Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Ljubav, obitelj, djeca, psihologija /

O djeci /

Kume na krštenju :D

Drage kume, pomagajte mi xD Zanima me šta ste točno sve dali djetetu za krštenje (nakit, novac....) Kakav nakit i koliko ste platile i ako ste uz to i novac dale, koliko novaca ste dale? Znam da tu nema pravila, da svi daju kolko mogu ali sam prvi put kuma i zanima me što ste vi darovale [:smijesi] Hvala unaprijed svim kumama na odgovorima i savjetima! [:poljubac]
2015 12 09
Kod nas je obicaj da kuma kupi zlatnu ogrlicu ili nausnice + torta. I pitati dali im nesto treba da se kupi. Ako im netreba nista kupit neku robicu i mozes pelene to im uvijek treba.
2015 12 09
Tri puta "kumila", evo napisat ću za zadnje. Bilo je malo i intimno krštenje, samo roditelji i ja. Kupila sam naušnice, platila oko 400kn (bijelo zlato), kupila plišanog medu (zato što je bio uber mekani i mama me natjerala), krsnu svijeću/haljinic i kolače. I to je to. Nisam pobornik pretjerivanja. :)
2015 12 09
Zlatni lancic sa privjeskom..kuna koliko mozes..torta za krstenje..svijeca za crkvu..i kompletic robice! Naravno nema pravila...koliko mozes..meni se uvijek i sve cini malo : /
2015 12 09
I robicu sam zaboravila :D Da, čini se malo, a sad dok gledam što smo sve nabrojile...baš i nije malo. :)
2015 12 09
Bas to Come, nije malo! Ali ono, kada treba pokloniti..uvijek mislim malo je, treba jos nesto! :)
2015 12 09
> ComeStai: > zato što je bio uber mekani i mama me natjerala <3
2015 12 09
Zlatni lančić sa privjeskom, po meni je najljepše križić, tako sam i ja. Ona haljinica za krštenje, svijeća i torta. Novac nisam davala jer roditeljima nije potreban, ali zato je najvažnije davati svoju ljubav tom malom djetetu. Meni je to najdraže i najljepše, niti jedan poklon to ne može zamijeniti. Znam baš puno ljudi koji su kumovi za krštenje i onda se nakon dvije-tri godine više ni ne udostoje nazvati dijete da pitaju kako je, da mu čestitaju rođendan, to mi nije primjereno :/
2015 12 09
Sorry kaj ti se ubacujem u temu al imam jedno pitanje za sve vas kume, jel ste morale nosit kakve potvrde od svog velecasnog? Jer i mi bi morali bit krsni kumi a znam kad sam trebala bit krizmana kuma nas velecasni mi nije htio dat potvrdu jer imamo dijete, zivimo skupa a nismo stali pred oltar pa pitam jer mi je zlo pri pomisli da moram do njega...
2015 12 09
> simonasp: > Sorry kaj ti se ubacujem u temu al imam jedno pitanje za sve vas kume, jel ste morale nosit kakve potvrde od svog velecasnog? Jer i mi bi morali bit krsni kumi a znam kad sam trebala bit krizmana kuma nas velecasni mi nije htio dat potvrdu jer imamo dijete, zivimo skupa a nismo stali pred oltar pa pitam jer mi je zlo pri pomisli da moram do njega... da, treba potvrda, nš je pogledao u svoju knjigu jel dajemo kune svake godine u crkvu i kad je vidio da dajemo izdao mi potvrdu :/
2015 12 10
a što se tiče darivanja novci, robica, torta, buket i okvir s bebinom imenom za uspomenu
2015 12 10
Mojem zadnjem djetetu su kumovi donjeli srebrnjak "Krštenje" iz Zaksa sa ugraviranim datumom krštenja i imenom djeteta, novčeke, tortu, svijeću i košuljicu :)
2015 12 10
> simonasp: > Sorry kaj ti se ubacujem u temu al imam jedno pitanje za sve vas kume, jel ste morale nosit kakve potvrde od svog velecasnog? Jer i mi bi morali bit krsni kumi a znam kad sam trebala bit krizmana kuma nas velecasni mi nije htio dat potvrdu jer imamo dijete, zivimo skupa a nismo stali pred oltar pa pitam jer mi je zlo pri pomisli da moram do njega... Ovisi o svećeniku, kod nas je bitno da su kumovi vjenčani ako žive skupa jer ako nisu onda žive u grijehu...
2015 12 10
Simona ovisi o sveceniku tocno..u zupi gdje ces biti kuma ako zatrazi potvrdu..morati ces je donjeti od svog svecenika...neki su pak razumni pa se da sa njima razgovarati... Ugl. neka tvoja buduca kuma pita sto treba...i onda objasni situaciju..tako ti je najbolje..i znati ces na cemu si!:)
2015 12 10