Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Ljepota, stil, zdravlje /

Prehrana, recepti, ekologija /

Domace krafne :)

Koliko ulja? koliko kom krafni stavljati u zdjelu?
2015 02 12
[:smije] [:smije] [:smije] mišelica.....piši mam....pa viš kak smo nestrpljive.... [:smije] [:smije]
2015 02 12
imaju one meni crtu i ispadnu ovak (kolko se vidi od silne čokolade [:hihot] ) i fine su i mekane [slika:15ffc96d-9e04-4d9c-929b-48cbab70e5ba] al nije to ni približno tako nevjerovatno prozračno i mekano kao one u pekari [:ljut] pa razmišljam možda ima nešto što se doda još u tijesto da se to dobije
2015 02 12
Evo,meni naj-naj receptić... 1kg mekog brašna 2 vrećice suhog kvasca ili svježeg kocka 1 prašak za pecivo 1 mala žlica soli 2 velike žlice šećera 1 deci ulja 5 žumanjaka 0,5-0,7 deci toplog mlijeka(zavisi od brašna,neko više upija) rum ili korica limuna za aromu... Postupak izrade,vjerujem da znate...klasika za dizana tijesta...i najbitnije je da minimalno 2 puta "istučete" tijesto...što više to bolje...i već sam napisla,pustite da se dignu kada ih izrežete kalupom...
2015 02 12
[:smije] [:smije] Ajme.....kaj se bu kod mene zdizalo tih dana...... [:poljubac] [:poljubac] Falaaaa......
2015 02 12
lanaazg...ovisi o tome koliki ti je promjer rezača za korfne...ja ih režem sa čašom,onaj kupovni mi je prevelik....onda opet i kolika ti je zdjela...ubaci prvo 2-3,pa ćeš vidjeti koliko ti narastu.pa se ravnaj po tome...i mora biti puno ulja-masti da ne leže na dnu
2015 02 12
definitivno probam, tenkju [:zaljubljen]
2015 02 12
Winxica ako nece krafne da se dizu valjda nesto drugo hoce [:jezik]
2015 02 12
lanaazg..... [:smije] [:smije] [:smije] [:smije]
2015 02 12
Pa ne mozes i ofce i nofce [:jezik]
2015 02 12
i još nešto jako bitno....nemojte napraviti pretvrdo tijesto....bolje je i da je malo gnjecavije u startu kod mjesenja,nego tvrda bota tijesta,lako se doda još malo prije valjanja...jer ako je tijesto pretvrdo takve će biti i krofne...što laganije tijesto,mekše su krofnice...nadam se da će vam se svidjeti....ovaj su recept svi razgrabili i pola grada peče te krofne [:smije]
2015 02 12
mishell hvala [:poljubac] stavim slike tu ak mi uspiju [:smijesi]
2015 02 12
ja radim s onim gotovim namjenskim brašnom i budu super [:smijesi] [:smijesi] [:smijesi] samo mora biti mekanije tijesto, i kad se izrežu da se malo dignu, i režem ih na manje kotačiće pa su i brže pečene, i na domačoj svinjskoj masti imaju onaj posebni šmek [:hihot] [:hihot] [:hihot] [:hihot]
2015 02 12
nema na čemu [:poljubac] ...ma moraju uspijeti...makar izgleda da nije nešto komplicirano i tu se mora uložiti malo više vremena...
2015 02 12
da ,Dubravkić...i ja ih pečem na masti...svakako bolji okus od ulja....
2015 02 12