Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Svakodnevica /

Škola, fakultet, posao, karijera /

stručno osposobljavanje u osnovnoj školi

pozdrav! evo uskoro ću i ja diplomirati (razredna nastava) i čeka me stručno osposobljavanje u osnovnoj školi [:smijesi] ne znam baš puno o tome, kako ide taj cijeli postupak, koliko traje, kome se javiti i kada, ako imate bilo kakvu informaciju , vi cure, koje ste skoro završile na učiteljskom fakultetu i počele stažirati, bila bih zahvalna [:smijesi]
2015 06 09
evo ja sam jedna takva, samo što sam ja osposobljavanje odradila preko volontiranja ali je ista stvar. Znači, traje godinu dana, dodijele ti mentoricu i boraviš u tom razredu. Moraš pisati dnevnik stažiranja (u bilježnicu illi na računalo-ja sam na računalo). Tvoje su obaveze da u tih godinu dana odslušaš 70 sati i održiš 35 sati, 4 sata pred komisijom (mentor, ravnatelj, pedagog), sudjeluješ na roditeljskim sastancima, informacijama i sjednicama (ne moraš na sve) Znači da bi bila na stručnom osposobljavanju potrebno je prije biti na zavodu, javi se u školu u kojoj želiš odraditi staž, oni će ti objasniti, ili se jednostavno javi kad objave natječaj. Nakon stažiranja polažeš stručni ispit. Biraš 2 predmeta, polažeš 1 predmet koji ti odaberu. Imaš 3 roka godišnje (jesenski cca 1.10-15.11, zimski 1-2mj, proljetni cca 1.3-15.4) Što te još zanima? [:smijesi] (ja sam položila stručni u 11.mj)
2015 06 09
hvala ti puno [:zaljubljen] okej, znam da trebam odslušati 70 sati, ali čula sam da kao pripravnik ja moram ići svaki dan u školu, kao i učiteljica tog razreda. tako da mi tih 70 sati ne drži vodu [:boji] reci mi za ovaj dnevnik, ja to pišem za svaki dan? ili? i vezano za ispit, ja biram 2 predmeta i polažem na kraju samo 1? čula sam da se mora izabrati jedan između prirode, matematike i hrvatskog i jedan između glazbenog, likovnog i tjelesnog. i da se polažu oba. sa svih strana razne priče, zato radije želim da mi netko iz prve ruke kaže [:smijesi]
2015 06 09
Ja nisam morala ići svaki dan, ali opet..ja sam bila volonter, nisam zaradila ništa. 70 sati je minimum koji moraš odslušati i imati u dnevniku stažiranja, ja sam ga pisala svaki dan koji sam provela u školi..opišeš sat u par natuknica, ništa strašno. Tako je, biraš 1 obrazovni predmet (hj, pid ili mat) i jedan odgojni (lik,gk ili tzk), oni ti odrede 1. Polažeš samo 1 predmet, 100%. Stručni ispit ima 3 dijela: -esej (od savjetnice dobiješ 3 teme, vezane za predmet koji polažeš, biraš 1 temu i pišeš esej) -sat (u novom razredu držiš sat iz predmeta tog istog predmeta) -usmeni ispit (ispituju metodičar iz tog predmeta, ravnateljica i savjetnica) Svaka županija ima drugog savjetnika a stručni ispit polažeš u posebno određenim školama, ne u onoj gdje si stažirala) Preporučam ti da odslušaš par stručnih skupova, posebno one vezane za stručni ispit. Možeš si provjeriti termine na stranici azzo.hr ali imaš vremena, nisi ni diplomirala još [:zaljubljen] , sve će ti objasniti u školi kad počneš stažiranje [:smijesi]
2015 06 09
Npr. ja sam prijavila hj i lik, oni su mi odredili hj.
2015 06 09
sad mi je puno jasnije sve, hvala ti puno puno [:zaljubljen] [:zaljubljen] [:smijesi]
2015 06 09