Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Ljepota, stil, zdravlje /

Prehrana, recepti, ekologija /

Tražim stare orahe

Vidim da ovdje ima nekoliko ponuditelja domaćih prvoklasnih oraha, ali ja tražim stare i crvljive :D Dakle, ako je nekome slučajno ostalo prošlogodišnjih, nisu baš najbolje kvalitete, i ne zna što bi s njima... možete mi ponuditi po nekoj razumnoj cijeni. Naime, orasima hranim ptice - prošle godine sam cijelu jednu vreću potrošila samo za njih - ali ove godine su mi orasi stradali od mraza, nemam svojih ni za kolače, a nisam baš tako pri novcima da kupujem za ptice. A s druge strane, ne mogu ih ostaviti na cjedilu, navikle su da u toj hranilici uvijek nađu nešto, pa se snalazim ovim putem.
2016 11 16
nisi li te pričice malo previše razmazila ? :D
2016 11 16
:) baš kjut totalno...
2016 11 16
zakon :")
2016 11 16
> SonjaSpoljaric: > nisi li te pričice malo previše razmazila ? :D Mislim da jesam, ali sad nema povratka :D
2016 11 16
Probaj im u mrežicu staviti LOJ i objesiti o granu..sve iz kvarta će se sjatiti u tvoje dvorište :)
2016 11 16
Ja za vanjsku hranilicu za ptičice kupujem zrnje u Pet shopu- 1 kg-20 tak kuna... mislim da ti je to ipak povoljnije nego što će ti netko prodati stare orahe...
2016 11 16
> sanja31: > Ja za vanjsku hranilicu za ptičice kupujem zrnje u Pet shopu- 1 kg-20 tak kuna... mislim da ti je to ipak povoljnije nego što će ti netko prodati stare orahe... tako je, pa nek i oni osjete malo ove recesije....
2016 11 16
> NadaMihaljevic: > > SonjaSpoljaric: > > nisi li te pričice malo previše razmazila ? :D > Mislim da jesam, ali sad nema povratka :D Bravo :)..nema ljepšeg prizora zimi, od snijegom prekrivenog dvorišta i punih stabala ptičica..radosnih i zaigranih kako kljuckaju darove brižnih ljudi koji im opskrbe hranu..jako lijepo..svaka čast! :)
2016 11 16
ovi prizori me podsjećaju na djetinstvo kad su bili veliki snjegovi, sad ni zima nije kao što je nekad bila, ja imam kućice za price u vrtu al ove naše ptičice na moru ne žele u te kućice, nije im zima i posvuda si mogu nać hrane
2016 11 16
Najbolje da odes na plac i kupis kilu kukuruza, suncokreta, zobi, jecma i ostalog sjemenja sto jedu i izmijesas to i dajes im tu smjesu. Koliko znam cijene tog sjemenja se krecu po 6-7kn/kg tako da mislim da ti je to najpovoljnija varijanta a pticice ce se fino najesti.
2016 11 16
Cure, odlični savjeti, hvala vam. Mi smo ih isto malo razmazili, ali mislim da su zaslužile kad nam tako lijepo pjevaju :")
2016 11 16
Cijene na placu u Velikoj Gorici, vjerujem da ne odskacu previse od placa do placa kukuruz u zrnu 1,60 kn/kg, šrot 2,00 kn, jecam 1,60 kn, zob oko 2 kn Ja imam starih oraha ( a i crvljivi su) :) oko pola vrece, ali dok platite postarinu... vise se isplati na placu kupit smjesu
2016 11 16
Kupila sam par puta mješavinu u PET centru, ali to ne žele jesti (fakat su razmažene). Jedu samo onu iz DM-a, ali tu vrećicu sliste za 2-3 dana, tako da mi je i to skup sport. Da, dolaze cijela jata... ne možete si zamisliti koliko ptica dnevno mi proleti kroz dvorište. Hvala na savjetima, ali sve sam to već isprobala - ječam, šrot i kukuruz bi dobro došli da su u pitanju veće ptice, ali k meni dolaze uglavnom sjenice, crvendaći, zebe i pokoji batokljun. To su sve male ptičice, one ne mogu jesti pšenicu ni kukuruz. Jedino što im paše su sjemenke suncokreta (to kupujem na placu) :-) njih stavljam suhe u hranilicu, a očišćene polovice oraha umiješam u loj ili mast, od toga napravim kugle u mrežicama, pa objesim na drvo. Neće čak ni sve sjemenke iz te mješavine; na ponuđeno proso me mrko gledaju, sjemenke lana ignoriraju... Aj! Aj! Mora da ima i nekih papiga koje su manje zahtjevne od ovih mojih divljih! :D
2016 11 16
morat ćeš im onda kupovati orehnjaču i sve ostale kolačiće od oraha,nema druge :')
2016 11 16
1 2