Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Ljepota, stil, zdravlje /

Zdravlje /

Mršavljenje

Kakav herbalife, nemojte to piti, to je čisto s*anje! LCHF, progluglajte Anitu Šupe, pročitajte njene knjige, tekstove, ELIMINACIJA UNOSA UGLJIKOHIDRATA, znači prestati jesti BRAŠNO -kruh, peciva, krumpir, tjesteninu, rižu, ŠEĆERE (voće, slatkiše, napitke, sokove, kave sa šećerom, instant napitke - cedevita) POVEĆATI UNOS POVRĆA! Meso reducirati, jesti umjereno, više povrća nego mesa, jesti salate! Piti nezaslađene čajeve, VODU, LIMUNADU (voda+limun, bez šećera) LOW CARB HIGH FAT - DOZVOLJENO JE JESTI SVE MASNO, NO UZ POVRĆE A NE UGLJIKOHIDRATE Suma sumarum ove prehrane je IZVORNA PREHRANA, BEZ OBRAĐENE HRANE, BEZ ADITIVA, BEZ POJAČIVAČA OKUSA Možete jesti ŠPEK, ČVARKE, KOBASICE, JAJA, MASLAC (margarin i rafinirana ulja IZBACITI), MLIJEČNE PROIZVODE sa mjerom, kako kome odgovara, meni su odgovarali SVJEŽI SIR, RAZNI ZRELI SIREVI, JOGURT, KEFIR, VRHNJE (punomasno) Eto nema tu nikakve tajne, JEDEŠ KAD SI GLADNA I JEDEŠ DOK NE OSJETIŠ SITOST (ne prejedaš se) Kad kreneš s time, prvih nekoliko dana možeš očekivati glavobolje, mučninu, manje vrtoglavice.. to je simptom ODVIKAVANJA OD ŠEĆERA jer UGLJIKOHIDRATI kada uđu u tijelo se pretvaraju u ŠEĆER i tvoje tijelo ne zna jesi pojela pecivo ili sladoled, sve to isto procesuira. Za ljubitelje slatkog ima puno rcepata i slatkih, torti, kolača, KOJI SU JEDNAKO FINI, no nemaju BRAŠNO I ŠEĆER I ŠTETNE TVARI. S vremenom, kad se skineš sa šećera i recimo nakon dugo vremena pojedeš kockicu čokolade padneš u nesvijest KOLIKO JE TO SLATKO. Počne ti smetati.. Evo i meni je to sve bilo dosta apstraktno, jer sam jela CIJELI ŽIVOT (do tada 30 GODINA) sve sa kruhom, čak i tjesteninu sa kruhom i puricu sa mlincima (i kruhom). Nisam mogla zamislit da pojedem kajganu od jaja bez kruha.,. Danas je obrnuto :)
2019 06 01
Oduvijek mi je malo smetalo meso i zivotinjski proizvodi, osjecala bi se tesko i napuhano.Odkad sam izbacila navedeno, izgubila preko 10kg. A najbitnije od svega je sto se osjecam najbolje ikad. Svi se "boje" veganske prehrane, i ja sam bila jedna od tih i nisam znala sto jesti. Nakon tog klika u glavi da krenem s tim, nikakav problem. Nema straha oko kvarenja koliko ima sa zivotinjskim proizvodima, milijun kombinacija i vise novaca ustedim nego prije. Tjestenine, rizoti, sendvici....sve jedem,a lagana kao perce :') o:)
2019 06 12
Pozdrav cure, Imate rasprodaju na mom profilu - od markiranog, do kozmetike... slanje moguce i pouzecem kako se ne bi trebale muciti unaprijed uplacivati novac... za sve dodatne info sam dostupna u inboxu. Cijene su jeftine jer se zelim rijesiti sto vise stvari koje vise ne nosim. Povirite :))
2019 09 03
Ja smrsavila skoro 40 kg, a jedem sve. Samo brojim kalorije i vjezbam.
2019 09 13
biti gladan barem pola dana..odreći se svega što te veseli.. kruha, slatkiša, nezdrave hrane u svakom pogledu, većine žitarica, sjedenja pred televizorom, uključiti svakodnevno intenzivno vježbanje i moliti Boga da se sve to izdrži..meni polako ponestaje snage, pa ponekad sam ljubomorna na one koji sve jedu, uživaju, nemaju zavidan izgled ali imaju zavidnu razinu mira u glavi pa birajte što vam se više isplati..Puno odricanja za ravan trbuščić? Sretno!
