Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Ljubav, obitelj, djeca, psihologija /

O djeci /

Dijete sa "stavom" iliti roditelji idioti

To je danasnji odgoj.
2015 08 29
Sumnjam da je dijete to prvi put reklo, davno je majka trebala reagirat. Slažem se s ComeStai, dosljednost je jako bitna, al danas malo tko to uspije provest jer zahtjeva jako puno živaca, volje, vremena....
2015 08 29
Jao,jao , opet bolna tema. Teško je tu stvarno bit pametan,ali da su roditelji krivi za odgoj , JESU!!!! Mojih troje klinaca su tri različita karaktera i svaki zahtjeva drugačiji pristup,nema tu recepata za odgoj , kao i za puno stvari u životu. Ja osobno radim već godinama sa ljudima i odgovorno tvrdim da je situacija krajnje alarmantna , od toga da roditelji gube djecu po shoping centrima,kupuju im igrice toliko krvoločne da se meni ledi krv u žilama od samog pogleda na cover igrice koja je namjenjena za one 18+ ,a da nisu ni svjesni niti ih zanima što im to kupuju,jer mali je to tražio i mora to dobit , bez obzira na cijenu ili bilo što drugo i kad vidiš da dijete postaje psihotično i počinje se trest kad ju uzme u ruke jer je klanje,ubijanje,borba sa zombijima tak super i svi frendovi u razredu je imaju pa mora i on. Danas sutra će to isto dijete mojem ili tvojem dijetetu razbit glavu ili još nešto gore napravit , iz čista mira,dakle , to je problem cijelog društva , a ne samo pojedinca. A da ne pričam o tome da klinci po cijele dane vise po Vipu,T centru i igraju igrice na mobitelima po cijele Božje dane , a da se roditelji ne pitaju , di su i što rade ta dijeca po cijele dane van kuće , kako će ih i učit redu i disciplini kad se vjerojatno ni ne vide doma, ili staraca nema ili njih.
2015 08 29
Mislim da batine ne koriste nikomu i ničemu , jer kako ja nebi voljela da mene neko mlati ,šamara , a nije da i ja neki put ne zaslužim ćusku kad me šora PMS , tako ne mogu dići ruku ni na svoje dijete,možda zato što nije bilo nikada potrebe za tim. Možda trogodišnjaci ne kuže razgovor , ali isto tako vjerojatno ni ne kuže zašto sad šamar,ako im se ne objasni zašto su ga zaslužili,jer ne možeš očekivat od djeteta da će primit nešto zdravo za gotovo , ZATO ŠTO SAM JA TAKO REKLA je fraza koju često čujem , a onda ni taj šamar nema smisla. Moji klinci su već dosta veliki,bili su i u kaznama,zabrane rodjendana,mobitela,treninga , dok su bili manji,a sada kad su veći bitno mi je da imaju povjerenja u mene i da mi se ne boje reči i kad se dogodi nešto loše , a mislim da se povjerenje ne gradi batinama,pogrdama ,osudama već otvorenim razgovorom. Dakle,roditelje bi ja namlatila ko volove,kakva je to majka,osoba ,žena koja dozvoli svojem djetetu takav riječnik,kako je uopče došlo do toga,moralo je krenut sa prvom,pa drugom,pa itd.psovkom , kako možeš prečut takvo što. Ja imam frendove koji imaju taktiku koja je brrrrr....kad mali opsuje oni se prave da ne čuju,misle si ako ne reagiramo umorit će se i prestat , UŽAS [:boji]
2015 08 29
Kornelija, ovo s igricama se uopće neću složiti. Ne vidim ništa loše u igricama, ni u tim "agresivnim" ni ikakvim. Naravno, uz pretpostavku da se horror igrica ne kupi djetetu od 5 godina. Neće im ništa biti od toga ako se doma s njima radi. To šta su djeca psihotična nema veze s igricama...Ja sam ih svakakve igrala, igram te horrorce još i danas pa sam normalna. Ali da svi provode previše vremena na mobitelima, da. Svako toliko vidim dijete u kolicima s mobitelom u ruci...jer je mamama valjda jednostavnije dat im tablet/ mobitel da se ne deru nego valjda pomazit to dijete, a ona želi popit kavu na miru [:pospan]
2015 08 29
Oprosti Sara , ali mislim da nije normalno da dijete od 8god. igra igrice tipa GTA V , Assasinss Creed, Diablo , Battlefield,dakle igrice u kojima se voziš po gradu ,pucaš po ljudima,posječuješ prostitutke....krv i pucačina na sve strane. Moj mali igra Fifu , PES , NBA , ja sam igrala tetris , super maria....
2015 08 29
Assassins creed je jedna od najjačih igrica na svijetu [:zaljubljen] Dok god se djetetu objasni da je riječ o igrici, a ne stvarnosti, ne vidim uopće problem. A mislim da dijete od 8 godina ni ne percipira prostitutke kao i odrasla osoba...Ja sam igrala wolfa, gdje se mecima ubijaju nacisti koji na jednom levelu postanu zombi nacisti, ili ih se nožem gađa ako se nema metaka...Nikad mi nije palo na pamet da uzmem nož i piknem nekog vani zbog igrice.
2015 08 29
