Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Ljepota, stil, zdravlje /

Njega tijela, ljepota, kozmetika /

Problem s kilama

Pozdrav djevojke, do sad ste mi uvijek pomogle s vašim uvidom i dobrim savjetima, pa možda ćete i ovaj put. Uglavnom, u zadnjih recimo 6 mjeseci sam se udebljala oko 9 kg. Jednostavno nakon korone mi je toliko narastao apetit da sam samo jela, ko kombajn. I kila po kila, eto ga. To je prošlo, taj nagon za jedenjem ali kile su ostale... Naravno da želim skinuti taj višak, ali nikako ne ide, zašto, ne znam... 1) Pratim program prehrane (većinom) 2) svaki dan idem na posao i s posla i svugdje biciklom 3) napravim oko 10 000 koraka svaki dan, 4) idem na vježbanje 2 do 3 puta tjedno, 5) mjesec dana ljeta sam radila teški fizički posao, svi su skinuli bar 2-3 kg, ja ništa, 6) pijem dovoljno tekućine (1,5 do 2 litre), stolica tj. probava odlična (2-3 puta na dan), 7) platila sam si veliki paket tretmana (kavitacija, radio frekvencija, limfna drenaža, lipo laser. termo deke, krilipoliza) i uzela sam neki napitak za apetit i sagorijevanje od prirodnih satojaka sa sensilaba, 7) rekla sam to sve i doktorici, vadila hormone i sve je uredu, krvna slika dobra, urin ok. Kaže da lijekove koje pijem ne bi tako utjecali na mene Najbolje od svega je što sam nakon svega ovog dobila još 1,5 kilu. Ako imate neku ideju zašto se debljam, tj zašto ne mršavim ili što bi još mogla poduzeti, bila bi jako zahvalna ;)
2022 10 20
E još jedan detalj, 96% tih kila mi je isključivo u trbuhu (jupi), inače nisam debeljuškasta, nemam genetsku predispoziciju... I za vrijeme vježbanja nosim pojas za znojenje i pijem vodu s limunom. i preko dana sam si kupila steznik za ispod odjeće...
2022 10 20
Upravo gledam život na vagi..l🙋‍♀️
2022 10 20
Pratim kalorije i velim, stvarno se puno krećem tako da pojedem ne znam što potrošila bi, a kamoli ne juhu, kašu jutarnju, salatu, juhu...
2022 10 21
Prvo izbaci prestani tratiti novce za raznorazne tretmane. I izbaci sve moguće ove dodatke koje piješ. Sve je to odlično - za proizvođača i prodavača koji se smiju budalama koje to od njih kupuju, budimo realni. Ja se ne krećem uopće (nije to ništa za hvaliti se, samo hoću opisati situaciju) i čim sam krenula izbacivati ugljikohidrate, i prema večeri jesti sve manje, pala sam 10kg u prva dva tjedna (ok, ja imam veliki višak, ali svejedno....). Dakle, ne samo slatko, nego i kruh, brašno.... i ne, nije istina da se onda treba odreći svega, ima pregršt "proteinskih" tjestenina, cjelovite riže, brašna, čak i slatkiša bez dodanog šećera koje si povremeno možete priuštiti... recimo ja sam znala kroz dan pojesti tonu (karikiram) pečenih jaja, piletine, sira, povrća.... i još sam mršavila. Inče, sad me sjeti kako je jučer došla kolegica na posao šokirala rezultatima sistematskog. Između ostalog, ima šećer 12, a dozvoljeno je 6 i nešto. 12 je već nadebelo dijabetes. Što je ona napravila? Otišla po "prirodne" suplemente, cimet i ne znam što....ostavila skoro 1000kn. I dalje jede čokoladu. Samo sad sa cimetom valjda. Bože glupih ljudi....
2022 10 21
Aha, i počni gledati sastav hrane kad kupuješ (iako bi trebala jesti čim manje procesuirane hrane). Dakle, sve one neke "kaše" su pune ugljikohidrata, čak i ako na njima piše "bez dodanog šećera". Neke imaju više UH od keksa sa čokoladom. Vidjeti ćeš, prati malo sastav i traži ono sa čim manje UH. Od te jedne kaše recimo ćeš samo biti gladna, a da si pojela tri pečena jaja, hrenovke...držalo bi te.
2022 10 21
Kalorijski deficit - najbolje. Također, jednom tjedno vodeni post - nije za svakog ali mene očisti :D Treba "očistiti" i jetru, dok mi je slabije radila, voda mi se nakupljala, kile gore umjesto dole. Izbacila sam sol i šećer i evo, top se osjećam. Samo što ovo ništa nije preko noći, treba dugo da se čovjek navikne.
2022 10 21
