Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Svakodnevica /

Škola, fakultet, posao, karijera /

Pomoćnik u nastavi

> malllaaaa: > @TinTina987 > Pa neću se prijavljivat za ovo. > Odite si nekad na autobusno stajalište gdje srednjoškolci čekaju autobus i poslušajte si malo o čemu pričaju, kako se izražavaju, koje su im teme, pa se zapitajte kakve generacije dolaze. Nesposobne za bilo što! > Ukoliko si sami ne steknemo, neće nam ni država dati. Penziji se ne trebamo ni nadati. Prošla su ta "divna" vremena, sada kapital vlada. > Ne morate meni, rađajte sebi, ako Vas uopće pogledaju kada ostarite. Nek si ti pametna i sposobna. Tko je odgojio te ljude? Nitko mi se ne gadi više nego ljudi koji tako pljuju po djeci. Pitam se jel to neki kompleks jer realno ta djeca imaju bolji život, pa šta god tko rekao, zivjeli smo u siromaštvu, igrali smo se vani, my a*s! Žive u boljem svijetu boljih prilika i samim time su pametniji od starijih. Kažem ja koja radim s ljudima od 50 godina, i šta bi trebala reć, da su debili i nesposobni za današnji svijetu? Ja imam 20 i koji godinu i jako dobro znam o čemu pričaju, nisam bila ništa bolja, a ipak sam danas sigurno korisniji član društva od tebe. Pazi, kako se oni izražavaju... A ti si upravo nazvala djecu retardiranom. Koja debilana I zašto me djeca ne bi pogledala kad ostarim? Kako se kaze: kako sijes ...
2023 09 05
www.glasistre.hr/hrvatska/2023/09/05/cak-78-posto-mladih-s-roditeljima-zivi-do-35-godine-zivota-882541
2023 09 05
> malllaaaa: > www.glasistre.hr/hrvatska/2023/09/05/cak-78-posto-mladih-s-roditeljima-zivi-do-35-godine-zivota-882541 Da, i? Otkud im pare da se odsele? Pitala si neki dan gdje je povoljno živjeti, eto ja sam sve manje doma, a sve više na zapadu, gdje i posjedujem nekretninu, jer je bilo povoljnije nego u Zagrebu. Otkud pare mojim prijateljjma koji rade za 600-900 eura? Jel to znači da su glupi? Kako se kaže u narodu treba od nekud počet.... Al eto, ako žive kod kuće do 40. onda će pogledati svoje starije, jer ih svakako ne mogu izbjeći
2023 09 05
Au, što je sve ovdje zaključeno naprečac. Pitam se kakvi bismo mi bili da su nam dali mobitele, tablete, sve znanje ovoga svijeta na Internetu, video svega što postoji na YT. Ta količina svega dostupnog, da se sve može sada i odmah, da se ništa ne treba čekati.... ma koja strpljivost?! Kako da razvijam svoju strpljivost kad s druge strane moram sve brzo i odmah? Nemaju mladi vremena ni uzeti notes i zapisati, odmah se sve fotka, navijaju se podsjetnici, mozak drukčije radi, spreman je procesuirati 5 stvari odjednom. Očekivanja od mladih trenutno su prevelika prema mom skromnom mišljenju. Postaju frustrirani kad nisu najbolji, najbrži. Svatko bi da je njegov najpametniji. Roditelji se baš puno hvale sa svojom djecom. Ne priznaju poraz ni neuspjeh. Mladi se dovode u situaciju da ne žele razočarati taj zahtjevni svijet. I onda nastane to što nastane, mlad i pametan čovjek koji ne voli školu i frustriran je sa svime. Sva sreća pa sam to shvatila na vrijeme. Ne mora 5.00. Mala, daj imaj neki interes i njega razvijaj. Ako ti nije zanimljiva biologija, ne moraš to tesati do besvijesti jer ćemo od ameba i dvospolaca svi poludjeti u kući. Imala sam pilike dosta raditi s mladima i upoznati ih. Svaki dan su me iznenađivali i oduševljavali, ok, bili su odabrani u grupi, ali veliki uzorak dovoljan za neke moje zaključke. Mlade treba usmjeriti i treba s njima surađivati, stavljati ih pred problem, postavljati im zanimljive izazove, onda su odlični. Uvijek ima iznimaka i bilo ih je.
2023 09 05
Opet ti je TinTina svaka na mjestu 🥰 Čitam neki dan da su obećali povećanje satnice za pomoćnike, barem u Zg. Ajde nešto, iako i to nije dovoljno. Poznajem umirovljenicu koja je nakon radnog vijeka u školskom sustavu počela raditi kao pomoćnik u nastavi. Super stvar za popraviti budžet, a bit će "stalnija" od apsolvenata. Za raditi samo to, bez drugih primanja, nažalost još nije vrijeme. A ove retardacije natipkane u temi više ne želim komentirati. Sve je rečeno.
2023 09 06
1 2 3