Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Ostalo /

Narudžbe iz e-dućana /

POMOĆ-carina!

Pozdrav cure, Narucila sam 2 para cipela sa stranice Shopbop i nakon par dana dobila email od carine da moram poslati neke dokumente i platiti troskove koje ce mi izracunati da dobijem svoju posiljku... danas mi posalju da su troskovi 690kn!!!! A cipele sam platila 102$! Dakle skoro 100% od cijene ! Postarina je iznad 100$ za hrvatsku bila besplatna, samo da napomenem. Jel imao iko slicnih iskustava? Ne znam sta da radim! Nemam i ne zelim platiti toliki iznos carini :(
2016 12 08
Sto je jos na papiru pisalo? Moraju biti obrazlozeni troskovi. Ne sjecam se koliko je tocno bilo posto poreza i carine ali nije toliko sigurno
2016 12 08
Uzas, nisu normalni... uzela sam cipele jer su bile na ogromnom snizenju i na kraju me carina ispadne toliko!! Ne kuzim odakle im oko 1900 kn carinske vrijednosti ?!
2016 12 08
Jsi ti njima poslala račun za te cipele?
2016 12 08
> prasica: > Uzas, nisu normalni... uzela sam cipele jer su bile na ogromnom snizenju i na kraju me carina ispadne toliko!! Ne kuzim odakle im oko 1900 kn carinske vrijednosti ?! Račun nije valjda unutra
2016 12 08
Ovako, iz USA ti ne smiju okinut carinu ako je račun ispod 150 $
2016 12 08
Uglavnom...ako im ne predočiš račun, oni procjenjuju vrijednost robe sami. Ne znam zbilja, pokušaj se žaliti nekako na obračun. Možda možeš naknadno dostaviti račun...
2016 12 08
> valeera: > Ovako, iz USA ti ne smiju okinut carinu ako je račun ispod 150 $ Nisu joj naplatili carinu, već posredovanje pri uvozu.
2016 12 08
> valeera: > Ovako, iz USA ti ne smiju okinut carinu ako je račun ispod 150 $ odakle to
2016 12 08
Carina se ne plača za iznose manje od 150,00 kn a ne dolara.Uglavnom kad naručuješ s US stranica uvijek dobro provjeri da li se šalje poštom ili kurirskom službom,u tvom slučaju radi se o kurirskoj službi koja uz to šta ti obračuna carinu i pdv još naplati usluge špedicije koje iznose mislim oko 200,00 kn.Ponekad traže i EORI broj pa su troškovi još veči,moj ti je savjet ako ti te cipele baš i ne trebaju vrati pošiljku natrag i traži od web shopa s kojeg si kupila povrat novca jer ovako češ proči ajme majko.I savjet za ubuduče kad kupuješ iz US gledaj da dostava ide preko pošte a ne kurirske službe. :/
2016 12 08
> jadrok: > Carina se ne plača za iznose manje od 150,00 kn a ne dolara.Uglavnom kad naručuješ s US stranica uvijek dobro provjeri da li se šalje poštom ili kurirskom službom,u tvom slučaju radi se o kurirskoj službi koja uz to šta ti obračuna carinu i pdv još naplati usluge špedicije koje iznose mislim oko 200,00 kn.Ponekad traže i EORI broj pa su troškovi još veči,moj ti je savjet ako ti te cipele baš i ne trebaju vrati pošiljku natrag i traži od web shopa s kojeg si kupila povrat novca jer ovako češ proči ajme majko.I savjet za ubuduče kad kupuješ iz US gledaj da dostava ide preko pošte a ne kurirske službe. :/ Kompanije brze dostave podnose elektronsku deklaraciju neovisno o vrijednosti robe uvažavajući pri tome carinska i porezna oslobođenja. Elektronska deklaracija podnosi se u ime stranaka, te zbog toga u svim carinskim aktivnostima s robom koja se dostavlja preko ovih kompanija, osim uvoza nekomercijalnih pošiljaka zanemarive vrijednosti do 160kn, domaće pravne i fizičke osobe i pravne osobe iz drugih članica EU moraju imati dodijeljen EORI broj.
2016 12 08
> AndreaKod: > > jadrok: > > Carina se ne plača za iznose manje od 150,00 kn a ne dolara.Uglavnom kad naručuješ s US stranica uvijek dobro provjeri da li se šalje poštom ili kurirskom službom,u tvom slučaju radi se o kurirskoj službi koja uz to šta ti obračuna carinu i pdv još naplati usluge špedicije koje iznose mislim oko 200,00 kn.Ponekad traže i EORI broj pa su troškovi još veči,moj ti je savjet ako ti te cipele baš i ne trebaju vrati pošiljku natrag i traži od web shopa s kojeg si kupila povrat novca jer ovako češ proči ajme majko.I savjet za ubuduče kad kupuješ iz US gledaj da dostava ide preko pošte a ne kurirske službe. :/ > Kompanije brze dostave podnose elektronsku deklaraciju neovisno o vrijednosti robe uvažavajući pri tome carinska i porezna oslobođenja. Elektronska deklaracija podnosi se u ime stranaka, te zbog toga u svim carinskim aktivnostima s robom koja se dostavlja preko ovih kompanija, osim uvoza nekomercijalnih pošiljaka zanemarive vrijednosti do 160kn, domaće pravne i fizičke osobe i pravne osobe iz drugih članica EU moraju imati dodijeljen EORI broj. Zato je pošta zakon :') :') :')
2016 12 08
> jadrok: > traži od web shopa s kojeg si kupila povrat novca jer ovako češ proči ajme majko.I savjet za ubuduče kad kupuješ iz US gledaj da dostava ide preko pošte a ne kurirske službe. :/ S onog linka kojeg je Bliss stavila piše da ne vraćaju puni iznos. Nekom su za 70 funti uzeli 30 funti od povrata. Većini nisu ni vratili refund. Piše da imaju rok od 30 dana za vratiti stvari itd. itd.
2016 12 08
> hanami: > > jadrok: > > traži od web shopa s kojeg si kupila povrat novca jer ovako češ proči ajme majko.I savjet za ubuduče kad kupuješ iz US gledaj da dostava ide preko pošte a ne kurirske službe. :/ > S onog linka kojeg je Bliss stavila piše da ne vraćaju puni iznos. Nekom su za 70 funti uzeli 30 funti od povrata. Većini nisu ni vratili refund. Piše da imaju rok od 30 dana za vratiti stvari itd. itd. Stigne to njima do 30 dana,samo nazove kurirsku službu i kaže da vrate pošiljku,oni vračaju,i nadam se da si platila preko paypala jer tada su obavezni vratit puni iznos,samo treba otvorit dispute.
2016 12 08
Moš mislit, stranica je takvo smeće da ne prima paypal :o
2016 12 08
1 2 3