Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Ljepota, stil, zdravlje /

Njega tijela, ljepota, kozmetika /

Problem s kožom

Hej ekipa 🙂☺️ trebala bi mi pomoć i svaki savjet je dobrodošao.. Dakle nakon sunčanja napokon sam dobila lijepu tamnu boju, no s tim da sam par puta izgorjela.. Koža je sada tamna ali se počela guliti, nije više kao da se ljušti i da je suha ali boja kao da spada. Više liči na fleke, jer je ispod nijansu svjetlija od kože koja se polako guli. No to tako ružno izgleda u već tjedan dana nikako dolje s time.. Ima li tko iskustva s time.. Pokazat ću vam sliku s neta otprilike kako izgleda..Ima li načina ubrzati to guljenje? 😐😐 ![](http://upload.mojekrpice.hr/hr/images/message/20d31668a0273b9f1fad2cdcd6d5c50d.jpg)
2022 06 28
Meni je znalo tako biti, al bas kad sam dosta znala izgorijeti. I tako bude svijetlija ispod, kasnije normalan ton. Cuvajte se sunca prejakog, poooz☺️
2022 06 28
Mislim da nema neko rjesenje osim izbjegavanja sunca dok vam se ten ne ujednaci. Guli vam se zagorjela koza, a normalno je da je ispod svjetlija. Iz svog iskustva, sad imam trajno oštećenje kože od sunčanja i puna sam pjega, tako da se nemojte sunčati bez zaštite
2022 06 28
Nema načina ubrzati guljenje, koža mora odraditi svoj proces i treba joj vrijeme, vrijeme joj je najbolji saveznik. Prema dermatolozima ne bismo se uopće trebali sunčati. Ja im vjerujem jer znaju puno više od mene. Više vjerujem dermatolozima nego kremama za sunčanje. Vjerujem da vjerujete kako vam je koža ljepša kad malo, srednje ili puno potamni. To je u jednu ruku točno, ali to je samo kratkotrajno. Par dana boravka doma i već se počne gubiti boja. Znači rizik za ništa. Tako sam ja to sebi objasnila i nema šanse da legnem na sunce između 10-17 sati. Na plažu u zadnje vrijeme idem isključivo ujutro, a tada je i veća iskoristivost D vitamina (također zaključak dermatologinje). U prošlom stoljeću puno su ljudi gorjeli i sunčali se, nije bilo tolikih informacija, dermatologa, savjeta. Curke, čuvajte se, znam da moramo hodati po suncu, a neki i rade na suncu pa im je teže provesti savjete. I čuvajte djecu.
2022 06 28
Moram se nadovezati… Neki dan je bilo na TV-u, vijesti upaljene predvecer… Mlade cure, roditelji sa djecom u 14:00 h na plaži na onom najjacem suncu… Prestrasno sta ljudi rade od sebe.😞
2022 06 29
Dok koža izgori na suncu provjereno je stavljati jogurt obični i hladne obloge, najbrže izvuku upalu, nakon toga hidratantne kreme. Ukoliko se koža guli, znaci da nije bilo hidratacije te je stupanj upale veliki. Preporučila bi Vam neoviderm kremu, talijanska marka, oko 150 kn u ljekarni. Meni je ta krema otkriće unazad 10 godina kako imam dječicu, koža brzo zacijeli, izvrsna je za opekotine, ožiljke i tome slično. Tuba je poveća, ne troši se brzo.
2022 06 29
Podržavam sve gore navedeno i preporučam aloe vera gel. Izvrstan za hidrataciju i regeneraciju kože. I ja sam se nekad pržila ko blesava, unazad par godina pazim, izbjegavam jako sunce i pobožno koristim spf zaštitu. Dekolte mi za moje godine super izgleda, naspram mojih vršnjakinja koje su sve smežurane.
2022 06 29
Podržala bih isto sve rečeno, samo jednom sam zaspala na suncu i izgorila prije puno godina, jogurt me spasio da neidem doktoru, drugi dan kući s godišnjega s mora. Od tada nikad sve godine se sunčam između 10-17 sati nikako drugačije i sa većom zaštitom, više ne mogu zaspati ni u hladu., koža sve pamti, drage moje čuvajte se izbjegavajte jako sunce i u neko normalno vrijeme, meni je oko 18 sati najljepše na plaži dok svi odoše kući a prže se kao pečenke u 12 sati i da bude još žalosnije , to mi je najteže gledati sa djecom., te djece mi je žao., da u pravu je gospođa ta koža spaljena je sva smrežurana., moramo se čuvati.
2022 06 29
Cure, moj dragi ima jako puno madeža po tjemenu(inace..šiša se na celavo) Koju kremicu bi mu uzela da je dobra? On nije bas neki tip od kremica i vec ga godinama mucim da se namaze i šiltericu stavi. Al bezusjesno… Razmisljam o Avene kremama sa spf-om…
2022 06 30
Hvala Vam svima na odgovorima ☺️❤️
2022 06 30
ja bih ti savjetovala da posjetiš dermatologa.
2022 06 30
Ja sam mislila da ljudi to više ne rade🤭🤭🤭, kao treba izgorjeti da bi dobili boju.
2022 07 03
> Nitospitos: > Ja sam mislila da ljudi to više ne rade🤭🤭🤭, kao treba izgorjeti da bi dobili boju. Eto, ima nas ludih 😉🤪🤪😂
2022 07 05
😊😊😊👍👍👍 Najbolja boja je kada se po malo izlazem suncu i traje dugo, al kuzim da se na moru treba sto prije pocrniti jer nazalost godisnji odmor ne traje dugo😪
2022 07 07