Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Ljubav, obitelj, djeca, psihologija /

Za buduće mame /

Lokalna anestezija-carski rez?Kakva su vaša iskustva?

Ovako znaći imala sam dva carska pod općom anestezijom...treći carski je dogovoren za 11.1.2016. ponedjeljak...s tim da je kontrola u subotu...pa možda i onda obave operaciju....e sad je na meni da odlučim dali želim lokalnu ili opću...s tim da mi je anesteziolog reko da je lokalna bolja za mene i bebu....a mene frka naravno....pa me zanima dali ko ima kakva iskustva s tim....
2016 01 07
Ja sam primila lokalnu anesteziju prvi puta i opću drugi puta i uvijek bi se odlučila za opću...tako da ništa ne vidim niti čujem...
2016 01 07
ma ja nikad ne bih propustila onu prvu sekundu sa svojom bebom :) neprocjenjivo imala sam lokalnu, sve je bilo u redu osim problema s disanjem. ali ništa ne boli, ako se toga bojite
2016 01 07
Ja sam imala lokalnu. I stvarno super. Bojala sam se injekcije jer imam krivu kičmu i tako to, ali sve je prošlo super. Ionako ništa ne vidiš jer ti stave paravan na trbuh, lijepo razgovoaraš sa anesteziolozima, i što je najvažnije doživiš trenutak rođenja i čuješ prvi plač i vidiš ju/ga. Ma definitivno lokalna. A i oporavak je jednostavniji i lakši...
2016 01 07
Super tema za nas koje planiramo, ali se bojimo! Ovo opća anestezija-to je spinalna? Trenutno čitam o tome i proučavam i ta mi se boljom čini. Opća anestezija me plaši, jer sam dijete skoro pa mrtvorođeno,a mama se danima nije budila iz opće anestezije (tlak), ali to su bile osamdesete... ja bih s obzirom na to sve uvijek odabrala spinalnu. Čitala sam i o lošim stranama, ne čine mi se prestrašne.
2016 01 07
Prvi porod je bio hitni carski, pod općom anestezijom. Drugi porod dogovoreni carski, pod spinalnom (lokalnom). I da rodim još sto puta, uvijek bi odabrala spinalnu. Oporavak je bio puuuno brži, vidjela sam bebača i što je najbitnije takva anestezija je sigurnija za bebu a i za mamu. U tom slučaju doktori imaju više vremena i mogu raditi pažljivije, ne moraju se žuriti kao što je to kod opće anestezije. Malo sam se bojala uboda u kičmu ali na kraju nisam ni osjetila jer premažu s anestetikom to mjesto. Malo osjetiš natezanje i rastezanje kože i kad vade bebu vanka, ali apsolutno ništa ne boli, više bi to opisala osjećajem nelagode jer si svjestan što rade. Ako imaš mogućnosti, biraj spinalnu :-))))
2016 01 07
Ja sam u opcoj i uvijek bi opcu, spinalna nije bezopasna kao ni opca, sve ima svoje rizike. Najbolje rodit normalnim putem..ako se može..Ako si pegula zakomplicirat ce bilo kojim putem, ako nisi, dobro je sve..
2016 01 07
hvala cure na savjetima...mislim daću na spinalnu....jer i sam anesteziolog kaže da nije stetna ni za mamu ni bebu..šta da vam kažem u strahu su velike oći...
2016 01 07
Potpisujem Snjesku i toplo preporucujem spinalnu. Onaj moment mazenja s bebom je prekrasan. I nisam imala mucninu kao nakon opce anestezije. Nakon opce sam se probudila s mucninom, bez trbuha, bez bebe.... katastrofa :(
2016 01 10
Ma...bolje nikakav. ..bolje prirodno sto puta...ali ako baš moraš. .onda spinalana naravno zato jer vidiš bebaca odmah..i onda 24 sata nista...dok budeš u onoj šok sobi..ja bas nemam lijepa iskustva s porođajima i želim ti svu sreću da ti bude lijepo i sretno sve završi. .. :-*
2016 01 10
Nina, nekad je bolje carski ukoliko postoji bojazan za bebu ili majku. Moje dijete je bilo na zadak i vrlo dugačka beba, i bez obzira sto je izbjegao prirodni porod, morao je na vježbe prvih godinu dana s hitnim uzv mozga još u bolnici. Ne želim ni misliti kako bi bilo da je rođen prirodno sa stanjem njegovih mišića pri porodu. Danas je sve ok!... Žao mi je zbog tvog iskustva. Nakon isprobane spinalne tijekom carskog, možda bih se drugi put odlučila ipak za opću. Osjećaj je meni osobno bio grozan, noge ne osjećaš, pola tijela ti je oduzeto, a sve slušaš i teže dišeš nego inače. A bebu nisam doživjela osim što sam čula plač - odmah su ga odnijeli bez mogućnosti da ga dodirnem (u Petrovoj). Ne reagira svatko jednako na anesteziju. Moja frendica je doživjela šok za vrijeme carskog i te spinalne i par tjedana dana nakon oboljela na štitnjaču. Jednom davno sam bila u općoj anesteziji i super sam se osjećala nakon buđenja, nikakve mučnine, nedugo poslije sam htjela jesti a nisu dozvolili. Idući put, ako ga bude, opća anestezija. Ako se odlučiš za spinalnu - ono što su ti i cure rekle - ne boli ništa. Samo je neugodan osjećaj. Sretno! :-)
2016 01 12