2019 09 14
Keto ili Dukan. Provjereno.
2019 09 16
TERAPIJSKO GLADOVANJE ukoliko zelite brze i vidljive rezultate..mozete se na netu informirati o toj metodi..misljenja o tome koliko je i nije zdravo su podjeljenja moje iskustvo je bilo bas pozitivno pa eto:)
2019 09 18
Inače... ovo je moj prvi post ikada na ijednom forumu. Slučajno sam naletila na ovu temu a pošto sam i sama po prvi put u fazi skidanja viška kilograma (prije mi nikada to nije bila potreba, dapače jela bi da uhvatim koje kilo jer se ništa nije primalo. Sada odjednom BUM druga situacija u 35 godini života) Nisam nikada razmišljala, šta kada i koliko jedem. Ovisna o slatkome ali doslovno ovisna. Ne pušim, ne pijem kavu ni ništa ali slatko joooj užas, sve mi uzmi al ne čokoladu. I tako ja sam krenula na 8 sati "dijetu" odnosno to nije dijeta nego način prehrane. Gdje sve možeš jesti u tih osam sati a u preostalih 16 sati unosiš samo tekućinu odnosno čaj, kava, limunada naravno bez dodataka šećera ili mlijeka.Tokom 16 sata ljudsko tijelo treba biti usmjereno na oporavak i odmor, a ne stalno varenje hrane. Vidim fantastične rezultate drugih a fora je šta se zapravo ničeg ne odričem samo pazim na satnicu i naravno na količinu hrane jer kad već kreneš na nešto onda i pripaziš malo za bolji rezultat. Ja sam smanjila slatko i izbacila pekaru koja mi je isto bila prije pod must. SRETNO svima!
2019 09 19
> Bambi84: > Inače... ovo je moj prvi post ikada na ijednom forumu. Slučajno sam naletila na ovu temu a pošto sam i sama po prvi put u fazi skidanja viška kilograma (prije mi nikada to nije bila potreba, dapače jela bi da uhvatim koje kilo jer se ništa nije primalo. Sada odjednom BUM druga situacija u 35 godini života) Nisam nikada razmišljala, šta kada i koliko jedem. Ovisna o slatkome ali doslovno ovisna. Ne pušim, ne pijem kavu ni ništa ali slatko joooj užas, sve mi uzmi al ne čokoladu. I tako ja sam krenula na 8 sati "dijetu" odnosno to nije dijeta nego način prehrane. Gdje sve možeš jesti u tih osam sati a u preostalih 16 sati unosiš samo tekućinu odnosno čaj, kava, limunada naravno bez dodataka šećera ili mlijeka.Tokom 16 sata ljudsko tijelo treba biti usmjereno na oporavak i odmor, a ne stalno varenje hrane. > Vidim fantastične rezultate drugih a fora je šta se zapravo ničeg ne odričem samo pazim na satnicu i naravno na količinu hrane jer kad već kreneš na nešto onda i pripaziš malo za bolji rezultat. Ja sam smanjila slatko i izbacila pekaru koja mi je isto bila prije pod must. SRETNO svima! Identicno je i kod mene, nakon sto sam napunila 35 i prestala pusiti takoder u 35-toj, dobila sam nekih 5-6 kg kojih se apsolutno ne mogu rijesiti jer sam ovisnik o slatkom takoder, pogotovo me uhvati navecer 😥. Probala sam 8 sati dijetu, ali jednostavno ne mogu izdrzati navecer da uz seriju nesto barem ne pojedem , stalno mozgam kako da se oduprem i nikako....
