Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Ljubav, obitelj, djeca, psihologija /

Za buduće mame /

Dojenje...iskustva i savjeti

Drage mame koje ste dojile ili dojite svoje bebice, imate li neke savjete za povecanje kolicine mlijeka u vidu posebne prehrane ili dodataka? Na koji nacin skinuti nakupljene kilograme dok se doji? Ja sam osobno probala mamine kapi i zaista mlijeko bukne od njih...izgubila sam veci dio nakupljenih kg ali me muci jos zadnjih 5 na guzi i oko struka, a ne znam da li smijem i koliko vjezbati te da li smijem na laganu dijeticu ☺ Ne bih zeljela nicim ugroziti mogucnost dojenja...
2015 01 27
Ja sam dojila skoro godinu i pola...pazila samo na hranu koja napuhuje dok je curka bila manja,poslije godinu dana jela normalno...mislim da će ti kile same od sebe otići,barem su meni tako... [:zaljubljen]
2015 01 27
Količina mlijeka se stvara podojem,koliko je potrebno bebici,više podoja više mlijeka.. [:poljubac]
2015 01 27
ja sam izdajala ravno 17 mj.. nisam uopće mislila da je moguće toliko, obzirom da su mi govorili da se izdajanjem mlijeko povlači.. jela sam normalno, na početku puno kompota i pazila sam da ne jedem baš grah i žestoku hranu.. kile će se povući, samo bez presinga.. ;)
2015 01 27
Kolika potreba,tolika opskrba... papaj puno juhica domacih..na taj nacin ces unosizi dovoljne kolicine tekuci ne cime ce se mlijeko povecati..kile gubiti..a ti zdravo hraniti... mozes vjezbati..nosi bebu,plesi s njom,dizi je gore dolje...sve su to vjezbe... skicni na internet.. ja sam u roku 3 mj izgubila 12kg
2015 01 27
Trenutno dojimo, već nam je osmi mjesec i uživamo. [:zaljubljen] Ako bebica normalno dobiva na težini i normalno papa ne moraš uzimati nikakve dodatke, mlijeko se samo po sebi stvara ovisno o potražnji. Samo se kvaliteno hrani i nemoj biti na nikakvoj dijetici. Vježbati možeš ali ne prije podoja jer mlijeko može biti malo kiselije. Meni je još ostalo oko 2 i pol kg...ali uživam u bebici i ne opterećujem se...ima vremena do ljeta... [:jezik]
2015 01 27
Meni je za povećanje količine mlijeka najviše pomagalo pijenje mlijeka. I čokoladni keksi - njam. Odlična kombinacija. A kile ćeš izgubit sama po sebi čim beba prohoda i to više nego što si mislila. Ne brini za kile, papaj ono što ti paše a kile će otići same po sebi...
2015 01 27
Tri godine dojenja i nikad mršavija,mljeka na izvoz.Moj recept piti samo vodu i normalno se hraniti,mljeko se stvara od masnih naslaga nakupljenih u trudnoči,voda je ta koja pokreče sve.I još jedan savjet,nakon godinu dana obavezno stati,jer kasnije je sve teže,izludit če vas mali sisavci [:smije]
2015 01 27
ja pijem čaj od lista maline,nakon njega iz grudi doslovno šprica mlijeko [:hihot] [:hihot] [:sramezljiv] ,vježbam svakodnevno,ali nepretjerujem baš,bebi zasad ništa nesmeta [:zaljubljen]
2015 01 27
Ja izdajam (pokušavali dojenjem , nije išlo što zbog mojih dojki što zbog uspavane bebe). E sad, pila sam hippov čaj, komorač, mamine kapi i mlijeka za izvoz. Ali beba je dobila grčiće prilikom probave. Prestala sam piti čajeve (jer inače na prehranu pazim) i smanjili se grčići ali i mlijeko. Sada sam sva u panici. Beba ima 10 dana. Ne znam što da radim [:place]
2015 01 28
Ja sam se trebala vratiti na posao pa sam prestala dojiti nakon 10 mjeseci i to je prošlo gotovo bezbolno.Par dana je bilo teško ali se navikao na bočicu.Treba biti ustrajan.A mlijeko mi je nadolazilo kad sam poslušala savjet da nakon svakog podoja popijem odmah čašu vode jer je kao toliko potrebno da se stvori novo mijeko. A kilogrami su sami odlazili zbog dojenja a kasnije kad je prohodao čak i previše.Sad imam manje nego prije trudnoće.Čak se trebam udebljati.Tako da treba jesti zdravu hranu i piti puno vode i sve će doći na svoje. [:kesi]
2015 01 28
Super savjeti [:smijesi] Pijem hippov caj, popila sam turu maminih kapi...a za grcice malenoj dajem bio gaia kapi po preporuci pedijatrice,ali je malenoj najvise pomogao caj od komoraca kojeg joj dajem tijekom dana na zlicicu [:smijesi] [:smijesi] Za kilograme mi je manje vise vazno, najvaznije mi je sad da imam dovoljno mlijeka za bebicu bar do 6og mjeseca [:kesi]
2015 01 28
Ja evo dojim treću bebicu [:smijesi] (prve dvije dojila sam jaaako dugo).Po mom iskustvu najbolji probiotik je majčino mlijeko,a dodavanje bilo kakve tekućine osim majčinog mlijeka nije potrebno ako se doji isključivo i na zahtjev jer se na taj način ispire zaštitni sloj koji se stvara na sluznici crijeva,a ujedno mislim da upravo ti čajevi mogu izazvati kontraefekt(tj.umjesto spriječiti grčeve upravo suprotno).Bilo bi bolje da majka eventualno pije čajeve pa će beba dobiti sve kroz podoj.
2015 02 02