Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Informacije za korisnike /

O korisnicima stranice mojekrpice.hr /

"Kao novo"

Pozdrav svima ☺ Danas sam naucila da je pojam "kao novo" vrlo subjektivan, pa me zanima sto ocekujete od kupljene obuce kada u oglasu pise: noseno malo, kao novo. Hvala!
2016 02 19
Eee da...i ja sam na tezi nacin naucila da je necije "kao novo" kod mene ravno za smece ili eventualno podove prati 😒
2016 02 19
Pojam svake individue je subjektivan istina evo po meni kao novo da obuća nije razvaljena, pogrebana i naravno stanje djonova, tamo ti se sve ukaže a sama peta (ne potpetica) nažalost i nakon jednog nošenja dobi crtice-ogrebotine Kad ovdje kupujem obuću uvijek se nekako tim parametrima vodim
2016 02 19
Pod "kao novo" podrazumijevam da stvar nema tragova nošenja.... znači, bez flekica, rupica, mucica, končića i sličnih nevaljanaca.... sto se mene tiče može biti oprano...
2016 02 19
kao novo = malo nošeno i bez grešaka (sve šta je AnahitS navela)
2016 02 19
kilu blata na dzonu
2016 02 19
Što se obuće tiče, oštećenja ne bi smjelo biti po vidljivim dijelovima, osobito petama i ostalim površinama...znači samo da se eventualno na potplatama vidi ako je nošeno... iznutra također očuvano (ne prljavo ili ofucano)...
2016 02 19
Novo - smatram novim, nikad nošenim, iako ovdje dosta korisnica koristi izraz novo, samo da proda artikl. Kao novo - smatram robicu koja je 1-2 puta nošena, čuvana i izgleda kao nova. Nošeno malo (igra riječi, može biti i jednom obučeno pa zaflekano vinom ili nekim mrljama...i zbog toga uvijek pri kupnji najbolje pitati da li ima oštećenja). Danas sam baš naletila na oglas jedne korisnice (iako ih ima dosta takvih). U oglasu piše nikad nošeno, a u svim pozama se slikala sa mobitelom kako bi stavila oglas na krpice. Smiješno mi je to. :)
2016 02 19
Nošeno kao novo? E u ovoj varijanti možeš svašta očekivati pogotovo kod obuće je to osjetljivo. Ja sam naime od žene iz Zadra uzela u zamjenu potpuno nove nenošene sandale smeđe br. 39, dobila sam izgrebane sandale s prijeda obje i otraga broj 41, eto to vam je pojam novoga na krpicama
2016 02 19
noseno malo, kao novo =na to pitanje je poprilično teško dati pravi odgovor.. za mene je to stvar koja je nošena max dva tri puta i spremljena na sigurno.. znači oprana tj očišćena na adekvatan način.. nemože biti nova.. nikako.. zato se očito i stavlja "kao"... međutim.... što nekim krpičarkama znači novo to je po zdravom razumu krpa za pod.. ako i to.. a što se tiče cipela kao novo bi za mene bilo eventualno pregib sičnušni kod čizmi ili tenisica ali ništa drugo.. znači nikakva ogrebotina, nešto strgano ili slično.. čisto majušni pokazatelj da je obuća vidjela cestu ali to je to.. ali opet.. svaka glava misli drugačije
2016 02 19
Hvala svima na odgovorima ☺ Prvi put sam na krpicama kupila tenisice (za dvogodisnjaka), pa sam mislila da su moja ocekivanja mozda bila previsoka, ali vidim da nisu... Ako se ikad opet odlucim na takvu kupovinu, bit cu puno opreznija. Srecom nije bila rijec o puno novca, ali osjecas se kao glupan kad ocekujes nesto lijepo i kao novo, a dobijes nesto iznoseno i ofucano 😕
2016 02 20
Po meni ne postoji kao novo.Ili je novo ili korišteno.Ako je novo znači nikad korišteno.Ne znam dobiveno na poklon pa ne odgovara.Nošeno smatram korišteno nekoliko puta,ali cijelo.Ili ukoliko ima grešku to je navedeno.Ali je očito to relativan pojam ovdje
2016 02 20
Novo je novo i nenošeno Stvari koje stoje u ormaru i nisu nošene, nisu nove već nenošene Kao novo su stvari malo nošene, bez tragova nošenja Ostale stvari koje su nošene trebaju imati jasan opis stanja u kojem su, dakle kakvi su tragovi nošenja, gdje se nalaze, da li su vidljivi i sil. tako ja to vidim Čovjek se gadno zezne kad oglašenu stvar kao novu stvarno tako doživi pa ne postavlja pitanja i ne traži dodatne slike Što su za koga vidljivi tragovi nošenja je očigledno potpuno subjektivna kategorija, zato opet tražiti objašnjenja i dodatne slike
2016 02 20
> TanjaSorak: > Eee da...i ja sam na tezi nacin naucila da je necije "kao novo" kod mene ravno za smece ili eventualno podove prati 😒 Nisi jedina koja je tako naučila :/ A te stvari bi trebale bit baš takve kako je opisala AniLina :)
2016 02 20
> Tsolam: > Hvala svima na odgovorima ☺ > Prvi put sam na krpicama kupila tenisice (za dvogodisnjaka), pa sam mislila da su moja ocekivanja mozda bila previsoka, ali vidim da nisu... Ako se ikad opet odlucim na takvu kupovinu, bit cu puno opreznija. Srecom nije bila rijec o puno novca, ali osjecas se kao glupan kad ocekujes nesto lijepo i kao novo, a dobijes nesto iznoseno i ofucano 😕 nemas velika ocekivanja.. svi mi ocekujemo najbolje moguce kad nesto kupujemo ako pise da je to novo ili kao novo.. nazalost mnogi pisu to a zapravo obleka ili odjeca je daleko ispod tog.. treba trazit slike.. puno njih.. i nepristati na one sa neta.. te mogu biti stare tko zna koliko.. premda da ti dam svoj primjer.. vidjela predivne cizme.. pise u opisu 2. puta nosene.. i fkt slike na netu to pokazuju.. zamolim za probavanje i nizu cijenu.. cura pristane i snizi cijenu za 30 kn.. bila sam ushicena ali i zacudena u isto vrijeme.. kad sam ih uzivo vidjela... horor.. nema di nisu bile izguljene i pohabane.. a slikano je tako da se zbog odsjaja nis nevidi.. ugl.. trazi slike i pitaj sto pitanja.. to su tvoji novci... ako ti netko nema volje odg onda nije vrijedan tvog vremena.. izlike da je sve na netu objesi macku za rep.. vara tko kak stigne
2016 02 20
1 2