Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Informacije za korisnike /

O korisnicima stranice mojekrpice.hr /

Prevarantica - KARMEN23

Za početak neću stavljati ime i prezime, ostavljam samo profil https://mojekrpice.hr/karmen23-385480 kao upozorenje drugim kupcima na moguću prevaru. Prije dva dana sam uplatila novac za zelenu adidas duksu i prodavačica se od tada ne javlja na poruke. Sve do uplate komunikacija je bila uredna. Ima jednu ocjenu u kojoj se navodi da je bila spora sa slanjem, nadam se da je i sada samo to u pitanju. U svakom slučaju - savjetujem oprez. Ostavila sam na profilu dvije negativne jer ne čitaju svi forum pa da i tako drugi budu upozoreni, a koje ću brisati ako se javi. Sažetak: novac joj je uplaćen 16.3. Komunikacija je sve do uplate bila uredna. Po primljenoj uplati komunikacija prestaje, a paket je uz golemo puno muke stigao tek 30.3. Isprike su se kretale od bolesti do školskih obaveza. Duksa je oglašena da nema tragova nošenja, a isto je i prodavačica odgovorila kad sam ju pitala za stanje dukse. Duksa koju sam dobila ima 4 fleke na prednjici. Prodavačica je rekla vratiti novac, ali i tu je došlo do zavlačenja kao i sa slanjem. Na kraju sam joj bila prisiljena kontaktirati roditelje i jedini rezultat tog razgovora bio je da je pobrisala sve artikle s profila i otpratila mamin profil https://mojekrpice.hr/lucijakarmen-295593 Povrat novca nije izvršen. Svaki profil za sebe govori više nego što bih ja mogla napisati. ![](http://upload.mojekrpice.hr/hr/images/message/603d991b94d7229bbf25f0cd8cec6567.jpg) ![](http://upload.mojekrpice.hr/hr/images/message/edc68b2ac747c216aef81c1d6accf7c0.jpg) ![](http://upload.mojekrpice.hr/hr/images/message/08c47a85797127248fd1c1a9357f0037.jpg) ![](http://upload.mojekrpice.hr/hr/images/message/d0ffa8f853e946dd6882b5fd676d1a1e.jpg)
2023 03 23
Poštovana, bez ljutnje no mislim da vaše negativne nemaju poentu (barem za sada). Razumijem Vaš strah (koji je opravdan) i brigu no u ovom slučaju nema potrebe za ostavljanjem negativnih. Gospođa je sigurno u gužvi i vjerojatno je to razlog zašto Vam još nije poslala paket, a koliko vidim nije se logirala već dva dana ovdje na krpice. Nema smisla ostavljati negativne i otvarati teme bez dokaza o prijevari. Strpite se, paket će Vam sigurno stići. Ne šalju svi pakete odmah isti dan, a na kraju krajeva gdje bi dospjeli kada bi otvarali teme i ostavljali povratne kada nam netko ne pošalje paket u roku od dva dana?. Još jednom ponavljam razumijem Vas i opravdano je što sumnjate jer je gotovo svaka tema o prijevarama ali ste u ovom slučaju pre rano donijeli zaključak. Jeste li se javili gospođi i pitali je kada će poslati paket?. Kakav je dogovor bio oko roka slanja paketa?. Pričekajte da Vam se gospođa javi i s njom prvo riješite situaciju a tek onda ako vidite da Vas laže ili nema neki opravdan razlog zašto nije poslala paket otvorite temu, naravno prije toga opet zamolite da pošalje paket ako ga i tada ne pošalje onda imate opravdanje za ovu temu i negativne.
2023 03 23
Negativne sam ostavila zato što ljudi ne čitaju forum, a negativne čitaju. Puno puta smo vidjeli "saobraćajke" od po 5-6-7 prevarenih u nizu (mislim da je šampion bila ona Ivana Rodriguez koja je u jednom vikendu navukla 20+ prevara), a koje su se mogle izbjeći da je prva prevarena osoba ostavila negativnu i tako upozorila ostale. Kad/ako se javi ću ih svakako maknuti. Dogovor je bio da šalje idući dan, na poruke ne odgovara, ne logira se. Najmanji je problem maknuti negativnu ako se pokaže neopravdana. Radije to nego da se još netko nasanjka. Tako sam joj i napisala u poruci koju sam joj večeras poslala.