2019 10 20
> TeaLeoni13: > > Bambi84: > > Inače... ovo je moj prvi post ikada na ijednom forumu. Slučajno sam naletila na ovu temu a pošto sam i sama po prvi put u fazi skidanja viška kilograma (prije mi nikada to nije bila potreba, dapače jela bi da uhvatim koje kilo jer se ništa nije primalo. Sada odjednom BUM druga situacija u 35 godini života) Nisam nikada razmišljala, šta kada i koliko jedem. Ovisna o slatkome ali doslovno ovisna. Ne pušim, ne pijem kavu ni ništa ali slatko joooj užas, sve mi uzmi al ne čokoladu. I tako ja sam krenula na 8 sati "dijetu" odnosno to nije dijeta nego način prehrane. Gdje sve možeš jesti u tih osam sati a u preostalih 16 sati unosiš samo tekućinu odnosno čaj, kava, limunada naravno bez dodataka šećera ili mlijeka.Tokom 16 sata ljudsko tijelo treba biti usmjereno na oporavak i odmor, a ne stalno varenje hrane. > > Vidim fantastične rezultate drugih a fora je šta se zapravo ničeg ne odričem samo pazim na satnicu i naravno na količinu hrane jer kad već kreneš na nešto onda i pripaziš malo za bolji rezultat. Ja sam smanjila slatko i izbacila pekaru koja mi je isto bila prije pod must. SRETNO svima! > Identicno je i kod mene, nakon sto sam napunila 35 i prestala pusiti takoder u 35-toj, dobila sam nekih 5-6 kg kojih se apsolutno ne mogu rijesiti jer sam ovisnik o slatkom takoder, pogotovo me uhvati navecer 😥. > Probala sam 8 sati dijetu, ali jednostavno ne mogu izdrzati navecer da uz seriju nesto barem ne pojedem , stalno mozgam kako da se oduprem i nikako.... Trebaš čvrsto odlučiti i kad ti dođe da pojedeš, popij čašu vode i reci sebi imam cilj i želim to postić jer mogu. SVE JE U GLAVI! Dok god to ne prelomiš u svojoj glavi a MOŽEŠ jer sve se može kad se čvrsto odluči, onda će kasnije biti lakše jer se i tijelo navikne.
2019 11 12
Terapijsko gladovanje, najbrze skidanje kila..informirajte se na netu o tome..misljenja su podjeljena..osobno sam tako najvise skinula..
2020 02 12
Najbolja stvar ti je dijeta( koja to skoro i nije) 8h... Jedeš 8h,16 sati postis. Ja nisam nikako usphrvala skinuti a s ovom,uz skoro ništa odricanja 8 kg u 2 mj... Malo više hodanja, zeleni čaj, i umjerenost u jelu i odlično! Imaš na fejsu grupa dijeta 8h
2020 02 24
intermitted fasting :) 16:8 -> 16 sati ne jedes nista (postis) i onda ovih 8 sati jedes normalno (pomogucnosti zdravo, sto manje kruha, slatkisa i mlijecnoga) + vjezbanje, bilokakvo kretanje :) Ima super aplikacija zove se Zero, pratis si koliko postis, imas remindere, savjete i to :) sretno!!<3
2020 03 27
Meni se ne da vježbati, na dijeti sam bez ugljikohidrata 3 tjedna s tim da sam za Uskrs imala cheat day. Smršavila sam 5 kg do sada, jedem meso, sir, vrhnje, voće, povrće. Jedan dan u tjednu sam jela lazanje. Držim se dijete koliko mogu, ne strogo, ali je učinkovito. Pijem 2L vode na dan, nekad manje. Moja mama je na toj dijeti u 2 godine skinula 40 kg, imala je 113 kg na početku. Ljudi su joj govorili da će joj koža visit, ali se to nije obistinilo i izgleda savršeno! Iskreno, ništa mi ne fali od jela kojeg sam se odrekla osim krumpira, ja sam oduvijek bila ljubitelj krumpirića i dođe mi da plačem kad ih pečem, a znam da ih neću jesti.
2020 04 19
Moj suprug je uspio skinuti 15 kilograma samo što je promijenio prehranu. Izbacio je prženo, pečeno, slatko i gazirano. Jeo je svaka 3 sata manje obroke. Kuhala sam onu što bi se reklo ptičju hranu; bulgur, kus kus, proso, ječam, kvinoju itd. sa puno raznog povrća. Nije potrčao niti jednom, znači od vježbe ništa, s tim da se njemu skuplja u predjelu trbuha, nigdje drugdje. Znači treba dobra volja samo :)
2020 05 19
1 2 ... 17 18 19 20