Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

mojekrpice.hr /

Pomoć na stranici /

sve o prodaji, naplati i slanju

ja sam potpuno nova ovdje pa me zanima da li mi netko može objasniti kako sve to funkcionira, ali od početka. tipa kako naplaćujem stvari koje prodam, može žiro račun, pouzeće, osobno, sve detaljno. jel ja dajem broj svog žiro ili moram otvorit poseban račun? dalje kako šaljem paket, kako ga zapakirati, što. dakle, totalna sam neznalica, pa ako netko može sve lijepo objasnit bila bih jako zahvalna.
2012 11 30
pozdrav...prodaja uglavnom funkcionira tako da ti cure uplate novce na tvoj račun-bilo koji-žiro ili tekući,i onda šalješ robu preporučeno,ili obično ili pouzećem-tj.kupac plaća kod preuzimanja-ali to je najskuplja varijanta za onog tko kupuje ako on plaća poštarinu...s curama se također dogovoriš ovisno o cijeni dali ti,ili ona koja kupuje snosite troškove poštarine..pakiraš u žute kuverte većinom,ili pakete,sve ti imaju na pošti i objasne ti..eto nadam se da sam bar malo pomogla...
2012 11 30
Kako ne bi trošila novce na njihove žute koverte, najbolje ti je da sama upakiraš u neku vrećicu. Što se tiče pisanja imena i slanja ( obično, preporučeno, prioritetno ) to ti sve oni lijepo objasne u pošti, samo zamoliš nekog djelatnika i to je to. Najsigurnije ti je slati preporučeno, jer tada imaš broj pošiljke u slučaju da se zagubi. Ne savjetujem ti da šalješ obično, jer tada nemaš dokaz da si poslala, i osoba koja ga treba primiti može reći da ga nije dobila. Pouzeće također, ako osoba ne primi paket koji si poslala ti snosiš troškove poštarine i daješ još nekih 10-tak kuna poštaru. Nadam se da sam ti pomogla [:smijesi]
2012 11 30
hvala drage cure, puno ste mi pomogle, znači sve je to jednostavno :) puno hvala na savjetima.
2012 11 30
hvala na pomoći
2012 11 30
Ništa, ništa :) Ukoliko vas još nešto zanima samo mi se javite ;)
2012 11 30
a koliko vremenski treba ako uplatiš u pošti općom uplatnicom na žiro-račun??
2012 12 01
To najduže traje,odnosno treba bar dva dana. Najbolje je uplatiti direkt u banci koju vam da prodavatelj. Nema provizije i vidljivo je odmah. Ako uplatite u nekoj drugoj banci,vidljivo je najkasnije sutradan. A najbrži i najpraktičniji je net banking.
2012 12 01