Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Slobodno vrijeme i hobiji /

Putovanja, odmori /

Studij u Dublinu

Znate li nekog tko studira tamo..osobito na Trinity Collegeu, tko bi bio voljan podijeliti svoja iskustva [:zaljubljen]
2015 04 07
Pitaj na FB grupi Idemo u Irsku! Ja znam samo za USA i Francusku! :)
2015 04 07
Svojevremeno sam bila 3 mjeseca na studentskoj razmjeni i bilo je sve super ili barem jako zanimljivo. Ono na što treba obratiti pažnju je da si osiguraš pristojan smještaj jer se meni desilo da me u mnogim situacijama, pošto 'dolazim s balkana' tretiraju k'o maloumnu izbjeglicu [:smije] pa smo morali tražiti zamjenu smještaja u rezidencijalnu sobu za profesore na samom koledžu i nije im se svidjela naša potreba za minimumom higijenskih uvjeta. Iako smo dolazili iz zemlje gdje su studentima osigurani svi uvjeti, uključujući internet, okarakterizirali su naš zahtjev 'snobovskim' [:smije] Imali su i potrebu objašnjavati tko su U2, iako za njih znaju i u džunglama papua nove gvineje... to je jedan od primjera percepcije balkanjerosa. Sve je jako skupo u usporedbi s našim cijenama pa je gotovo nemoguće ići s standardnim studentskim budžetom. Odlično je što se može putovati po cijeloj Irskoj jako povoljno backpackage mini busevima s odsjedanjima u hostelima i to jako povoljno. Loču nemilo, a pubovi se zatvaraju u ponoć. Tada je vrlo česta slika četveronoške puzajućih ljudi po ulicama (bar u kvartu gdje se nalazio koledž koji sam pohađala). Zna biti hladno i vjetrovito, pretežno kišovito, ali to Irkinjama ne smeta da hodaju s muffinima izloženim u topićima na bretelice i sandalama. Jako su srdačni i 'gordžus i bjutiful' ćeš biti no matter what. Ne postoji praksa čašćenja, jako su šparni... npr. u Belfastu smo odsjeli kod roditelja jedne studentice i za ručak smo dobili jednu lazanju podijeljenu na 4 dijela i jedan paradajz razrezan na 4 jednaka dijela... no, to je samo moje iskustvo, ne mora značiti ništa [:smijesi] možda se nešto promijenilo u međuvremenu, a možda je baš Trinity ipak nešto bolja opcija. U svakom slučaju, preporučujem, divna zemlja [:zaljubljen]
2015 04 07
Ma već imam smještaj, stric se odselio prošlo ljeto sa cijelom obitelji tako da to uopće nije problem. Ali ovo da Balkance tako tretiraju još nisam čula hahaha, pogotovo ovo za U2 [:smije] [:smije]
2015 04 07