Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Ljubav, obitelj, djeca, psihologija /

O djeci /

Epilepsija i trudnoca

Pozdrav cure, zanima me.ima li ovdje koja mama ili trudnica da ima i epilepsiju da mi kaze kako je bilo u trudnoci, da li je sve proslo uredi, beba rodena sa poteskocom ili poremecaj kromosama, terapija i sve vezano u vezi naslova. Trenutno sam trudna 10tj i kao sto pise u naslovu imam epilepsiju, terapija mi je keppra 1000/500/1000, lamal 150/0/125, i jos pijem za migrene i blagu aritmiju propanolol 80/0/80. Neurolog mi je popodnevnu keppru povecao sa 250 na 500, imam kontrolu za 2tj opet uz koncentraciju lijekova u krvi, i krvnu sliku (moram ponoviti kks jer mi krv koagulirala ali zeljezo, urea, kalij, natrij, secer mi je ispod granice) Imam i hipoglikemiju (nizak secer - ali za to nema terapije, vec se secer mora odrzavat sa hranom -za one koji neznaju) Zadnji napad je bio prije mjesec dana kada nisam ni znala da sam trudna. Uzasnoo sam zabrinuta da nebi djete se rodilo bolesno ili imalo zdravstvenih poteskoca pa vas molim sve informacije i kako je vama bilo u trudnoci te najbitnije kako je djete? Hvala svima
2018 11 26
... a što reći... genetika ipak nosi svoje sa sobom, prenosi se s koljena na koljeno.... Možeš se samo nadati da će sve biti najbolje i da će naslijediti očeve gene ... Sretno!
2018 11 27
Nije mi problem da nasljedi moje bolesti jer je jedino epi da kazem opasna kod mene, brine me da nebi doslo do poremecaja kromosoma radi epi :/ Ja sam ju dobila sa 16g kao posljedicu teskog potresa mozga, u obitelji blizoj, daljnjoj nitko nema epi ni nista sta ja imam. I neznam nikoga tko je bio trudan, a imao epi da mi da mal vise savjeta doktori daju ali drugacije je kada netko boluje o isto cega i vi. A sto se tice zdravlja nadam se da ce tatine gene jer tata ni gripu nije imao nikada, samo vodene kozice 😂 Hvala
2018 11 27
to moras razgovarati s lijecnkom specijalistom kako utjecu lijekovi na trudnocu i ima li opasnosti za bebu da lijekovi ucine neku stetu kod uzimanja nekih lijekova se uopce ne preporucuje trudnoca radi ostecenja ploda koje uzrokuju lijekovi, pa nemoj cekati s tim i odgadati
2018 11 27
Jesam moja terapija je za trudnocu dobra i cure koje imaju epilepsiju prije trudnoce i tokom ih sestavlja na moju terapiju, iako je specijast optimistican 100% i kaze da sto se tice poremecaja kromosoma nemaju veze moje tablete jer moje tablete kao i bilo koje druge utjecu samo na razvoj, prijevremeno rodenje, mala tezina, mrtvorodence i da djetetu treba duze da upamti, skoncentrira se, logopet ali da se sve to moze dogoditi i trudnicama bez terapije, samo da je bitno da nemam napade jer tada beba ostaje bez kisika ili ga dobiva manje zavisi o jacini napada, a mene je naravno strah jer znam da svi lijekovi utjecu,a znam da nemogu bez terapije. Zato me zanima ima li koja mama ili trudnica sa mojom dijagnozom da vidim kako je podnosila trudnocu, isve u vezi, savjeti itd Kako se lijecim u zagrebu, a iz osijeka sam cim sam vidila plusic na testu sam poslala mail neurologu i za 2 dana sam bila na pregledu, i imam sada kontrolu za 2tj, a bila sam prije 3tj...rekla je da cu imati cesce kontrole, vadenje krvi, koncentracija lijeka jer sada beba i hormoni "kradu", i da bez obzira sto sam mlada od 35g moram na dodatne pretrage double test, triple i jos nesto jer se vodim pod visoko rizicna trudnoca i da cu imati cesce preglede kod ginekologa
2018 11 27
Evo ja ju imam od svoje 12 godine,imala sam 4 napadaja vise se ni nesjecam kad.Trosim lamictal i depakine jer me strah da mi ga doktor ukloni jer znam da on epi drzi pod kontrolom,iako je on lijek kojeg nepreporucuju u trudnoci.Ja ga pijem 500mg.Prije 2,5 godine sam rodila zdravog sina bez hvala Bogu ikakvih posljedica,ali evo moja sestra takoder ima ali nije nam genetski ja sam dobila poslje nego sto me struja stresla a ona od stresa poslje tatine smrti i sad je imala ceste napadaje u trudnoci.Uglavnom ona trosi dosta ljekova depakine joj je uklonio,pila je keprru ali joj ona nije pomagala.A sto se tice zbog opasnosti za bebu to se moze provjeriti ja sam radila double test koji pokaze za downom sindrom,edvardsov i jos neki,a sestra je radila niffty on pokaze za cijelo cudo anomalija iako ja to nebih radila jer sta da pokaze da postoji nesto.Da sam to tad znala nebih radila jer sam tih 3tj bila uzas dok smo cekali nalaz.i da pila sam folacin 5mg
2019 01 14