Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Ostalo /

Narudžbe iz e-dućana /

Carina i paketi

Cure, molim savjet. Naručila bih si nešto iz Amerike, točnije s vitacosta, a ukupna cijena bi bila oko 40$. Naručila bih ja to direktno na svoju adresu, ali me strah zbog carine. Pa sam planirala to naručit na adresu moje tete iz Amerike, pa da to ona meni pošalje Znam ja da će ona u taj paket stavit još svašta, pa me zanima jeli je točno da se na pakete građana ne plača canarina (?!?!?) Molim ako netko ima iskustva s tim, da me savjetuje. Hvala svima [:zaljubljen]
2015 09 11
Ne placa, ako ti pise na njemu da se salje kao poklon..koliko sam ja skuzila :)
2015 09 11
ne placa se ako pise gift i isto samo do nekog odredenog iznosa, mislim da nije neka velika cifra nazalost
2015 09 11
Meni je tako iz inozemstva bilo poslano tisucu paketa, neki sa cijenom i vecom od 200$ ali je pisalo gift i nisu mi carinili :)
2015 09 11
Meni redovno stizu paketi iz Amerike.Nikad nista nije bilo carinjeno,a jednom su bile cak i Uggsice unutra i Tiberland cipele,kozmetika,odjeca,igracke,bas nista nije carinjeno a svaki paket je otvaran.
2015 09 11
Samo ako je paket veci,mozda ce ti vecu postarinu platiti teta,nego da oni direktno salju.
2015 09 11
Ne zamjerite cure, ali to, sto pisete nije istina: paketi vrijednosti iznad 160kn ( ondosno nekih 20-tak) dolara iz Amerike i ostalih non- EU zemalja mogu itekako biti ocarinjeni i uglavnom budu, pisalo na njima gift ili ne. . naprosto iz carine traze dostavu racuna. Nekad nesto propuste, ali to je cista sreca, odnosno APP. Ako salje rodbina, kao poklon ne znam koja je procedura i koji je iznos doozvoljen, ali ovo da prolaze Ugg i sl. Cista, luda sreca.
2015 09 11
kaja istina osim ako dolazi od fizicke osobe u tom slucaju je 45eura dakle neka ti u paketu napise draga necakino puno pozdrava....
2015 09 11
meni je teta slala rabljeni laptop pa sam isto morala platiti carinu, iako je pisalo gift, tako da oprezno
2015 09 11
ja ne kuzim vas i taj gift. 98%paketa dolazi ko gift. pa zar vi mislite da su glupi? blu platila si jer je procjenjena vrijednost visa od 45e @jelena ako imas kakvih dodatnih pitanja salji mi u inbox jer mi se stvarno neda tu
2015 09 11
Pa da [:hihot] [:hihot] . Svi čajnizi rutinski pišu gift na sve pakete... baš su svi daljnji rođaci koji eto šalju prigodno poklone za rođendane i imanedane [:hihot] [:hihot] a ovi na carini svi retardirani [:hihot] [:hihot]
2015 09 12
[slika:4a261f01-490f-4c1c-83ea-4fafc2a6e3cf] ovo sam ja dobila na zadnjem paketu [:hihot]
2015 09 12
Jer teta mi je posljednji put iz amenrike poslala paket u vrijednosti 200tinjak dolara. I paket nije bio otvaran. Znaci imala sam vraske srece.
2015 09 13