Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

mojekrpice.hr /

Objave, novosti, komentari moderatora /

Obavijest o dostavi Krpice i Hrvatska Pošta

Koliko znam paketi se osiguravaju na vrijednost sadržaja paketa. U sklopu testiranja ove usluge smo slali fizičke pakete poštom i paketomatima te su svi stigli kroz 1-2 dana. Ne znam za pakete s ostalih stranica, mogu reći samo za naše testirane.
2024 02 19
> Nocturama: > > Admin2nd: > > Pošta odgovara za pakete. Na etiketi kao pošiljatelj piše Trustap te piše adresa kupca, a svi detalji su poznati prema broju transakcije. Ako je paket izgubljen, Trustap vraća iznos kupcu, a prodavač traži paket i odštetu od Pošte. > Paketi su kod pošte osigurani na iznos prodane robe ili standardni iznos tri poštarine? > Inače, Pošta je nadmašila samu sebe s uslugom i dotakla novo dno. Više čak ni pakete velikih klijenata poput About You ne dostavljaju ni u roku, a bome ni uredno. U zadnjih mjesec dana su mi izgubili jedan paket sa Zalanda i jedan s About You. Baš izgubili. Mjesec prije toga su mi izgubili Nextov paket. Ja više poštom ne šaljem ništa, a ako kupac inzistira šaljem isključivo na njegovu odgovornost. Točno tako! Cirkus totalni su postali!
2024 02 20
> Ako je paket izgubljen, Trustap vraća iznos kupcu, a prodavač traži paket i odštetu od Pošte. Ovo je krivi info, ići će ovako - Ako paket kasni, prvo kupac traži od Pošte info o paketu. Ako Pošta pronađe paket i dostavi ga uz zakašnjenje, počinje period za žalbe i iznos sjeda na račun nakon 24 sata ako je s artiklom sve u redu. Ako Pošta ne pronađe paket, Trustap vraća iznos kupcu na račun, a kompenzira i prodavača. Vraćaju novac i prodavaču jer je na etiketi Trustap naveden kao prodavač.
2024 02 20
Joj, mene glava zabolila. Ja svima šaljem besplatno, ako je malo veći iznos.❤🧡💛💚
2024 02 26
Upravo to, ako kupe više toga, najmanji problem je platiti poštarinu. Ali nije baš da sam nešto prodala na Krpicama, tako da mi je ovo slanje bezpredmetno ,:)
2024 02 27
> Admin2nd: > ići će ovako - > Ako paket kasni, prvo kupac traži od Pošte info o paketu. Ako Pošta pronađe paket i dostavi ga uz zakašnjenje, počinje period za žalbe i iznos sjeda na račun nakon 24 sata ako je s artiklom sve u redu. Ovo vam ne stoji jer će pošta dati informacije o izgubljenom paketu jedino pošiljatelju koji se tretira kao vlasnik paketa sve dok paket ne bude dostavljen kupcu. Dakle, jedino pošiljatelj može pisati potražnicu. Vidim, odlično ste se informirali o usluzi koju nudite.
2024 02 28
Pošiljatelj je Trustap koji piše na etiketi paketa, zato će pakete s Krpica (ako nestanu) tražiti kupac prema šifri paketa, a oboje će dobiti povrat ako paketa nema.
2024 02 28
> Admin2nd: > Pošiljatelj je Trustap koji piše na etiketi paketa, zato će pakete s Krpica (ako nestanu) tražiti kupac prema šifri paketa, a oboje će dobiti povrat ako paketa nema. Što znači da će kupac tražiti paket prema šifri? Kupac prema šifri paketa može tražiti informaciju na web stranici pošte kao i svatko tko ima pristup šifri ili eventualno zvati na info telefon za neslužbenu informaciju. Međutim, službeni postupak potraživanja u tom slučaju može pokrenuti isključivo trustup. Proces traženja paketa zna trajati tjednima, u tom periodu su i kupac i prodavač bez svojih novaca? Ako kupac napiše potražnicu, automatski se odbija jer kupac u tom trenutku nije vlasnik paketa. Ako tako nešto sugerirate kupcima, samo gubite vrijeme i kupcu i prodavaču i produljujete cijeli postupak pronalaska paketa. Još jedno pitanje, pošta nudi naknadu za prekoračenje roka uručenja pošiljke - tko u tom slučaju piše zahtjev za potraživanje naknade i kome ta naknada ide?
2024 02 28
