Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Ljepota, stil, zdravlje /

Sport i dijeta /

KETO DIJETA

Je li netko na toj dijeti? Ja sam krenula u ponedjeljak i za sad se drzim.. Molim vasa iskustva😊😊
2019 05 29
Živim prirodno keto dijetu jer me je mama tako hranila oduvijek. Debela sam. :| BMI mi ide prema pretilosti.
2019 05 30
Ni jedan pametan i obrazovani nutricionist neće preporučiti ni jednu dijetu jer zna da imaju bumerang efekt i nisu zdrave, niti mogu biti univerzalno rješenje za svakoga. Samoprozvani i kvazi nutricionist, sportaši, life coachevi će vam preporučiti i promovirati određenu dijetu zbog svoje zarade... Što i rade. Sve tvari trebamo unositi pa tako i ugljikohidrate, proteine, masti, minerale itd. Problem je u nama što imamo prevelike porcije, ne jedemo 5 puta dnevno nego 3 ili manje, ne bavimo se tjelesnom aktivnošću, pretjerano unosimo određene tvari jer vrlo malo ljudi zna kako izgleda tanjur zdrave prehrane, kakve su dnevne i tjedne preporuke itd. Isto tako ne možeš jesti iste porcije i imati iste potrebe sa 10/15 godina i sa 35/40 godina... Organizam stari, samim time metabolizam usporava i nema potrebu za tolikom energijom kao prije. Radije odite kod nutricionista, napravite test intolerancije, krvnu sliku i recite neke svoje ciljeve, neka vam kaže svoju preporuku i napravi "jelovnik" prema vama. No ništa nema bez tjelesne aktivnosti... Višak kilograma nećete riješiti dijetama već tjelovježbom.
2019 05 30
Ja sam već dvije godine na strogoj keto prehrani zbog zdravstvenih razloga. Krvna slika mi pokazuje ketone 3+ U početku mi je bilo teško, ali kada sam iz kuhinje izbacila sve namirnice koje ne smijem jesti i zamijenila ih onima koje mi odgovaraju, sve je krenulo na bolje. Na internetu sam našla puno dobrih recepata...
2019 05 30
Cula sam da kada prestenam,odnosno popustim u toj pregrani da se to vraca,zato em to i brine da mi se ne vrati odmah sve 😊 Hvala!!> kkorina: > Ja sam bila na slicnoj dijeti zbog bolesti i mogu samo rec kada zavrsite s njom sve se vrati i to duplo. Ja sam uvijek imala 58-60kg u najdebljoj fazi a sad sam prase od 68kg sto je jako puno ako si inace bio mrsav. Plus kaj nemrem prestat jest hahaha. Ma uglavnom najbolje da .kad prestanete ne pretjerate odmah sa jelom i da uvedete neki sport bilo koji ili setnje. Ima dana kad je tesko,ali vjerovatno ce vam bit drago kad se kile pocnu topit. Recepte imate na netu i planirajte obroke unaprijed.
2019 05 30
Keto dijetu je dobro prakticirati kraći vremenski rok, npr. tjedan dana.
2019 05 30
> QueenKiks: > Je li netko na toj dijeti? Ja sam krenula u ponedjeljak i za sad se drzim.. > Molim vasa iskustva😊😊 Dali si sve proucila, kako funkcionira dijeta? Ja osobno imam odlicna iskustva s tim nacinom prehrane ali sam uz to trenirala tako da su rezultati bili dobri... inace mozes biti i na nekom drugom nacinu prehrane ali kontrolirati kalorije i trenirat i isto ce bit dobri rezultati... kod mrsavljenja i.gubitka sala.moras pazit na kalorije koje u unosis...
2019 05 30
Ja sam već 3 godine na keto prehrani. savršeno mi odgovara, mogu jesti koliko želim od dozvoljenih namirnica a raspon je fakat širok. To je moj odabir, moj stil života i način prehrane. Vježbam svako jutro unatrag 10 godina po 20 min i zadovoljna sam svojim izgledom. Naravno, čim pojedem par štrudla, kolača, pivo, vino, bananu i sl.odmah me izbaci iz ketoze i tijelo mi nakuplja vodu zbog UH koje sam unijela, što znači da sam teža za kilu do dvije... Stoga valja ostati na pravom putu i uletiti u grijeh tek tu i tamo...samo da prođe želja.... Preporučam keto svima koji žele zdravo živjeti...
2019 05 30
Čitam komentare i jedem lino ladu na žlicu...nema mi pomoći :')
2019 05 30
> ProudMary: > Čitam komentare i jedem lino ladu na žlicu...nema mi pomoći :') ha ha ha netko mora i to, barem u mladosti :)
2019 05 31
> ShangriLa: > Keto dijetu je dobro prakticirati kraći vremenski rok, npr. tjedan dana. Koja poanta je biti na keto prehrani tjedan dana? Ni keto flu te ne prođe za to vrijeme.... Keto/paleo/lchf su načini prehrane i stil života, ne dijeta s kojom ćeš skinuti kile i onda opet jest velike količine UH, izležavat se pred TV/laptopom i više se nikad ne udebljat. Svakako preporučam, osobno sam na LCHF više od 2 godine, bez ikakvih cheat day`s, krvna slika savršena, osjećam se super i ništa mi ne fali. Samo si sve treba posložiti u glavi :) Sretno.
2019 05 31
Keto dijeta = nacin prehrane i stil zivota. Zasto bi pobogu jednom kad udjete u ketozu ikad vise jeli ugljikohidrate i secere?
2019 06 04
Kakva je ovo glupost od bloga? :o Pogledala sam par recepata.... Brašno, mlijeko, riža, ragu iz konzerve????? Ovo nema veze s keto.
2019 06 04
Bila sam iz zdravstvenih razloga nešto više od 6 mjeseci. Mom organizmu je odgovaralo, ipak dosta sam smršavila i nikako nisam mogla prekinuti mršavljenje pa sam prestala (vjerojatno nisam dovoljno masti jela, ne sjećam se više ali sam nešto pogrešno radila). Pokušavam opet trenutno. Moj vam je savjet samo da uzimate magnezij i ostale suplemente da izbjegnete grčeve, mogu vam se kratkoročno desiti nuspojave tipa žgaravica, začep itd. no to prođe s vremenom kad se organizam adaptira. Sretno.
2019 06 05
> gea1508: > > ShangriLa: > > Keto dijetu je dobro prakticirati kraći vremenski rok, npr. tjedan dana. > Koja poanta je biti na keto prehrani tjedan dana? Ni keto flu te ne prođe za to vrijeme.... > Keto/paleo/lchf su načini prehrane i stil života, ne dijeta s kojom ćeš skinuti kile i onda opet jest velike količine UH, izležavat se pred TV/laptopom i više se nikad ne udebljat. > Svakako preporučam, osobno sam na LCHF više od 2 godine, bez ikakvih cheat day`s, krvna slika savršena, osjećam se super i ništa mi ne fali. Samo si sve treba posložiti u glavi :) > Sretno. Keto dijeta ne odgovara svima.Ima ljudi koji mogu preuzeti taj način prehrane kao svoj stil života, a ima i onih koji od toga mogu fasovati i neke zdravstvene tegobe. Ono što je dobro za jednoga, može biti loše za drugoga. No povremeno prakticiranje keto dijete, u kraćim vremenskim intervalima, koristi manje-više svakome. Iz osobnog iskustva mogu posvjedočiti da je kraće prakticiranje ove ishrane, od tjedan do desetak dana, sasvim dovoljno za skidanje 3-4 kg viška.
2019 06 12
1 2