Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Ljepota, stil, zdravlje /

Zdravlje /

Vadenje umnjaka

Pozdrav cure, Ima li koja da je nedavno kirurski izvadila umnjak? Imam termin za par dana i uzasno me strah 😭😭 Kakva su vam iskustva i da li je stvarno tako grozno kao sto pricaju? Jeste li dobile antibiotik nakon operacije? Kod mene je umnjak skroz pod mesom vjerojatno budu morali uklonit dio kosti 😭 Molim vas za savjete! HVALAAA.
2023 03 14
Ne ja, ali je dečko bio prije koji tjedan. Kaže da ga je iznenadilo kako je brzo i bezbolno prošao zahvat. :D Jedina stvar koja bi vas mogla boljeti je davanje anestezije.
2023 03 14
> Desinićka: > Ne ja, ali je dečko bio prije koji tjedan. Kaže da ga je iznenadilo kako je brzo i bezbolno prošao zahvat. :D > Jedina stvar koja bi vas mogla boljeti je davanje anestezije. A navodno ovisi kakva je situacija moze navodno trajat 5min a moze i sat ..kako god strah me uzasno 😭
2023 03 14
I ja se spremam psihički uskoro na to. Složite si u glavi da za valjda max 1h je gotovo i to je to. Barem ću ja tako. S tim da ću svoju zubaricu ispitati detaljno procjenu koliko min ću sjediti u stolcu. :') :'( Sretno, bude to sve ok!
2023 03 14
> Ljiljanalj: > > Desinićka: > > Ne ja, ali je dečko bio prije koji tjedan. Kaže da ga je iznenadilo kako je brzo i bezbolno prošao zahvat. :D > > Jedina stvar koja bi vas mogla boljeti je davanje anestezije. > A navodno ovisi kakva je situacija moze navodno trajat 5min a moze i sat ..kako god strah me uzasno 😭 A vjerojatno. On ga je išao vaditi preventivno na savjet zubarice jer bi mogao imati velikih problema da ga je ostavio. Ja kužim da je sve to iracionalan strah, ali kao i svaki drugi zahvat pod anestezijom, osjetite samo ubod i nakon toga ništa ne osjetite. :D
2023 03 14
Više sam se uplašila cifre nego samog vađenja, išla sam privatno jer moja zubarka u državnoj bolnici to ne radi, pa me uputila na kirurga.
2023 03 14
A, to se bas operira? Ja obožavam injekcije, i to mandibularke, niš ne boli nakon njih. Nemaj straha jer svi se mi bojimo zubara😂😂😂. A, najsretnija sam kad idem na pregled i nemam niti jedan karijes😂😂😂
2023 03 14
Ja sam prije 3 mjeseca operirala oba, bili su u kosti i popriličan dio čeljusti je bušen. Trajalo je oko sat vremena po jednoj operaciji, razmak je bio 10 dana. Obzirom da su operacije bile vrlo teške (zavijeni korijeni umnjaka, blizina živca) oporavak je bio težak. Prva tri dana nakon druge operacije sam povraćala krv koje sam se nagutala + lijekova, primala infuziju, sve se iskompliciralo... i dan danas trpim posljedice, probleme sa zglobovima, tek prošli tjedan se jedna rana skroz zatvorila. Uglavnom prođe kao dobro iskustvo, ali evo kod mene nije bilo tako pa je bolje biti spreman na sve.
2023 03 14
> malllaaaa: > Više sam se uplašila cifre nego samog vađenja, išla sam privatno jer moja zubarka u državnoj bolnici to ne radi, pa me uputila na kirurga. Pa može se otići kod bilo kojeg oralnog kirurga, ne mora se nužno ići privatno 🤔
2023 03 14
injekcija i samo vađenje ne boli, poslije sam imala muke, bol u cijeloj glavi, nemreš jest, naoružajte se tabletama protiv bolova za svaki slučaj... svaki položaj osmica je drukčiji i svaki slučaj je drukčiji tako da bi vas naši savjeti mogli potpuno zbuniti, al sve prođe pa tako će i to...
2023 03 14
> KreativnoSelo: > I ja se spremam psihički uskoro na to. Složite si u glavi da za valjda max 1h je gotovo i to je to. Barem ću ja tako. S tim da ću svoju zubaricu ispitati detaljno procjenu koliko min ću sjediti u stolcu. :') :'( > Sretno, bude to sve ok! Kad ste vi naruceni?ja u pon idem.. Hvala,takoder
2023 03 14
> Desinićka: > > Ljiljanalj: > > > Desinićka: > > > Ne ja, ali je dečko bio prije koji tjedan. Kaže da ga je iznenadilo kako je brzo i bezbolno prošao zahvat. :D > > > Jedina stvar koja bi vas mogla boljeti je davanje anestezije. > > A navodno ovisi kakva je situacija moze navodno trajat 5min a moze i sat ..kako god strah me uzasno 😭 > A vjerojatno. On ga je išao vaditi preventivno na savjet zubarice jer bi mogao imati velikih problema da ga je ostavio. > Ja kužim da je sve to iracionalan strah, ali kao i svaki drugi zahvat pod anestezijom, osjetite samo ubod i nakon toga ništa ne osjetite. :D Ma znam al ne mogu si pomoc 😀
2023 03 14
> sanjaurban: > injekcija i samo vađenje ne boli, poslije sam imala muke, bol u cijeloj glavi, nemreš jest, naoružajte se tabletama protiv bolova za svaki slučaj... svaki položaj osmica je drukčiji i svaki slučaj je drukčiji tako da bi vas naši savjeti mogli potpuno zbuniti, al sve prođe pa tako će i to... Dobro to vjerujuem da je kod svakog drugacije...koliko vidim nekome nista nekome koma .. Tablete su spremne 😀
2023 03 15
> malllaaaa: > Više sam se uplašila cifre nego samog vađenja, išla sam privatno jer moja zubarka u državnoj bolnici to ne radi, pa me uputila na kirurga. Ja isto idem privat jer kod nas se ceka jakoo dugo.
2023 03 15
> Fraagaria: > Ja sam prije 3 mjeseca operirala oba, bili su u kosti i popriličan dio čeljusti je bušen. Trajalo je oko sat vremena po jednoj operaciji, razmak je bio 10 dana. Obzirom da su operacije bile vrlo teške (zavijeni korijeni umnjaka, blizina živca) oporavak je bio težak. Prva tri dana nakon druge operacije sam povraćala krv koje sam se nagutala + lijekova, primala infuziju, sve se iskompliciralo... i dan danas trpim posljedice, probleme sa zglobovima, tek prošli tjedan se jedna rana skroz zatvorila. Uglavnom prođe kao dobro iskustvo, ali evo kod mene nije bilo tako pa je bolje biti spreman na sve. Toga je i mene strah..meni su na pregledu rekli da je blizu zivca jedino...😭
2023 03 15
1 2 3