slanje, ali mi je viber napisao kao prethodno ste blokirali ovaj kontakt ako pošaljete poruku odblokirati će se. Ništa mi nije bilo jasno jer ga ja nisam blokirala nego je vjerovatno on mene, ne znam baš kako to fukncionira ali u biti mi je bilo drago da se ne možemo više čuti jer je također jezivo.
2023 01 09
1 2 3 4