> melodyofbeauty5: > Kalorijski deficit - najbolje. > Također, jednom tjedno vodeni post - nije za svakog ali mene očisti :D > Treba "očistiti" i jetru, dok mi je slabije radila, voda mi se nakupljala, kile gore umjesto dole. > Izbacila sam sol i šećer i evo, top se osjećam. Samo što ovo ništa nije preko noći, treba dugo da se čovjek navikne. Sad će Virtue poludit haha, ali čistila sam jetru prirodnim čajevima i ništa nije pomoglo :) možda zaista jednostavno nije mi vrijeme...tako i nakon poroda dvije godine ni gram dolje, pa onda najednom sve otišlo...vjerojatno mi treba duže da mi se organizam navikne...
2022 10 21
Ma neću poludjeti :). Ako ljudi ne kuže da je isti efekt na liniju pili oni herbalife skupi čaj ili kamilicu sa livade - njihova stvar. Ako imaju novca na bacanje, opet, imaju pravo na to. Ja sam ti ovo za UH napisala jer si se žalila baš na trbuh. A tamo se prvo vidi mršavljenje kad se jede pretežno proteinska hrana. Zato uvijek svagdje piše da se od posnog sira ima ravan trbuh. Nije baš tako, to je vrlo.pojednostavljena verzija, ali mislim da je jasno što sam htjela reći. Jer ako ideš samo u kalorijski deficit, smanjivati ćeš se jednako po cijelom tijelu. Dakle, kako se smanjuje trbuh, smanjivati će se i...sise recimo :).
2022 10 21
Eh, kad bi se moglo mršaviti samo tamo gdje želimo. 🙊
2022 10 21
Prvo pogledati štitnjacu jer od nje krene naglo debljanje ili mrsavljenje ovisno,ako je ona uredu puno puno truda i treninga bez izgladnjavanja platiti strucnu osobu da napravi pametan plan prehrane,znoj je rijesenje problema manjwnkalorija unjeti vise izbaciti uvesti jaja,piletinu,povrce bez grickalica i unositi nekad ugljikohidrata kao npr smeda riza ne odustajat i vidjet ces napredak Lp🙏❤️
2022 10 21
I zaboravila sam punoo punoooo vode
2022 10 21
Probajte sa hranom koja ubrzava metabolizam... ja sam skinula 5 kg u zadnja 3 mjeseca. Nisam bila na rigoroznoj dijeti, samo sam izbacila kruh i tjesteninu, te svaki dan pijem napitak od đumbira i limuna (najmanje litru dnevno). Bicikliram svaki dan do posla i natrag. Ja sam u koroni dobila 10 kg. Kad je bilo plus 5 nije bilo prestrašno, ali na plus 10 kg, trbuh mi je vidljiv kao da sam u 5 mjesecu trudnoće...hahahaah. E da i cice se debljaju istovremeno kad i trbuh,,,užas
2022 10 22
Ne znam koliko dug period radite sve ovo navedeno. Gubitak tjelesne tezine nažalost ne ide uvijek pravocrtno i ne ide istom brzinom kojom ih se dobije. Barem ne u odrzivoj verziji. Potrebno je vrijeme da se vidi ucinak i gubitak kilaze. Mozda postoji razlog zbog kojeg zadrzavate vodu (pazite na unos soli), mozda ste previse pod stresom (opcenito ili pak i zbog brige o gubitku kilograma). Hormoni stresa negativno djeluju na gubitak tjelesne tezine. Tekucine bi trebalo piti 0,5 l na svakih 25 kg tjelesne mase, plus nadoknada za izgubljeno u vjezbanju. I jako vazan faktor je i odmor, tijelo treba odmor da bi se oporavilo i radilo kako treba i treba dobar san. Mozda nesto od tih faktora nije poslozeno. Plan prehrane mozda isto ima nekih mana, meni primjerice nikako nije odgovarao na veliko hvaljeni keto plan prehrane, nisam mogla nista izgubiti, bila sam samo frustrirana, umorna, iscrpljena, neuhranjena i mislim da mi se ozbiljno poremetila hormonska ravnoteza. Tako da ne odgovara svakome sve. Osobno kad se sjetim tog perioda imam nocne more koliko je to bilo mucno, a rezultati 0. U svemu jako vazno, vodite dnevnik prehrane, vazite hranu i racunajte kalorije, cesto se covjek prevari. Cak i ako je nesto kalorijski ok i zdravo, mozda je kolicina problem. Obroke rasporedite u vise manjih kako bi metabolizam bio dinamican, iako se iz ovog vaseg cini da je taj dio ok. I u svemu dajte si vremena, u mjesec dana ili dva necete nazalost vidjeti čuda kakvima vas bombardiraju herbalife prodavaci jer za vecinu ljudi to ne ide tako. Budite njezni prema sebi i sve ce doci na svoje. Sretno! ❤️
2022 10 22
Hvala svima puno na savjetima, kao i uvijek puno ste pomogle <3
2022 10 23
1 2