Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Ljepota, stil, zdravlje /

Moda /

Bojanje odjeće u perilici

Pozdrav cure! Zanima me jeste li bojale odjeću u perilici za rublje i kako to ide [:zaljubljen] ? Imam par stvari crne boje koje bi osvježila i tamno plavu haljinu koju bi obojala u crno. Gledala sam boje u Mulleru, oko 40kn su, ali ima nekoliko vrsta pa ne znam koju bi uzela. Imate preporuke neke?
2015 06 04
ja sam koristila te iz mullera I ok su. stavim odjeću u bubanj I na to boju I sol,samo pazi ako je sintetika,a ne pamuk neće obojati.staviš ko za pranje ,ali bez praška po uputama.i nakon bojanja opereš još jednom robu normalno.
2015 06 04
E i mene to zanima [:smijesi]
2015 06 04
Imaš dvije vrste pa pazi - one u zelenoj kutiji su polupostojane. To ni za glavu uzeti. One u plavoj su postojane. S tim da ti se mooooooooožda neće plavo ofarbati u crno, samo će malo potamniti, ovisi o sastavu, ako je sve 100% pamuk (i konac, a konac je obično viskoza, pa će se vidjeti i ostati plavo) onda hoće, ako ne- neće. Još pitanja? :)
2015 06 04
Ja ti to radim stalno, na taj način sam crnoj robi produljila rok trajanja za par godina - majice koje su bile dobre kvalitete materijala, ali bi se boja isprala. Dakle, imaš detaljne upute unutra u kutiji. I pazi da uz boju uzmeš i sol - salz, u sivoj kutiji, stoji gdje i boje. Može se staviti i obična krupna sol, ali ja nisam probala. Dakle, namočiš veš, staviš u mašinu, staviš sol na vrh veša, i kad krene puniti se mašina vodom, farba se ulije u pretinac za deterdžent i za njom još litra vode i pereš na 30 ili 40. Bez brige, pretinac će se isprati, malo samo obriši octom ako ne ode sve crno. Nakon završenog "pranja", normalno staviš još jedan krug sa deterdžentom. Slijedi upute, sveeeeeeeeeee ti detaljno piše na idiotskom papiru koji je gumicom privezan za pakiranje :facepalm:.
2015 06 04
Ajme super, hvala! Taman sam htjela pitati za sol :) Znai ova je ok boja? Ovo veće pakiranje pretpostavljam da će biti dovoljno [slika:9e2b2eba-4511-434f-a96d-5791a4318298]
2015 06 04
super stvar preporuka :) ja sam azurno plavu haljinu bojala u crnu i lijepo je ravnomjerno pobojana u tamnoo tamno plavu
2015 06 04
Ja sam kupovala boje koje zajedno sa farbom sadrže posebno u paketu I sol,čitaj uputstvo ne treba posebno kupovati sol za svaku boju.
2015 06 04
Ahaaam, dobro pa si mi rekla, hehe [:hihot] Onda tu plavu uzimam i sol! Moja haljina je taaamno tamno plava, ali mi je boja nekako bezveze, na ništa ju ne mogu iskombinirati, pa bi ju u crno obojala i bit će super onda, vjerujem da će uhvatiti. Inače bojam stvari u loncu, hihihi, i sve se dosad obojalo kako treba hihot
2015 06 04
Kažem - ovisi o sastavu. Ako nije sve 100% pamuk kod haljine - neće biti crna. No, uvijek možeš probati. Kako god, samo PODALJE OD FARBE U ZELENOJ KUTIJI. Ta je polupostojana, a to znači - zafarba mašinu, odjeća poslije pofarba svu drugu odjeću, čak pušta boju na grudnjak kad ju nosiš i slično....
2015 06 04
Bome, opaka boja :) Ma uzet ću tu u plavoj kutiji. A haljina je 100% pamuk pa bi trebalo biti ok. U svakom slučaju hvala [:kesi]
2015 06 04
I da - čim manje odjeće. Piše na kutiji za koliko grama je to, ali tko važe [:hihot] . Onako, ovisi kaj imaš, ali nikako kad namočiš i staviš u mašinu nemoj da je više od pola mašine puno.
2015 06 04
Je, stvarno je bila opaka....još ja farbala u crveno neke bijele majice. I bogme, lijepo uhvatilo....a nakon toga su još dvije runde bijelog veša bile roze, i kapalo po podu rozo i jooooooooooooooooooj [:frustriran] [:frustriran] [:frustriran] ! Nikad više, ne znam kaj mi bilo da sam kupila tu polutrajnu. Valjda cijena/akcija.
2015 06 04
Ajooooj, hehehe, sad zvuči smiješno, ali vjerujem da nije bilo [:smije] Imam nekoliko majica, hlače i haljinu za bojati, mislim da bi trebalo biti ok.
2015 06 04
Danas sam prvi put bojala, a kupila sam srednje postojanu boju i baš u mulleru. Nigdje na uputstvima nije bilo navedeno da treba stavljati sol, a boju je trebalo staviti u bubanj na veš. Bijela haljina je izašla siva, ali dobra neka boja, no sad sam se isparanoizirala da će mi naredna pranja farbati drugi veš [:znoji]
2015 06 04
1 2