Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Ljepota, stil, zdravlje /

Zdravlje /

Zdravstveno osiguranje

Moram produziti zdravstveno osiguranje. Zna li netko hoce mi se priznati zdravstveno kao student posto ne studiram u hrvatskoj?
2015 10 10
produžit će ti se ako si hrvatska državljanka
2015 10 10
Mislim da neće, frendica mi studira u sarajevu pa nema ovdje zdravstveno jer "ne živi ovdje".
2015 10 10
Ja nisam prijavljena da zivim tu ni trajno ni privremeno, a prebivaliste mi je u Hrvatskoj normalno.
2015 10 10
Po Zakonu o obveznom zdrvastvenom osiguranu, u čl.7. propisuje se da će ti se produžiti kao državljanki RH ako si redoviti student visokog učilišta neke druge države članice EU, ali ako imaš prebivalište u RH. To pravo možeš koristiti najduže do isteka akademske godine u kojoj si završila redovito školovanje prema propisima države u kojoj se školuješ, a najduže u trajanju od ukupno 8 godina po ovoj osnovi.
2015 10 10
Ne studiram u EU , znaci nemam pravo na besplatno. Koliko se placa ?
2015 10 10
Zašto jednostavno ne odeš na Biro i prijaviš se kao nezaposlena osoba,tada ćeš imati socijalno zdravstveno u RH,a ako ti se tamo nešto dogodi...ići ćeš na hitnu gdje ćeš vjerojatno morati u toj državi nešto platiti,a može ti i tvoj izabrani liječnik prepisati antibiotik ili dati uputnice za pretrage u RH...
2015 10 10
Zavod za zapošljavanje već duže nema nikakve veze sa zdravstvenim osiguranjem. Ima na stranici svih informacija, treba čitati, ako i previdi potrebni odgovor može postaviti pitanje. [:smijesi]
2015 10 10
Ok, hvala
2015 10 10