Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Ljubav, obitelj, djeca, psihologija /

Psihologija /

prosvijetlite me jer može bit da je stvarno u meni problem

Znači, živim u kući na katu a svekrva u prizemlju. Nisam osoba koja voli da joj netko stalno skače po glavi i volim svoj mir. Moja svekrva to očito ne razumije pa je svako malo gore. Ona se deklarirala kao osoba koja voli iskrene ljude, koja ne gura nos u tuđe stvari i koja je, ukratko, divna, bajna, krasna. Naravno, kroz ovih nekoliko godina se na raznorazne nacine pokazala da je puno toga samo od nabrojanog popisa ni traga ni glasa. I da se razumijemo, ima ona i svijetlih trenutaka ali imam osjećaj da ih kasnije skupo plaćam. Npr... kad sam tek rodila(to mi je prvo dijete), bebač je plakao jer obično mala djeca to rade, a ona mi je dolazila gore i doslovce mi ga otimala iz ruku jer će ga ona kao bolje umirit posto ja nisam nikad imala dijete. Dalje, hvalila se da nikad nebi ušla u naš stan dok nas nema i onda sam ju jednom prilikom ulovila u spavaćoj sobi a i u ostalim prostorijama. Da ne govorim koliko je dvolična, ne priča sa pola susjedstva(jadna ona svi su ljubomorni na nju pa je zato takva situacija), lažljivica kakve nema, vlastitu krv bi pokrala da joj se pruži prilika. A kad sam ih upoznala odma je pocela olajavat svoju svekrvu koja zivi odma do njih u istoj kući.. Ugl,ovo je neznatan dio čisto da dobijete barem nekakvu sliku o njoj. S druge strane nisam ni ja bajna osoba. Sigurno se i njoj ne dopada sve sta ja radim ali to je u redu. Moja filozofija je više manje, ne diraj ti mene pa neću ni ja tebe. U ovu sam kuću došla zbog muža a svi ostali su samo nužni dodatak. Ne zavolim lako druge ljude i imam jako malo ljudi oko sebe koje sam si sama izabrala i zakoje se trudim uvijek bit po PS-u. Isto tako sam sve to rekla i svojoj svekrvi mali milijun puta. Nisam tamo došla zivjet njihov zivot nego naš. Ako oni hrane kokoši(ovo je selo), ne znači da ću se i ja počet bavit s tim i slicne takve kerefeke. Ok,kad budu stari i nemoćni ili da im sad treba uletit, naravno da cu bit tu za njih i uvijek i jesam ali do tad, pusti me da zivim svoj zivot.
2014 06 17
Ono sta me muci je sljedeća situacija koja se dogodila jučer navečer. Muž i ja dođemo doma i jedemo salame i kruh i takve gluposti jer zločesta ja nisam pekla meso(muž se izjasnio da mu se ne jede i da mu je dovoljna salama), doletava svekrva i pita kaj ima za veceru. Ja kazem da ima salama i sl i ona ni pet ni sest zavrne usta i slozi zgađenu facu. Ja i muž se pogledamo i progutamo komentare. Nakon toga ona nesta mene pocne ispitivat(nebitno za veceru) i muz na pola uleti i pita me tko?... ja mu odgovorim: TVOJA MAMA. A svekrvina reakcija: da kak ja mogu tak rec, pa ja sam tebi svekrva, kak me mozes tak oslovljavat. Ja reko, pa sta sam sad krivo rekla... muz, vas sin, me pito ko je to reko i rekla sam mu TVOJA MAMA pa nisam vas nazvala glupačom ili kurvom... I njoj i dalje nije jasno kak sam ja nju mogla tak nazvat, ona je meni svekrva, a inace voli glumit damu i prenemagat se sa razvlacenjem dok govori i radit one damske face i pokrete pa je i sad na taj nacin objavila da sam nekulturna, bahata, arogantna... i tak, izrecitira ona to onako dramaticno, lose odglumljeno i zalupi "našim" vratima. Moje pitanje: Jesam li ja stvarno nekulturna, bahata i neznam kakva jer sam rekla svom muzu TVOJA MAMA a ne MOJA SVEKRVA? Nije mi prirodno muzu pricat o mojoj svekrvi a ne o njegovoj mami. Imala bi dojam kao da pričam o ljubavnikovoj mami [:hihot]
2014 06 17
ispričavam se na dugom uvodu ali još uvijek sam pod dojmom
2014 06 17
biblijaa ali mi bilo zanimljivo citati,a slusaj to su ti svekrve -.- sam zmisljaju.. imam i ja takvu.. samo po svojem dere a glupa ko top [:jezik] [:hihot] nemres ti to nikako objasnit da nije u pravu [:ljut]
2014 06 17
