Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Svakodnevica /

Škola, fakultet, posao, karijera /

Socijalna pedagogija, Logopedija, Ruski na filozofskom i Psihologija u Zadru

Pozdrav! Uskoro bi se trebala upisat na faks, imam nekoliko izbora kao što se vidi u naslovu, ovo su glavni. Možete li mi reći kako izgledaju prijemni (osim za psihologju jer nema prijemnog), ako studirate tamo kako to izgleda i kako Vam se sviđa. [:smijesi] Također, ako znate koliko Vam je trebalo za upad na pojedine fakultete. U utorak imam prijemni na socijalnoj pedagogiji i logopediji, pa bi mi bilo drago da znam što mogu očekivati. Na filozofskom test inteligencije se piše u subotu. Isto bi htjela čuti iskustva. Podijelite svoja iskustva, puno bi mi pomoglo! Hvala unaprijed! [:kesi]
2015 06 28
Prosle godine sam pristupila tom testu na filozofskom; test je bio u 2 dijela, prvi su bile slicice i trebas odabrati onu koja nastavlja niz (ako se dobro sjecam), a drugi su bila pitanja gdje apstraktnim razmisljanjem trebas doci do tocnog odgovora. Iako sam imala dobre ocjene, rezultati ispita su mi uvelike poboljsali ukupan rezultat, odnosno bodove za upis. Pitala si koliko je potrebno za upis. Ako ne grijesim, nista ti nece garantirati upis u smislu odredjenog broja bodova, vec kako si napisala u odnosu na druge kandidate.
2015 06 28
Studiraš sada na filozofskom nešto? [:smijesi] Svijesna sam toga da mi ovisi o drugima, sve koje sam pitala za taj test na filozofskom rekli su mi da nema prave pripreme za tako nešto i da je bitna sreća. Jedna djevojka koja je prije koju godinu upisala filozofski je imala 73 boda, minimum je bio 60, mogućih je bilo 300.
2015 06 28
Ne bih rekla da je u pitanju sreca, samo se skoncentriraj i dobro citaj pitanja. Ipak je to svojevrsna provjera inteligencije, nije nesto sto se moze nauciti. 60 je zaista malo, cak i 73 je malo, ne bih se brinula na tvom mjestu ako smatras da si sposobna dobro rijesiti. A sto se tice ruskog, znam da ogroman broj ljudi to zeli upisati. Ja sam upala na sve studije koje sam prijavila na filozofskom, ali ipak se nisam opredijelila za ffzg [:smijesi]
2015 06 28
Nadam se najboljem, mislim da će kod mene ocjene dosta isto odigrat svoje, prijavila sam tri smjera na filozofskom plus psihologiju u Zadru, ruski je mi je na drugom mjestu [:smijesi] kako to? što si onda odabrala? [:smijesi]
2015 06 28
Uvijek sam tezila jezicima, ali sam pred zadnje shvatila da ima i drugih podrucja koja me zanimaju, a lakse je dobiti posao. Takodjer mi smeta sto u RH svaka budala dodje do diplome na ovaj ili onaj nacin pa sam se odlucila na studiranje u inozemstvu [:smijesi] Sad se bavim anatomijom i slicnim [:smije]
2015 06 28
Zato se ja pokušavam upisat na neki malo bolji fakultet gdje ne može svatko dobit diplomu, ali opet kod nas je situacija koma, stalno neki skandali sa fakultetima [:tuzan]
2015 06 28
Da [:frustriran] Moj savjet ti je da jako dobro razmislis prije nego predas papire za upis... Znam hrpu ljudi koji ciljaju logopediju i psihologiju, cak i jezike, a uopce nemaju smisla za to [:vrti] I onda oduzmu mjesto nekom tko bi se zaista nasao u tome, a nerijetko kasnije odustanu od faksa kad shvate da to nije za njih [:vrti]
2015 06 28
Recimo za logopediju nisam baš totalno zagrijana , to idem tek toliko da probam, ako baš upadnem nekim čudom tam, a u neke druge prve izbore ne, onda ću studirat tamo. [:smijesi] Psihologija mi je velika želja, al eto ne mogu u zg-u zbog niže matematike, a socijalna pedagogija me zanima zbog kriminalistike, ruski i švedski sam prijavljivala jer mi jezici idu pa mislim da bi bila dobra u tome, tako da ništa nisam na silu uzimala, niti namjeravam otići na nešto što skroz ne volim i što mi ne leži. [:smijesi]
2015 06 28
Smijem pitati zasto te bas ti studiji zanimaju? [:smijesi]
2015 06 28
Naravno. [:smije] Najviše me psihologija zamina jer volim proučavat ljude, uvijek vidim nešto što drugi ne vide na drugima, a i imam tu neku vibru da mi se ljudi povjeravaju, tako nešto slično i socijalna pedagogija, nju sam odabrala jer je najsličnija psihologiji. Željela bi pomoć drugima, koliko god da to otrcano zvuči. [:smijesi] Ruski i švedski jer volim hladne zemlje, Švedska me fascinira i jednog dana bi možda i živjela tamo, i ruski i švedski su teški, ali mislim da bi imala žicu za to. Mislim da su ti jezici i traženi, pogotovo ruski i nude se brojne mogućnosti za oboje. [:smijesi]
2015 06 28
To su plemeniti studiji, jednostavno moras biti altruist za takvo sto [:smijesi] Svedski nije tezak, ali meni je odvratan [:hihot]
2015 06 28
Nadam se da ću moć birat između svega toga i izabrat najbolje, a ne ono šta mi ostane jer bi bila prava šteta. [:smijesi]
2015 06 28
Sretno [:smijesi]
2015 06 28
Hvala, trebat će mi! [:smijesi]
2015 06 28