2023 03 23
Moje mišljenje da ste to zaključili prerano da je prevara, pa to su samo 2 dana iako uvijek nastojim poslati što prije nekad i prije nego sjedne uplata i nitko me nije prevario ali se dogodi da je čovjek zauzet nečime pa imamo život i van krpica., mislim da bi trebali pričekati još koji dan, profil mi nimalo ne djeluje tako, vjerojatno je cura spriječena i da će Vam se javiti. Nemojte se ljutiti ali nikad nebih odmah išla tako sa negativnima treba malo pričekati malo strpljenja ponavljam nemože se živjeti od krpica vjerojatno je cura spriječena ako bude drugačije stignete s negativnima i puk odmah dvije. :s ;)
2023 03 23
> Nocturama: > Negativne sam ostavila zato što ljudi ne čitaju forum, a negativne čitaju. Puno puta smo vidjeli "saobraćajke" od po 5-6-7 prevarenih u nizu (mislim da je šampion bila ona Ivana Rodriguez koja je u jednom vikendu navukla 20+ prevara), a koje su se mogle izbjeći da je prva prevarena osoba ostavila negativnu i tako upozorila ostale. Kad/ako se javi ću ih svakako maknuti. > Dogovor je bio da šalje idući dan, na poruke ne odgovara, ne logira se. > Najmanji je problem maknuti negativnu ako se pokaže neopravdana. Radije to nego da se još netko nasanjka. Tako sam joj i napisala u poruci koju sam joj večeras poslala. Ja mislim da je okej što ste ostavili negativne, lako ih obrišete ako je cura poslala, a nitko drugi neće slučajno uplatiti u slučaju da je prevara. <3
2023 03 23
Kao što rekoh gore, najmanji je problem izbrisati negativne ako se pokažu neopravdanima. Daleko veći je ako se nakon mene nasanjka još njih jer se nije reagiralo na vrijeme. Meni je prekid javljanja i logiranja nakon primljene uplate neobičan jer nije u skladu s komunikacijom koja mu je prethodila i uopće ne dvojim oko odluke da ostavim negativne kao upozorenje. Uostalom, ako nešto ne možeš poslati kad je dogovoreno onda to javiš kupcu i nema problema. Dobar dio prevara po krpicama se mogao izbjeći da je prva osoba koja se opekla ili koju je prodavačica zavlačila ostavila upozorenje, a ne se danima natezala po inboksu i čekala da joj se prodavač javi.
2023 03 23
Da nije čovjek pametan, ustvari Vaše namjere su dobre tj. poštene da drugi ne nasjednu a s druge strane uvijek gledamo ljudski da je nešto moglo naglo se dogoditi , znam to ne opravdava korisnicu koja je mogla poslati samo poruku spriječena sam molim Vas pričekajte koji dan, jer kad imaš nečiji novac kod sebe imaš i odgovornost ali kad se nešto dogodi a neznamo što isto je moguće da o krpicama i ne razmišlja, vidjećemo , pa javite kako ste riješili nadam se da će Vam se javiti. Sretno :D
2023 03 23
Evo, čitam i ne vjerujem - uplatili ste prije 2 (dva!) dana i danas ne samo što ste većostavili negativnu ocjenu (ne razumijem kako ste uspjeli ostaviti dvije, ali, kako god da ste uspjeli - to je protiv pravila Krpica) nego ste otvorili i forumsku temu. 2 (dva!) dana nakon uplate. I vi stvarno mislite da je to u redu? Zbog MOGUĆE prevare? 2 (DVA!) dana nakon uplate? Evo, zamišljam koliko sam kroz ovih desetak godina mogla negativnih ostaviti i koliko tema otvoriti reagirajući kao vi.Zamišljam kako bi forum izgledao kada bi svi tako reagirali. Čak i da se pokaže da se stvarno radi o prevari, ova tema puno više govori o vama nego o prodavalici.
2023 03 23
Gita, a koliko sam dana trebala pustiti i čekati? Tri? Pet? Sedam? Ako je negativna opravdana, ako je ovo prevarantica, koliko drugih osoba u tih tri-pet-sedam dana može biti prevareno? To bi bilo ok u ime toga da se držimo forme, a ne sadržaja? Upalili su mi se alarmi, komunikacija je naglo prestala nakon uplate i na poruke koje sam slala nije bilo odgovora. Negativne nisam dala iz ljutnje i hira nego kao upozorenje drugim kupcima dok se ovo ne riješi. Dugo sam tu, imam svakakvih iskustava i ovo mi je upalilo alarme. Ne šalju svi odmah, netko šalje nakon dan, dva, pet - i sve ok, ali komunikacija ne prestane nakon uplate i nema ovakvog glasnog muka. Prije neke dvije-tri godine sam tako ostavila prvu negativnu jednoj ženi i nakon moje prve negativne javilo se još nekoliko žena koje su se s prevaranticom natezale u inboksima danima prije nego sam ja na nju naletjela. Da je koja od njih ranije ostavila negativnu ne bi nas na kraju bilo toliko. Negativka upozorenja riješila bi puno takvih situacija. A lagano se obriše jer nije u kamen klesana. Koliko puta imamo takve situacije na forumu? Netko se javi da je prevaren i onda još 2-3 osobe isplivaju na temi da, eto, i one baš imaju isti problem s istom osobom i čekaju da im se javi...
