Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Dom /

Fauna /

Africki tvor-cijepivo ga stajalo zivota

Zadnjih nekoliko dana bili su mi najgori u zivotu i ne zelim ih ni jednom vlasniku ovih predicbih zivotinjica. Veterinarska ambulanta u Zapresicu ga je doslovno ubila ma koliko god sada to poricali. Nikad, ali nikad ne idite tamo. Moj tvor bio je star 10 mjeseci. Bucmast, predivan, savrsenog zdravlja (na vet fakultetu su rekli da nikad nisu vidjeli tako hiperaktivnog tvora) Moj tvoric je prije vise od dva tjedna otisao na cijepljenje protiv stenecaka u navedenu ambulantu. Cihepljen je cijepivom CANVAC 8 DHPPIL. Ne mogu si oprostiti sto prije nisam pitala ili proucila. U subotu navecer dobio je blagi napad, nakon njega izuzetna hiperaktivnost i zatim pad u san. Isto se ponovilo ujutro. Otisli smo u 7 ujutro u ned u navedenu ambulantu gdje su me uvjerili da njemu nije nista, on je hiperaktivan i poslali kuci, neka dodjem kasnije sa vidimo kako je. Hvala bogu ja sam otisla ravno u Bubu. Utvrdeni su epi napadi, te sam dobila pikice koje mu doma moram davati rektalno do ponedjeljka. Nakon 3 doze dobivene stanje se trebalo smiriti, Moj Roche, moja najveca ljubav je do slijedeceg jutra imala oko 40 napada. Jedan uz vristanje. To mi je bila najgora noc u zivotu. Slijedeci smo dan proveli u bubi od 9 ujutro do 20 navecer, uz sve napadaji su se ponavljali i jedina mala sansa je bila injekcija protiv padalice koja se posebno odobrava i rijetko ju uopce mogu dobiti. Od 15 h do 19.30 zivjeli smo u neizvjesnosti da li ce taj lijek stici ili ce biti uspavan. Stanje se poboljsalo pa smo ga odveli kuci i proveli jos jednu takvu noc sa desetak napadaja. Ujutro je opet dobio injekciju i cekali su se rezultati, nakon 48 sati prvi puta sam spavala u autu pred bubom. U 16 h je uslijedio poziv...
2014 04 10
Za mog Rochea nije bilo spasa. Unatic svemu napadaji su se nastavili i doslovno je zivio za napadaje. Svi organi su bili zdravi, nitko ne zna sto mu je i nitko od njih to nikada nije vidio. Da je razlog cijepivo nisu mogli potvrditi jer ga oni nikad ne bi ni dali tvoru. Moje srce se slomilo u milijun dijelova drzeci njega u rukama uz njegovu pjesmicu na koju je reagirao- ja sam mali Roche, toliko da znate, kad naradtem manje grist cu, cure neka vicu joj, joj, joj. Ostali smo zajedno do poslhednjeg daha. Ovo bolno iskustvo ne cu zaboraviti do kraja zivota, i molim sve vlasnike tvorova koji su bili bez iskustva kao ja da dobro paze. Zvajuci veterinarake stanice i proucavajuci, otkrila sam sam da se to cijepivo ne daje tvorovima zbog simptoma stenecaka i uginuca. U ambulanti su duboko uvrijedeni na moju optuzbu uvjeravajuci me da zakonaki ga mogu dati i da su moja saznanja kriva. Srce me boli neopisivo, cujem ga, osjecam ga i volhet cu ga do kraja zivota. A svim veterinarima u Bubi neizmjerno hvala sto su ga timski i profesionalno do kraja pokusali dici iz mrtvih. Osim profesionalnosti, dobila sam neopisivu potporu i saucesce. Da ni ne napominjem da mi eutanazija nije zeljela biti naplacena kao ni cijeli taj dan. ( dan prije kostao je 620 kn). Ja si nikad ne cu oprostiti sto se prije nisam raspitala, moja bol zbog njega nikad ne ce nestati. No ako barem jednom tvoru ovo spasi zivot bit ce mi drago jer takvo stvorenje ro nije zasluzilo.
