Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Ljepota, stil, zdravlje /

Sport i dijeta /

5 tibetanaca

Poz, nekoliko ljudi mi je vec reklo kako su ove vjezbe izuzetno mocne, a nisu komplicirane.. zapravo zavisi kako na koga djeluju. Mene zanimaju vasa iskustva? To su zapravo vise duhovne/energetske vjezbe kako bi se cakre poslozile i da se dosta bolje covjek osjeca, a gube se kilogrami. Naravno, ne padaju kile odma nego nakon nekog vremena se samo odjednom gube. Da vas cujem i je li netko do kraja izdrzao, svih 21 ponavljanja? :)
2016 01 11
a kakve su to vježbe?! jel se to može vježbati doma?
2016 01 11
Upisi google ili na youtube, sve je vrlonjednosavno objasnjeno :) naravno, zato je i super sta se moze vjezat i doma, a ne oduzima puno vremena :D
2016 01 11
vjezbam ja, ima sve i u knjizi "Fontana mladosti" a i youtube je pun videa sa tibetancima......nije nista tesko : )
2016 01 11
Gotovo sve izvodim nakon workouta, kao istezanje i smirivanje. Teško i čudno je početnicima.
2016 01 11
meni su super, bas sam ono bila sva neka nikakva, kad se ujutro probudim bilo mi je kao da me avion pregazio da sam jedva ustajala iz kreveta, pa mi se vrat kocio, pa zivi ispod lopatice, svasta nesta......od vjezbi se sve popravilo......onu 3. sam jedva prezivljavala, nije nista posebno al meni se vrtilo u glavi i teralo me na povracanje...sad je sve ok : )
2016 01 11
Odlicne. Jako pazit na pravilno disanje.
2016 01 11
jes jes : ) ja i 6og tibetanca uvodim....svi samo vicu 5 5 5 a zapravo ih ima 6 samo 6. nikoga ne zanima xD
2016 01 11
Odlicne ja sam tik do zadnjeg kruga od 21 ponavljanja. Ako pravilno disete, sto je kljuc za dobru tjelovjezbu, divne su za tijelo, mrsavi se vrlo brzo i lijepo oblikuju tijelo, a blagotvorne su i za duh. Preporucam...
2016 01 11
hvala :) svaki savijet i iskustvo mi puno znači :D
2016 01 12
Odlične, ali u početku čovjeku mogu uzrokovati mučninu i vrtoglavicu, neki ljudi se i razbole..navodno dok se energija ne izbalansira i dok tijelo ne izbaci lošu van...Meni osobno bude muka svaki put kad pokušam ponovno početi s njima, zbog toga nažalost uvijek odustajem. Inače sam ih prije vježbala i što se tiče forme (fizičke i psihičke), mislim da mi nikad nije bilo bolje.
2016 01 12
meni su tibetanci odlični i jesam ih radila jedno vrijeme ali eto zaljubljena sam u yogu. znam jednu gospođu koja vjerno godinama vježba tibetance ujutro nakon što ustane a prešla je pedesetu. zena bi svojom figurom mogla zasjenit i posramit upola mlađe, sva fit, zategnuta! samo treba ustrajati ako se pojave mučnine na početku, rekla je da brzo nestanu :")
2016 01 12
Odlične su! Nije preteško jer počinješ samo s 3 pa povećavaš svaki tjedan. Za duh, za tijelo, za uravnoteženost, čak popravljaju i ženske probleme :) Meni ih je najbolje radit ujutro :)
2016 01 13
ja ih radim vec 7 ,jeseci svaki dan iako sam cijeli zivot u sportu u pocetku mi je bilo tesko izvest 21 ponavljanje ali sad ih radim bez problema, kao sto rekoh redovito svaki dan :) nakon 2mjeseca sam izgubila 2kg iako nikad nemam problema sa prehranom i linijom, a i nekako sam smirena u svemu, sve mi je ravno :)
2016 01 17
Za tibetance je jako bitno da se rade pravilno jer to su vježbe koje su energetske tj vježbe s kojim se manipulira životne energija( prana, chi, ki energija kako je razne istočnjačke civilizacije zovu. nije isto u prvoj poziciji u kojem se smjeru okrećemo jer ono što je napisnano u knjizi Petra Keldera " fontana mladosti " gdje ih večina tako izvodi. Međutim ako razumijemo energetski rad onda znamo da muška energija nije isto što i ženska tj dali mi s prvom pozicijom želimo zatvarati energetska vrata ili ih otvarati. Jer neke osobe se ne trebaju vrtiti u smjeru kazaljke sata već u suprotnom jer imaju previše energije pa je raspršuju disperzira. Kako postoje dvije vrste energije centrifugalna sila i centripetalna sila energija zemlje i energija svemira. Bitno je da prvo prije svake pozicije se napravi otvaranje energetskih vrata svih 12 a onda se rade ostalih 5 pozicija čak u starim zapisima postoji i 6 pozicija koja se ne navodi u knjizi koja je najbitnija. Ali o tome sada neću govoriti već ću govoriti o ostalih 5 pozicija koje ako se žele napraviti ispravno treba se dobro i pripremiti tijelo i to ne samo fizički već i psihički. Svakako je bitno da znamo da udah je izdah a izdah je udah diše se uvijek s trbuhom da se izbacuje tamna tvar iz našeg tijela. Mnogi hvale pet tibetanaca, ali ne znam da li ste upoznati s taoističkim vježbama nešto po meni najbolje što možemo pokloniti našem tijelu, toplo ih preporučujem svatkome tko želi dublje raditi na sebi i svojem tijelu kako duhovno, tako i fizički. Svi koji su krenuli s ovakvim vježbama su prestali raditi pet tibetanaca jer su primjetili da su ove taoističke vježbe cijelovite jer unosimo i centrifugalnu i centripetalnu silu u svoje tijelo čineći vorteks u njemu i tako dobivamo energiju koja nam je potrebna da bi tijelo normalno funkcioniralo.
2016 02 25