2023 03 24
I uvijek bude "zašto nije ranije stavljena negativna radi drugih krpičarki" igranku. Onda imamo mene, koja sam stavila negativnu, ne radi sebe nego baš radi drugih krpičarki pa opet nije dobro. Onak, suluda šuma-drvo situacija. Ponavljam opet, a to sam napisala u poruci i prodavačici, negativne ću brisati ako se pokaže da nisu opravdane. Do tada će stajati jer ja ne bih bila mirna da netko nakon mene bude prevaren, a ja sam šutjela i čekala da se ona javi. Ja iza ovih negativnih stojim jer mislim da su daleko ispravnije, a sigurno i korisnije od lamentacija o tome koliko kome treba vremena za slanje i imaju li ljudi život van krpica. I da, jedino što ova situacija o meni govori jest to da ne želim da netko drugi naleti ako sam ja već naletjela. Elementarna odgovornost, ništa više ili manje od toga.
2023 03 24
I da, gledam joj sad profil, jedna negativna joj je obrisana. Očito ju je maknula adminica. Drugu je ostavila što bi značilo da je i njoj draže da stoji negativna upozorenja nego da za par dana krenu nicati nove teme po forumu. Zdrav razum i čista praktičnost to nalažu, zbilja.
2023 03 24
@Nocturama, sve što pišeš je sa smislom 👍
2023 03 24
Jupi! Pozovimo sve krpičarke da ostavljaju negativne povratne i otvaraju forumske teme s nick name-om, ili još bolje - imenom i prezimenom osobe koja nam se nije javila ili poslala kupljeni predmet dva dana nakon uplate. Ma šta dva dana, dan! Ili još bolje - čim uplatimo, za svaki slučaj. Obzirom na argumente koje iznosite još bih (vrlo nategnuto) i shvatila negativnu (ali i to što ste odmah ostavila dvije vrlo je rječito), ali otvoriti temu ....... Pri tom uopće ne želim reći kako je nemoguće da se radi o prevari, nego da je rok i način na koji ste reagirali takav kao da smo u KPD-u, a ne 'zajednica u kojoj možemo kupovati, prodavati i mijenjati', umjesto da smo istovremeno u strahu od prevara i ovakvih prozivanja. Ne sumnjam da ćete na temi naći brojne istomišljenike, ali Bogu hvala ima i onih koji ne misle jednako .
2023 03 24
Ne kažem da bih napravila jednako, ali mi nije besmisleno ovo što piše otvaračica teme. I vidim samo jednu negativnu. A što se tema tiče, onda bi bilo najbolje da se otvaraju isključivo ove samoreklamirajuće "očistimo ormare" teme... I da se dukserici nešto i dogodilo, zanimljivo kak joj se baš to dogodilo u trenutku kad je zaprimila lovu, a ne tijekom dogovaranja. Niti je ocjena niti je tema u kamen uklesana, kako kaže Nocturama.
2023 03 24
Drugu negativnu je obrisala adminica. Očito i ona smatra da je negativka upozorenja korisnija nego puštanje da ih se nasuče nekoliko u ime forme. Dvije negativne sam stavila zato što sam vidjela da tako ostavljaju i oni Ne'š krast' profili jer valjda dvije negativne privuku pažnju. Gita, nije mi u potpunosti jasno čemu ovakva pasivno-agresivna reakcija i otkud potreba za banaliziranjem i karikiranjem kako bi se plasirala priča da su negativne išle zato što paket nije poslan nakon (oh, drama!) dva dana. Negativne su išle nakon dva dana zato što se naredalo stvari koje su mi upalile alarme. Pobrojat ću da vam bude lakše snalaziti se: komunikacija je prestala nakon uplate i ne odgovara na poruke, paket nije poslan kad je rečeno i artikl nije označen kao prodan. Ovo sveto trojstvo redovno viđamo tu po forumu. Negativne su išle da spriječim da se drugi navuku. Između ostaloga i vi. Što vas točno smeta u činjenici da sam pokušala na vrijeme spriječiti da netko bude prevaren?
2023 03 24
1 2 3 4 5 ... 13