Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Ljepota, stil, zdravlje /

Zdravlje /

pomooooooc ! vađenje spolnih hormona

bok svima :) idem preksutra kod ginekologa da mi da uputnicu za vađenje spolnih hormona, imam zapisano koje tocno hormone trebam izvadit, zanima me kad cu doc na red za vadenje hormona i koliko se cekaju nalazi, postoji li neka opcija da to sto prije obavim, uz plaćanje i kolika je u tom slučaju cijena? hvala [:smijesi]
2015 02 14
ja sam nalaze cekala oko mjesec dana... mislim da sam i tolko otprilike cekala da dodem na red ne znam za placanje na rebru sam bila i to ti nije obicno vadjenje krvi, moras prvo 50 min lezati u krevetu s onim u ruci..kanila il kako se to vec zove.. e i onda tek izvade krv
2015 02 14
ja ti mogu reći samo za Zadar. Kod nas se ne naručuje i nalaz bude gotov sutradan,jedino se nalaz za štitnjaču po novom čeka tri dana. Ali kod nas je mana što se ni ne rade svi hormoni. Možeš li mi napisato koje sve hormone ideš vaditi?
2015 02 14
Ja sam dio hormona vadila u Dubravi, dio u Petrovoj. Najbolje provjeri da li lab gdje ih vadiš radi sve hormone koje ti trebaš, odnosno ako ne , onda ti trebaju dvije ili više uputnica. Za Dubravu se ne sjećam koliko sam čekala na red, ali nisam dugo. Nisam ni u Petrovoj. U Dubravi su nalazi bilo gotovi kroz par dana, u Petrovoj su mi već isti dan nalaze poslali na mail. NIsam ležala kao MrsArmstrong već se radilo o ''običnom'' vađenju krvi koje je gotovo u minuti.
2015 02 14
bili*
2015 02 14
Jedino vodi računa da se spolni hormoni vade 2.-5. dan menstruacijskog ciklusa. Za hormone štitnjače nije bitan dan ciklusa.
2015 02 14
trebam izvadit sljedece hormone: FSH, LH, E2, PRL, testosteron(slobodni u ukupni), SHBG, DHEAS i androstendion....mengu bi trebala dobit za par dana, zadnja dva tjedna zovem ginekologa da mi napise uputnicu jer od posla i faksa nemam vremena da tamo cekam 2 sata samo da mi napise uputnicu ali mi se u dva tjedna niko nije javio na telefon, a zvala sam 5 puta dnevno doslovno [:frustriran]
2015 02 14
iz Zagreba sam [:smijesi] hvala cure [:smijesi]
2015 02 14
zasto sam ja onda morala lezati [:sokiran] haha. ne znam stvarno
2015 02 14
i da, sad sam se sjetila da ispravim. nisam cekala da dodem na red! kao sto je i nellie napisala, morala sam se javiti izmedju 2. i 5. dana ciklusa
2015 02 14
FSH i LH morate vaditi 2-5 dan ciklusa,ostalo nije bitno, za PRL tj prolaktin je bitno da se dobro naspavate i bez puno stresa prije vađenja jel to jako utječe.Provjerite za androstendion gdje se radi pošto to vjerovatno nema u svim lab.
2015 02 14
Mozes privatno u labosima gotovo je usti dan i ccjena svakog hormona ti je otp 120 kn al ih vadis izmedu 2 i 5 dana ciklusa
2015 02 14
hvala cure [:smijesi] da, za androstendion sam procitala na forumima da ga nema za vadit svugdje, a da je ponekad najbitniji, jer svi ostali hormoni budu ok a on bude problematican , tako da ga je bitno izvadit...poslala mi je jedna cura u inbox cijene hormona, ovi moji bi me izasli oko 900kn sve skupa [:boji]
2015 02 14
MrsArmstrong - ja nisam isto morala ležati , samo su me pitali jesam li mirovala zadnjih pol sata sat, a bila sam sjedila u čekaonici tako da je to bilo mirovanje xD illusion - ja sam prije mjesec dana to išla raditi, moja ti je topla preporuka Vuk Vrhovec, to ti je u sklopu Merkura ali ti je adresa Donji dol 4a, sve sam zapamtila jer nisam od prve sve skužila di je to točno, ideš ulicom srebrnjak i desno ćeš vidjet tablu donji dol 4a. Pošalješ im mailom i naglasiš da se to odnosi na tvoje dane u ciklusu i onda će ti vjerojatno dat broj od laboratorija da se naručiš. Odmah će te naručiti recimo ako ti je 1.dan ciklusa (moraš zvati prvi ili drugi dan ciklusa) onda će ti dat termin u roku od 3 dana..Mene je žena na šalteru pitala jesam li naručena ja sam rekla da jesam, a ona je rekla "dobro, a i da niste naručeni morali bismo vas primit" Tako da vjeruj mi odi tamo, brzo je gotovo, nalazi su mi došli za oko tjedan dana.. U drugim bolnicama previše kompliciraju zaista, puno bolnica ne vade te pretrage, zato je tamo najbolje i najjednostavnije.
2015 02 14
Bok cure, jel zna mozda neka koliko se placa participacija (nemam dopunsko) po hormonu na Vuk Vrhovcu, otprilike bar? Imam jedno 9 spolna hormona za vadit i za stitnjacu - 3 hormona i dva antitijela. Zvala sam ih al nisu mi mogli reci, znaci tek kad napravis pretrage saznas koliko su te oderali -.-
2016 04 10
1 2