2014 04 10
Ajmee. [:place] [:tuzan] Grozno, bas mi je zao. [:tuzan] Sve vise se pise o ti nepotrebnim i stetnim cjepivima. Ja bas u petak idem cijepit svoju pesekicu, sad drugu godinu, i nije mi svejedno bas zbog takvih stvari o kojima sve vise citam. Drzi se. Ne mogu ni zamislit kako ti je. [:tuzan]
2014 04 10
[:place] [:place] [:place] [:place] zaista mi je žao i nema utjehe, i srce me boli čitajući ovo...a za bubu samo riječi hvale...oba mačka su mi spasili nakon prtljanja drugih vet amblanti..otada samo njima na vrata kucam
2014 04 10
Ajme kak žalosno... Baš suosjećam s tobom... prošla si nezamislivu grozotu, svaka ti čast kolko si se trudila... Očito nisu svi veterinari educirani za malo egzotičnije životinjice, treba samo kod provjerenih [:tuzan]
2014 04 10
Grozno [:place] [:boji] Moj pas je cijepljen prije mjesec dana i poslije toga je dobio dvije izrasline, jednu u uhu a jednu na nozi i išao mu je gnoj iz tog, sad čekamo da vidimo dal će proć.. [:tuzan]
2014 04 10
Prestrašno, jako mi je žao [:tuzan] Zašto si ga uopće išla cijepiti, mislim što se te životinje moraju ili? Imam zečicu pa nikad nisam čula da se glodavci cijepe [:sokiran]
2014 04 10
I meni je jos samo zeko ostao :( Tvoric nije glodavac, to je mala zvijer, lasica. Stececak je za njih smrtonosan, zato se moraju cijepiti. No, moje siroce je nakraju bas i od toga obolilo. Jednog dana cu imati opet tvorica, da svu ovu bol pretvorim u ljubav jer cu poluditi. A Bubi stvarno svaka cast, dali su sve od sebe. Ja sam slomljena psihicki i fizicki od svega, ali obecala sam da jedino sto zelim je da on ne pati. Sada negdje skakuce, spava sa sve 4 u zraku na dekicama i nista ga vise ne buba...
2014 04 10
grozno..tako mi je zao,ne mogu ni zamislit kako ti je bilo.. [:tuzan]
2014 04 10
Užasno mi je ovo pročitati [:place] Nemoj kriviti sebe za ništa. Oni su stručnjaci,trebali su znati bolje. Jako mi je žao.
2014 04 10
[:place] [:place] [:place] [:place] ajoj prestrasno su nasi vrsni doktori [:frustriran] [:frustriran] znam kako ti je ja sam nedavno izgubila dva hrcka nocima nisam spavala a nisam im mogla pomoci [:place] [:place] [:place]
2014 04 10
ja imam macora i nisam ga vodila cijepiti
2014 04 10
Imam samo riječi hvale za svog veta...Iskreno,neznam što bih učinila da mi ugroze život ljubimcu. [:frustriran] [:frustriran]
2014 04 10
e vidiš to je moj problem sa moja dva, u biti trebala bi premda nikada ne izlaze iz stana...ali nekom čudnom slučajnošću, onih godina kad ih jesam cijepila bili su mi boležljivi, pa strahujem od tih cjepiva uopće
2014 04 10
Ja vodim svog novog mačkića u utorak na 2. cijepljenje, baš sam pitala ( iako sam već znala, ali ipak), jel to potrebno ako ne ide van, rekli su da je, jer doneseš doma na cipeli i zarazi se životinja... I istina je, moji frendovi su nekog parazita dofurali na šuzama, obadva mačka im se razbolila :(
2014 04 10
1 2