Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Ljepota, stil, zdravlje /

Zdravlje /

Policistični jajnici (povišeni muški hormoni)

Evo zanimaju me iskustva. Cure koje imaju PCOS (također spolni hormoni određeni povišeni poput muških, dheas, andostedion..) kako se nosite s tim ? Što vam je ginekolog prepisao, kakvu terapiju? Znam da za to nema lijeka, ali od određenih tablete navodno može biti bolje. Pa ako je neka od vas to već prošla, može napisati svoje iskustvo? Hvala. [:smijesi]
2015 05 16
ako ne moras, nemoj koristiti kontracepcijske pilule za hormonsku regulaciju, jer one kao takve ženama namjeću umjetnu ovulaciju, i smanjuje plodnost. Ovulacija se javlja u trenutnku u kojem to mozak odluči i svaki mjesec to razdoblje može biti promjenjeno i zbog tog je rano neplodno razdoblje kod žena uvijek u različitom rasponu. Ako piješ te tablete tvoj ciklus se 'nameće' da bude savršen i zbog toga se ono izvorno kod tebe smanjuje. Nećeš odma viditi razlike, ali za 10 - 15 godina kada budeš htjela imati djecu, imat ćeš problema. Ne mora biti tako, ali u većini istraživanja se to pokazalo kao veliki uzrok neplodnosti. A s njih se ne možeš skinuti kada to poželiš, jer tvoj organizam mora biti spreman na hormonske promjenje bez njih. Drži se alternative, na internetu je mnoštvo savjeta o zdravoj prehrani, idi dobrom endokrinologu i naravno dlakavost možeš rješiti danas pomoću trakica i ostalim metodama, skupljim i jeftinijim. Slušaj savjete liječnika koji tebi žele dobro a ne one kojima si posao, sretno ti [:zaljubljen]
2015 05 16
uh znači ima nas još . sad ću ja vama napisati moj slučaj
2015 05 16
ovako kao curi od nekih 17 godina ginekolog mi je rekao tu dijagnozu i da ću jako teško ostati trudna. nudio mi je neke pilule ali sam ja to odbila i nastavila živiti s tim saznanjem. zaljubila sam se i imala sretnu vezu i virovali ili ne u kratkom roku nakon što smo počeli praviti bebu zanesem svoju stariju kćer koja sad ima 8 godina. nedugo nakon nje smo se stvarno trudili i tu se malo pokazao problem mojih jajnika nisam mogla nikako zaniti ali nakon 3 godine pokušaja sad imamo i 2 curicu koja ima 2 godine. sve prirodnim putem i kad se najmanje nadate. nemojte piti nikakve tablete jer to jedno liči drugo uništava [:poljubac]
2015 05 16
lotofme - nemam problema s dlakavošću, ali imam s drugim stvarima. Doktor mi je rekao da pijem pol godine pa ćemo vidjeti... Još uz to imam problema sa štitnjačom, pa ujutro pijem jedne hormone, navečer druge. Hvala ti na dobrim savjetima.
2015 05 16
mijaljevic - jesi imala povišene spolne hormone i na oba dva jajnika ciste? Drago mi je zbog tebe, da si uspjela :)
2015 05 16
@sanjakova1024 i ja imam uz to hipotireozu, napisala ti je @mijaljevic, pilule rjesavaju jedan problem, drugi kvare, nazalost, tjelesna aktivnost, prehrana.. Bilo sto drugo cemu mozes pristupiti, ali nemoj si narusiti zdravlje s pilulama. Ako ti je lakse otvori temu sa zenama koje su ih pile duze od 5- 10 godina i poslusaj njihove savjete.Zene koje su se skinule s tableta imaju mnostvo iskustava s pilulama . One ni kao kontracepcija ni kao lijek nisu dobre. Posebno ako se ne piju pravilno. Nista, posavjetuj se s kim mozes i uvazi savjete za koje smatras da su dobri :)) @mihaljevic predivno i pokazano kao ispravno :) !
2015 05 16
Ja imam jedan policisticki jajnik i na drugom sam cistu imala, pa se ona smanjila i tako nesto.. Prepisao mi je Diane 35 jer sam mu objasnila da imam dlacice na rukama dosta vece i gusce nego sto bi trebale bit i da me smeta, brcici mali i tak po tijelu pojacano. Primjetila sam razliku nakon tableta, a sto se tice jajnika, uspostavilo se sve normalni. Inace, imala sam jako neredovite mjesecnice. Diane su sve rijesile [:smijesi]
2015 05 16
Cure, probajte Femisan A kapi. Ja sam se preporodila!
2015 05 16
krpica123 - koliko dugo si pila tablete?
2015 05 16
RocknRoll - nisam čula za te kapi.. To je lijek za?
2015 05 16
Moja best frendica također ima policistične jajnike i prošla svašta, od operacija do hormonskih terapija,nakon dugo vremena ostala trudna,trudnoća je bila rizična zbog velikog hematoma,nakon poroda kada je radila pretrage ginekolog joj je rekao da je sve u redu i da može opet planirati trudnoću.
2015 05 16
Ja imam pcos i pijem yaz jer sam jedan mjesec imala pa dva nisam pa sam cijeli mjesec imala pa sest mjeseci nisam.sad imam svaki mjesec sa mozda zakasnjenjem od 1-2 dana ako sam pod stresom.poanta pilula je da ti vrate hormone u ravnotezu.normalno da kad moras piti neke tablete nije ok.nitko se ne zeli kljujati ako ne mora.ali jednostavno neke stvari ne mozes rijesiti ako ne pijes tablete iako kako su cure rekle ne mozes izljeciti pcos nego ga mozes smanjiti smanjenjem tezine.barem danas postoji toliko vrsta kontrac tableta sa raznim razinama hormona..nisu iste tablete sad i nekad.a vjerujte probala sam ih dosta od lyndinette,diane 35,yaza,i jos neke koje se ne mogu sjetiti.a i poznajem zene koje nisu nikada pile pa ne mogu zaceti niti imaju pcos.tijelo se u roku od mjesec dva ocisti od hormona.ne mozemo kriviti samo tablete za neplodnost.tu su razni faktori na koje moramo gledati.najbolje ti se informirati na vise strana. Meni je propisala specijalistica za neplodnost u Petrovoj. [:smijesi]
2015 05 16
Ja vec godinama muku mucim s cistama, akne, dlakavost i ostale nocne more. Pila sam hormonsku kontracepciju dugo a cim sam prestala sve mi se poremetilo i bilo jos gore. Cula sam za lijek koji za par mjeseci potpuno unistava ciste al kod nas ga nema za kupiti vec samo u Italiji te je prilicno skup zove se Infolic retard, pitaj ginekologa o tome lijeku.
2015 05 16
Puno različitih mišljenja u svakom slučaju... ;-) Htjela bi da se čim više cura uključe i da svoja iskustva podijele... Nažalost čini se da je u biti ovo vrlo česta pojava :(
2015 05 16
1 2 3