Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Ljubav, obitelj, djeca, psihologija /

O djeci /

Imam problem sa dojenjem, svaka pomoc dobro dodze :)

Poz. [:smijesi] Znaci mali ima sada ravno mjesec dana. prvih 2tj. odlicno smo napredovali. Doji 10tak minuta mozda nekad manje ili vise. Ali se najede i spava oko 2-3 sata. Kad smo ga vagali dobivao je duplo vise na tezini nego sto je u prosjeku za njegovu dob. Nakon 2tj. imala sam osjecaj da imam mnogo manje mlijeka. Nakon dojenja bi plako (vristo) kada bi mu dali bebimil smirio bi se i bio zadovoljan. Kada bi onda probala izdojiti oba dvije dojke mozd bi jedva 10/20ml izdojila u pol/sat vremena, duplo manje nego na pocetku kada sam mogla izdojiti 60ml u pol sata. Stavljala sam ga sve cesce na doju. Grudi su mi sad cvrste, i samo sto nekad nepuknu. Mljieko curu iz njih. Sad kada bi ga stavila na dojku sisao bi vise od pol sata mozd cak i sat vremena. jednom je cak 2 sata skoro sisao. Tu i tam zaspe ali malo ga rasklimam da se probudi. Ljepo sise i vidi/cuje se kako guta. Nazalost vise nepusti dojku, kolko god dugo ga dojila nepusta ju je. Ili kad zavrsi spava 10min ,razbudi se dok ga trzimo da podrigne ili se dere najcesce dok nedobije bebimil. Patronazna kaze da ga stavljam na sisu (ali tog nema kraj, on bi mogo sisat po 5 sati a nebi se najeo niti zaspo) ili da nakon svakog obroka izdojim malo pa mu dam (ali jedva nategnem 10ml) i dam mu ali opet nije sit. Kolko vi inace dojite?, imal mozda netko slicna iskustva? pa bi rado samnom podjelio? Bila bi zahvalna na svaku pomocu :) [:smijesi]
2015 05 29
Draga ja sam dojila po 9mj svako dijete i nikad nisam požalila..najljepše trenutke blizine. .svako je dijete posebno. .pokušaj biti mirna i opuštena kad dojiš...malo omekšaj dojke prije podoja i pazi da ne vuče samo bradavicu i ne jede halapljivo..prekini nakratko..podigni ga da podrigne zrak pa opet nastavi..bit će sve uredu. .hrabro [:smijesi]
2015 05 29
Hej moguce je da beba ima skok u razvoju...A i maze se.Bebica ti je malena jos i trazi tvoju zastitu.sve sam to nedavno prosla...ako mogu pomoci javi se u inbox [:zaljubljen]
2015 05 29
Možda ti mlijeko nije dovoljno jako da zadovolji njegovu glad,pokušaj se više odmarati,jesti i neživcirati se,jer sve to utječe na kvalitetu mlijeka,znam da ti je sad teško,prošla sam sve to tri puta,ali nemoj se brinuti biti će to sve u redu,dok se malo priviknete,velika pusa tebi i bebi,neodustaj jer je to nešto predivno [:poljubac] [:smijesi]
2015 05 29
Ne postoji jako i slabo mlijeko, svaki mlijeko je as onakvo kakvo treba djetetu kojeg si rodila i ne vjerujem da u 21.stoljeću ti neko može reći da ti mlijeko nije jako. [:place] [:place] [:place] [:place] [:vrti] Mali oće mamu,cicu i blizinu, samo to Nadrma stjecali mu paše blizina majcice, pa nije sisa samo hrana.prosla to tri puta,sad imam malu od 10 mjeseci koja isto to radi cijelu noc. [:hihot]
2015 05 29
Malo me t9 zeza, ali skuzila si. [:zaljubljen]
2015 05 29
Draga mama ja sam sve to prošla i evo uspjesno dojimo vec 11 mjeseci :) Potpuno se slazem sa Hrvoicl. Samo hrabro, puno odricanja treba da bi se dojilo. Mi smo po 2h znali biti na cici.
2015 05 29
I moram napomenuti da je 6 mjeseci iskljucivo dojen bio. I ja sam se naslusala svega, daj mu ovo, daj mu ono gladan je. Ma da! Sve to prodje. Sretno!
2015 05 29
da meni malo cudno, jer on nista nespava. Dere se, zivcano sisa nakon pol sata ili zaspe. Kad otvori oci makar pored mene na krevetu dere se i to tako cijeli dan. Znaci cjeli dan je budan po noci i po danu. jedino imamo mira 3 sata kada mu damo bebimil. Ali dobro napreduje sad neznam dal radi beimila ili dojenja. Kad pokusam bez bebimila nemam vremena ni na wc otici da neplace.
2015 05 29
garant skok u razvoju,u svoje mlijeko nikad nesumnjaj i nedaj nikako te dohrane,smo se naoruzaj zivcima i strpljenjem,ja dojim evo vec 9 i pol mj i jucer bas smo prosli jos jedan skok u razvoju koji mislim da mi je najgori do sada,mlijeka sigurno imas dovoljno,odnosno on koliko sisa toliko mlijeka imas,a izdojiti nemozes nikad onoliko koliko zapravo ima mlijeka,dojka stvara mlijeko svake sekunde te to sto izdojis nije stvarni pokazatelj..u svakom slucaju samo sisa i sve ce biti ok,puno srece i strpljenja,trebat ce ti [:smijesi] [:zaljubljen] [:poljubac]
2015 05 29
nikako nezelim pretat dojit. Ali zbrinjava me, htjela bi ga vise nahranit svojim mljeko da bude zadovoljan a ne nakon svvakog obroka da mora bar 10 ml bebimila davat da bude sretan
2015 05 29
e da i ako imas osijecaj da cica do neiznemoglosti,pošto je skok u razvoju on si zapravo nacicava mlijeko za slijedecu fazu razvoja [:smijesi] [:zaljubljen]
2015 05 29
Kiparice, tako je! Ključno -mlijeko se stvara svake sekunde, ne sumnjaj nikada!
2015 05 29
tako je,mlijeka imas sigurno onoliko koliko mu je dovoljno,a bebimil mu moze samo tesko pasti na zeludac u to budi sigurna.. [:smijesi]
2015 05 29
Vavava,ne seri i ne daj djetetu jesti smjesu jer nije pajcek, imaš cice da nahranis dijete,a ne da ti ih muž nateze. Imaš mlijeka i izbaci smjesu, w kad mali bude cicao, ti lijepo guglaj ato ti umjetna hrana radi djetetu. [:poljubac]
2015 05 29
1 2 3 4