Potražnicu može predati bilo koja strana, to mogu i prodavač i kupac, a zahtjev za naknadu izgubljenog paketa prema Poštinu tumačenju može tražiti samo pošiljatelj jer je platio dostavu kad je predao paket. U našem slučaju dostavu plaća kupac skupa s iznosom za artikl i naknadu za sef. Zbog toga Trustap u slučaju da se paket ne dostavi osigurava povrat i za prodavača. Dakle, paket ne stigne, kupac priloži potražnicu, paketa ima ili nema. Ako ga ima, ide kupcu koji onda dalje označava da je paket stigao i novac se prosljeđuje prodavaču. Ako paketa nema, iznos se iz sefa isplaćuje nazad kupcu, a prodavač od Trustapa dobije povrat u vrijednosti paketa. Ostalo rješavaju Trustap i Pošta svojim ugovorom.
2024 02 28
Trenutno pokretanje potražnog postupka u HP-u ide preko obrasca za prigovor u kojem postoji opcija gubitka pošiljke te se nakon zaprimanja automatski pokreće postupak osim ako je pošiljka u međuvremenu uručena. Zakonom o poštanskim uslugama je regulirano da to piše pošiljatelj, to nije ni do HP-a. Tko šalje potvrdu o slanju kupcu i tko je na toj potvrdi pošiljatelj, prodavač ili trustap? Što ako se paket nađe nakon tri tjedna, a kupcu tad više ne treba? Ako prodavač dobije povrat samo u vrijednosti paketa, ostaje li onda zakinut za poštarinu koju je platio? Niste napisali što je s naknadom u slučaju prekoračenja roka uručenja? S obzirom na efikasnost Hrvatske pošte, pretpostavljam da će većina korisnika imati pravo na to.
2024 02 28
Na etiketi je pošiljatelj Trustap i kupac nigdje ne vidi vaše podatke. Oni su enkriptirani i čuvaju se na sigurnom. U slučaju prigovora Trustap zna sve o transakciji prema broju transakcije. Kupac može mijenjati adresu isporuke sve dok prodavač ne napravi etiketu, a na nju idu zadnji podatci koje je kupac unio za slanje. Etiketa se prodavaču automatski otvori u novom prozoru i može ju isprintati, a kupac broj paketa vidi preko svog krpičarskog profila u Transakcijama. Ne morate biti u kontaktu kako biste razmijenili osobne podatke niti podatke o broju paketa tj o dostavi putem Pošte. Sve su informacije ispisane unutar transakcije. Ako se paket nađe nakon tri tjedna, a kupcu više ne treba, slijede žalba korisničkoj podršci Trustapa i povrat. Prodavač ne plaća ništa ako kupac koristi Zaštitu kupca, kupac plaća naknadu za sef i dostavu ako odluči koristiti Zaštitu kupca. Prodavač treba unijeti svoje podatke, napraviti naljepnicu i paket predati tamo gdje je to označio i to je to, dalje čeka da mu sjedne uplata u iznosu označenom na artiklu. Kupac treba uplatiti, ispuniti podatke za primitak paketa, pokupiti paket i pregledati ga te označiti da je s paketom sve ok. Tu je suradnji kraj i idu povratne. Za tu se naknadu moram raspitati.
2024 02 28
Nisam mislila na etiketu na paketu već na potvrdu o primitku pošiljke koju je svatki podnositelj prigovora (tako i potražnice) dužan priložiti uz prigovor. Tu nije dovoljan broj paketa koji se napiše na obrazac (ili šifra kako ju vi zovete), već je obavezno priložiti sliku cijele potvrde sa svim podacima. Ako i dalje tvrdite da kupac piše prigovor i pokreće potražni postupak, tko i u kojem trenutku šalje kupcu scan potvrde?
2024 03 01
Nigdje nisam vidjela ni upisivala koja je vrijednost za slanje na paketomat. Može malo više informacija?
2024 04 06
Možemo li prodavati bez Trustapa,? Zasto je to uvedeno? Samo komplikacije. Ionako postoji ocjenjivanje prodavača. Meni je bilo ok do sada slanje Tiskom i blizu mi je.
2024 04 21
Šaljem i dalje Tiskom i poštarina skoro nikad nije problem. Poštu izbjegavam u širokom luku jer zbilja nisu pouzdani. About you pakete umjesto na kućnu adresu svojevoljno preusmjeravaju na paketomat ili skladište i kada se žalite, kažu da je to njihovo pravo.
2024 04 28