Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Svakodnevica /

Dom /

Miris odjeće (iz trgovine)

Pozdrav! Pomozite mi da NAPOKON obučem hlače :'( Ukratko, kupila sam isprano crne traperice (webshop/ne s krpica) još tamo u 9.mj... Te hlače toliko puštaju boju i toliko smrde da ih ja od 9.mj još uvijek nisam obukla jer nisam uspjela maknuti taj miris. Ne moram reći da sam ih oprala sigurno 20+ puta u raznim količinama xy sredstava za pranje + ostajale su vani danima da se luftaju + probala sam razne 'home' recepte/savjete (ocat, soda...) + namakale su se danima i satima u svemu i svačemu, prane ručno i u mašini... onda sam neko vrijeme odustala od njih pa ih samo ostavila vani na kiši i suncu i svemu :s Miris je i dalje postojan + voda je i dalje crna kao da je prvo pranje... Osim očitog (da ih bacim u smeće), postoji li ikakva nada za njih?
2023 01 18
Citala sam po forumu o smrdljivim crnim trapericama i cipelama, ali ne i da je netko uspio ukloniti smrad.tak da ako ocat nije pomogao, neznam kaj će...
2023 01 18
Nema pomoći nažalost To je smrad crne boje koje ja nikako nisam uspjela maknuti.Cijeli autobus je smrdio po tome,čak i moja bedra iako sam se pošteno istrljala sapunom kad sam došla kući s posla nakon cjelodnevnog dizanja želuca na povraćanje .Kad kupujem tamnu odjeću prvo je pošteno pronjuškam pa onda tek kupim🫣
2023 01 18
Ajoj, točno prije nekih tri godine sam otvorila istu temu kao i vi. Iste te savjete isprobala što ste naveli. Nikakvog pomaka. Moje su bile iz New Yorkera. Nisu bile skupe, savršeno su mi odgovarale, ali smrdileeee. Kao da sam se naftom okupala. Upotrijebila sam ih za neke radove doma i potom bacila 🤷‍♀️
2023 01 18
Ajoj. Pa gdje ste ih to kupili?
2023 01 18
Nema tu pomoci Jednom sam kupila blazer u Zari ,crni I dosla doma skinula etiketu,stavila oprat,smrad je ostao Pa probala drugi,treci put,i nista Znaci smrad naftalina,kojekakvih kemikalija To smrdi cijela prostorija,nema parfema koji bi pomogao Ukratko zavrsio je u smecu,jer niti ga mogu nosit,niti je takav bio za poklonit nekome Tako da od onda kupujem samo sto ne smrdi po kemikalijama
2023 01 18
Znači uvijek problem s crnim stvarima, kako razumijem. Ako su traperice, nisu vjerojatno problem one koje su obojene pa onda iskuhane, nego ove druge koje i puštaju boju pri pranju i koje su bojene naknadno te imaju elastina. Zovemo ih traperice, a one nisu od trapera kao levisice npr. Pa ako bi to čovjek potopio u litri koncentrata omekšivača i držao 5 dana tako???? Moguće da bi ubio te najjače mirise pa ne bi bili tako intenzivni? Mislim da je rješenje paziti na sastav materijala pri kupnji. Imam jedne traperice za kojima sam jedno vrijeme najčešće posezala pri jutanjem odabiru traperica. Pogledam jedan dan sastav- 98% pamuk i 2% elestina. Još ih imam. Udobne, mekane, malo se rastežu, dovoljno da ne žuljaju. Ove sve mješavine koje nam prodaju su skroz nepouzdane..
2023 01 18
A da ih opereš na 90 i konačno se riješiš te boje? Ne znam, nagađam... Pretpostavljam da si potrošila više € na kW/h nego kaj su te koštale čehla.
2023 01 19
> kozmetika88: > Nema tu pomoci > Jednom sam kupila blazer u Zari ,crni > I dosla doma skinula etiketu,stavila oprat,smrad je ostao > Pa probala drugi,treci put,i nista > Znaci smrad naftalina,kojekakvih kemikalija > To smrdi cijela prostorija,nema parfema koji bi pomogao > Ukratko zavrsio je u smecu,jer niti ga mogu nosit,niti je takav bio za poklonit nekome > Tako da od onda kupujem samo sto ne smrdi po kemikalijama Točno takav miris. I jednom sam ih ostavila u sobi, kad sam se vratila, cijela soba je smrdila po njima :s
2023 01 19
Ovo mi je prvi takav slučaj, imam puno crne odjeće, ali nikad nisam imala ovaj problem s ni jednim komadom...
2023 01 19