Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Ljubav, obitelj, djeca, psihologija /

O djeci /

atmosfera vječitog pritiska u našem školstvu

tu ne mislim na pristanak na nepravdu, šutke trpeći teror i ispiranje mozga... nego na suživot i prihvačanje drugih i različitih (bili oni bolji ili lošiji od nas)
2017 09 19
Trebaš im u fino "pokazati zube". Iz iskustva govorim, da sad ne opisujem šta je bilo, imam dva sina 4 i 6 razred. Ja uvijek fina, da da da, oni, nikad problema dok se prošle godine nije sustav slio na mene, kao voda koja nigdje ne može nego klancem, najnižom karikom, onom mamom koja ne davi, ne pravi probleme ne grakče. Stavila sam ih na svoje mjesto i ravnatelja, sada će dobro, dobro promisliti gdje će i kud će drugi put. dakle u fino ali sa stavom tvrdo i nepokolebljivo...ja bi joj drugi put rekla par riječi, dobro promišljenih, pa di je to red i način....
2017 09 19
sad kad si spomenula autoritet, e, tu sam tanka... točnije, ne podnosim da mi se itko ili išta nameće kao autoritet, što ne znači da ne cijenim stručnost, znanje, profesionalnost, što i opet samo znači da ljudi rade svoj posao, kao što se i sama trudim raditi svoj. Sama činjenica da je netko profesor, doktor, magistar, član bilo kakve organizacije ili službenik bilo koje institucije nije mi mjerilo autoriteta. Diploma se lako dobije, ali posvećenost radu ne dolazi s papirom. Tako da, možeš mi mahat diplomama i govoriti da si stručan do amena, ali ako se to ne odražava u praksi i rezultatima, džabe. Mislim da ni dijete ne treba učiti da se povinuje autoritetu samo zato što se ovaj sam uspostavio za autoritet ili ga je 'dobio' u paketu s radnim mjestom. Dijete prije svega treba biti pristojno i poštivati sva ljudska bića jednako. Ono što si i sama napisala - prihvaćati druge i različite. Autoritet je naprosto višak u jednom zdravom međuljudskom odnosu. Mada, vjerojatno ima ljudi (djece) kojima je tako neki autoritet potreban za orijentaciju u životu. Vjerojatno i više nego što mislim.
2017 09 19
Ja nemam problem s autoritetom! Ne mislim da je to nešto negativno, dapače! Također, autoritetom smatram nekog tko je to zaslužio, koga poštujem. Razlikujem razne vrste autoriteta.... u ovoj našoj temi, učiteljica je intelektualni autoritet vašem djetetu, ne nužno i moralni! Ne mora biti vama autoritet ali vašem djetetu da! U onoj mjeri u kojoj je to propisano planom i programom škole (tu mislim na učenje pisanje,čitanja,računanja....) npr kad dijete ometa nastavu (namjerno) kad je bezobrazno, neposlušno, ne ispunjava zadatke koje mu je zadala (namjerno).... znači da osporava njezin autoritet i smatra sebe jednakim (intelektualno) i za mene je takvo dijete oholo ili neodgojeno! Susretala sam se na praksi s bezobraznim klincima koji mi nisu dali da odradim svoj posao! Zbog takvih smo svi patili! ...no dobro, da završimo x-) javila sam se u temu jer sam htjela ubacit neko pozitivno iskustvo sa školom i pokazati da se može izaći iz sistema neoštećen (previše) svi smo to prošli (više ili manje uspješno) i svi to želimo svojoj djeci jer na kraju krajeva oni će živjeti u društvu u kojem su potrebne određene vještine i znanja.... potrebna je i emocionalna razvijenost da bi mogli živjeti sami sa sobom u miru! Sve to se uči i mi kao roditelji smo bitan dio cijelog procesa :) želim vam sreću i pozitivan stav, strpljenje i dobre komunikacijske vještine s "vašom" učiteljicom haha sve se može, vjerujem! lp
2017 09 19
1 2