Ma ja sam više luda od svega toga i od takvih ispada. Ovo nije izolirani slučaj. Ona si je zabrijala da je ona kul ultra zabavna. Zabrijala je da si mi možemo bit frendice a u isto vrijeme joj ja govorim Vi. Meni to nikad nemože prerast u prijateljstvo kakvo bi ona htjela. Navikla je da ju doma svi ližu jer je se iz nekog razloga i njen muz i svekrva i njena djeca boje. I doslo je do toga da više nisam sigurna u svoje ponašanje i svoje prosudbe a stvarno se uvijek trudim bit korektna i fer prema svima i s poštivanjem se odnosim prema odraslima kak su me doma i ucili. Zato mi treba tuđe gledište, da se znam orijentirat u njenom svemiru [:kesi]
2014 06 17
ma pusti i nemoj se živcirati, svakako joj nikada nećeš moći udovoljiti.
2014 06 17
haha mislim da si fer,zast bi se dala dr zaje***ti [:jezik] ja sam svoju jednom prilikom naribala pa reko briga me.. al toliko je glupa pazi da ona uopce nije skuzila kaj sam joj rekla [:hihot] tak da ono.. stari ljudi..deru po svome.. a inace ovo sta si rekla tvoja mama.. ne kuzim kaj je sad tu lose [:sokiran]
2014 06 17
Ja nemam svekrvu ali zato imam druge koji mi se pokusavaju petljati u zivot, bez toga se ne moze zivjet uvjek i.a onih kao pametnih uzas
2014 06 17
ti to o mojoj svekrvi? [:sokiran] [:smije] [:smije] [:smije] ja sam se svoje fala bogu rješila, ne pričamo par godina [:hihot] [:hihot]
2014 06 17
znaci stvarno su sve iste [:kesi] znam otprilike kak to izgleda.. kao da zidovima pricaš, ali jos su mi gora njihova dvostruka mjerila, kad ona nesta napravionda je imala dobar razlog, ako sam ja u pitanju onda sam bahata i neodgojena [:boji] ja sam jos zelena pa me takve stvari rastuze i nemogu prestat danima mislit kak sam ja losa osoba nadam se da cu i ja imat srece pa otic odavdje... nadam se samo ne u jankomir [:smije]
2014 06 17
Sve krive [:smijesi] Od dečka mama je super, ali moja mama i baka jako zahebavaju [:hihot]
2014 06 17
Ne znam zašto sve tako kompliciraju i cjepidlače [:boji]
2014 06 17
Uvjerena sam da je ovo moja sogorica napisala :D Nisi ti ni bezobrazna ni bahata nego je ona bolesna i uopće se ne zamaraj!! Ja sam prošli tjedan placuci otišla mami, sutra se vraćam i sinoć su počele noćne more, sanjala sam da smo se posvadale na mrtvo ime i da sam prokrvarila i završila u bolnici (trudna sam).. sve prozivljavamo isto čini se...
2014 06 17
Cini mi se da je jedino moja mama imala normalnu svekrvu [:hihot] Njih dvije skorpije su se bas dobro slagale [:smijesi] A ja bih svoju najradije s vlastite dvije ruke... ne isplati se sporkavati bejzbol palicu [:jezik] Moj savjet ti je: drzi se svoje prosudbe, svoga nacina i misljenja jer ako se pocnes mijenjati radi nekoga, izgubiti ces sebe. A i ona ce pobijediti [:vrti] Nisi nista krivo rekla jer je i jedno i drugo njena "titula" i "uloga u zivotu". U odnosu na tebe ona je "tvoja svekrva", a u odnosu na tvog muza ona je "njegova mama" - ako ti to bude jos nabijala na nos mozes joj reci da nisi znala da ona vise voli biti tvoja svekrva nego majka vlastitom sinu [:smije] Ne brini, dobro postupas, samo stedi zivce jer imas samo jedne i cuvaj ih (jer ce ti trebati kada ti dijete udje u tinejdjerske godine [:smije] ) Meni su se svekar i sveki jednom isli mijesati u odgoj djeteta (u stilu dodji ti meni i nemoj slusati sta ti mama i tata govore, njihove rijeci nisu bitne i sl.) - tako sam ih oribala (a to nitko do sada nikada im se nije usudio uraditi da sam mislila da ce me izbaciti iz kuce). Bilo je gusto, ali sam odlucila ne popustiti jer, izmedju ostalog, znas onu "das prst, a uzme cijelu ruku" [:frustriran] Uglavnom, postupaj po vlastitom nahodjenju jer ces se inace izgubiti sebe [:zaljubljen] Tri put hura za sve svekrve ovoga svijeta [:hihot] I mi cemo jednom postati one [:smije]
2014 06 17
A i nema shanse da si losa osoba kada imas tako slatki nick [:smije] [:smije] [:smije]
2014 06 17
1 2 3 4