Sorry , ali meni kao roditelju je to prestrašno i ne mislim da su igrice uzrok svih problema , ali da u uvelike utječu na poremečaj koncentracije , asocijalnost i problematično ponašanje , da. S razlogom na takvim igricama crvenom bojom otisnuto stoji 18+. Gore od toga što to klinci igraju je činjenica da roditelji nemaju pojma kakvog su to tipa igrice i ne znaju što uopče 18+ na igrici , znači,kad im se skrene pažnja na to samo iskolače oči. Mene dakle brine taj nemar roditelja,to je kao da ja svojoj maloj dam novac za kino ulaznicu uvjerena da ide gledat crtić , a ona ode pogledat striptiz , i onda se poslije branim , pa nisam znala. Malo smo skrenuli sa teme,igrice su za neki drugi topic , samo sam željela naglasit nemar i nezainteresiranost roditelja čime im se djeca bave i kakav sadržaj gutaju. I da , imala slučajeva gdje klinci od 5god.koji kupuju GTA V i to sa svojim mama i tatama,a kad im predloziš nešto tipa Fifa15 , najradije bi mi glavu odšarafili ,bolesno [:ljut]
2015 08 29
Kornelija,u pravu si. Danas je moderno da se roditelj ne zamara i ne bavi vlastitim djetetom.Ide se linijom manjeg otpora pa je normalno da su djeca svaki slobodan trenutak pred igricom,TV-om,kompjuterom ili mobitelom. Ničim od toga se ne potiče odgoj,socijalizacija,a kamoli fizički razvoj djeteta.A sve bi to trebalo bit na prvom mjestu. Primjetila sam da neki roditeli dok pričaju o svom djetetu(o banalnim stvarima i doživljajima)najnormalnije koriste izraze koje ja ne bih nikad upotrijebila za tuđe,a kamoli za vlastito dijete i pri tom još kolutaju očima. To mi nije normalno. Kao da ih je neko prisilio da imaju djecu ili na dijete gledaju kao na veliku smetnju u životu. Ne kužim.
2015 08 29
Pa upravo to , okružje sa toliko nasilja ne može bit dobro nikako i nije ni čudo što su današnji klinci puno agresivniji od nas u njihovoj dobi. A najžalosnije je što će takav jedan klinac maltretirat tvoje dijete u školi,govorim iz osobnog iskustva , i još se roditelji takvog djeteta ogluše na pozive raztrdnice i tavnatelja u školu , a ti dolaziš na sastanak ko budala u nadi da će se nešto riješit. I dobro kažeš , dijete bi trebalo bit na prvom mjestu , a na kraju ispada da im je dijete sporedna i usputna stvar u životu [:tuzan]
2015 08 29
Da,pa zar se nije bolje žrtvovat tih najranijih godina života djeteta,nego da se ostatak cijelog svog života opteretite nesamostalnom,neodgovornom i nezrelom osobom. Željezo se kuje dok je vruće.
2015 08 30
Situacija idealna za gadno posramiti majku. Naravno ne ako si trgovkinja jer to moze rezultirati problemima cak i otkazom .. zaxto su tu svjedoci. Pitat dijete tako ti se tata s mamom razgovara ili ti se mama tako razgovara s tobom? Gdje si to cula... ima nacina .. pa nek mama il crveni ili plane. Onda se spomene par telefona. Centrala 112 a zna se kamo dalje idu takve prijave.
2015 08 30
Ma nema tu srama cipka , kako izazvat sram u osobe koja ima mozak veličine kokošjeg [:place]
2015 08 30
Cilj je dati jasnu i glasnu podrsku trgovkinji ili bilo kojoj osobi koja bude obasuta takvim oblikom kretenizma. Bez brige ne zivim u uvjerenju da ce se kreten izlijeciti s par rijeci. Da je to moguce ne bi postali vecina vec endemska vrsta. Dat do znanja da si doma medjusobno mogu bit glupace il kako si vec tepaju, da drugi nisu platili njihovu predstavu. Bila sam svjedok situacjji di je klinac od 3 mater mlatio koljenima u trbuh kad ga je uzela u ruke da ne potegne policu sa staklenim bocama na sebe. Koju je vukao i revao ko da je opsjednut. Suseda od 80ak godina je rekla ajme kak bu vama lepo kad vas dovati nogom kad vas preraste. Rano je poceo i odlicno mu ide.
2015 08 30
E sad je i mene povukla tema...posebno ovo s igricama..imam u široj obitelji sluačaj daj klinac zobg igrica zanemario školu i nije maturiao...sad je živa frka..a roditelji profači..el eto uvijek popušatli...a mali ima takav mozak da i nakon igranja o tome mozga još satima... mali je takav od 6-7 g.al kao nek igra dnevno malo sat dva, pa vikendom malo više, a kao srednjoškolac noć provodio pred igricom.. nisam za batine, imam i sama dva klinca 5 g. i 8 g., puno se s njima bavim, pričam, igram društvene igre, vani puno vrmena provodimo, l ima situacija kad ništa ne pali npr. stariji prvašić nedavno se zaboravio i istračao na cestu,nakon što svaki dan pričam na tom mjestu, što i kako učio u tome u školi i vrtiću...i dovede se u opasnost ...dobio je kaznu ogromnu ...što bi Vi napravii u toj siuaciji?!
2015 08 30