Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

mojekrpice.hr /

Pomoć na stranici /

Nepoštenje - ljuta sam

Pozdrav drage krpičarke :) Evo kao i što sam naslov kaže, odlučila sam vam napisati par redaka jer sam baš ljuta. Radi se o korisnicama koje nabijaju cijene do nebesa. Jučer sam malo švrljala po mangovom webshopu, pa malo po krpicama, i sve što mogu reći je da su neke korisnice krajnje nepoštene. Vidjela sam par artikala s istaknutom cijenom od 129,90 a na krpicama se prodaju za 125. Znam da svega ovdje ima, na sreću, još nisam imala iskustva s prevarom, ali me ovo toliko ljuti da bih se svakoj korisnici javila i napisala: Stvarno?? Osobno, na krpicama više kupujem nego prodajem, ali nekidan sam vidjela i svoj artikl kod korisnice kojoj sam ga prodala. Platila sam haljinu na krpicama 280kn, jednom nošenu. Obukla sam je jednom i prodala dalje za 200kn sa uključenom poštarinom. I sad vidim da ju je osoba koja ju je od mene kupila prodala za 300. Znam da se protiv toga ne može ništa, ali eto, morala sam vas pitati za mišljenje jer mislim da se ovo sve kosi s temeljnim načelom krpica!
2018 11 09
Meni je bio vrh kad sam kopajuci po oglasima nasla voss bocu za 80kn 😂
2018 11 09
ma i mene to živcira i zato ni ne kupujem ovdje, rađe odem i kupim novo 20 kn skuplje. Ne kužim ako je roba nošena kako ju misle prodati kao da je nova iz dućana, za mene je to rabljeno i cijena bi trebala biti 30-50% niža. Ja nekad i novu stvar oglasim 50% nižu, a ne ako je rabljeno
2018 11 09
Ninuli, također, ali baš sam jučer kupovala na mangu, a danas kad sam vidjela cijene ovdje..ono x-) Pa to je i bit, prodati nešto, odnosno kupiti po povoljnijoj cijeni. Glitterica, joj i ja sam svašta vidjela.. pa tako i lot testera skupih krema iz ljekarne (da, doslovno), koji se prodaje po 200 kn. Mislim, stvarno? :') imam ih i ja doma puno jer imamo dobru tetu u ljekarni, ali da to idem prodavati..
2018 11 09
Ili kad se poderano/oštećeno prodaje po uh cijeni samo zato što je skupo plaćeno.Pa platio ga ti 1000 kn,poderano ne vrijedi ništa!Ili ga pokloni ili ga daj u bescijenje.I još se naglašava:plaćeno 1000kn,sad ima flekica,ima poderotina...,pa eto sad 600kn :@ .
2018 11 09
Svojevremeno je adminka na jednoj sličnoj temi izjavila da takvo što nije dozvoljeno i da će se sankcionirati kao preprodaja. Dakle, nije dozvoljeno - bilo da je kupljeno ovdje, ili u trgovini - prodavati po višoj cijeni. Doduše, ne znam kako je zamišljeno da će se to provesti u praksi, ali provjerite s adminkom.
2018 11 09
To je takav mentalitet ljudi kod nas. Kad prodavaju svi bi skupo prodali, kad kupuju svi bi jeftino platili (ne svi, velika vecina). Ja sam pazarila nedavno predivan dkny sat. Prvo sam naravno gledala ode da prodem jeftinije, no to nije moguce ode. 1000 kn za dvi godine star sat bez garancije, a ja novog platila 800. 😁
2018 11 09
> lola2619: > Pozdrav drage krpičarke :) > Evo kao i što sam naslov kaže, odlučila sam vam napisati par redaka jer sam baš ljuta. Radi se o korisnicama koje nabijaju cijene do nebesa. Jučer sam malo švrljala po mangovom webshopu, pa malo po krpicama, i sve što mogu reći je da su neke korisnice krajnje nepoštene. Vidjela sam par artikala s istaknutom cijenom od 129,90 a na krpicama se prodaju za 125. Znam da svega ovdje ima, na sreću, još nisam imala iskustva s prevarom, ali me ovo toliko ljuti da bih se svakoj korisnici javila i napisala: Stvarno?? > Osobno, na krpicama više kupujem nego prodajem, ali nekidan sam vidjela i svoj artikl kod korisnice kojoj sam ga prodala. Platila sam haljinu na krpicama 280kn, jednom nošenu. Obukla sam je jednom i prodala dalje za 200kn sa uključenom poštarinom. I sad vidim da ju je osoba koja ju je od mene kupila prodala za 300. Znam da se protiv toga ne može ništa, ali eto, morala sam vas pitati za mišljenje jer mislim da se ovo sve kosi s temeljnim načelom krpica! Moje misljenje e sad ako netko kupi od mene to je njegovo i neka radi sa time sto hoce jer je to sad njegovo 😉 Da li ce poklonit nekom, bacit, prodat ne tiče me se Isto tako moze kupit ovdje jeftinije pa prodat negdje van krpica skuplje zar ne ? Stoga misljenja sam neka svatko svoje artikle cijeni koliko hoce i moze Svatko zna koliko je sto platio i za koliko to isto moze trazit cijenu i na kraju prodat Lp
2018 11 09
Draga,to je ipak nepošteno.Ništa ne mjenja činjenicu da je to nepošteno.Nepošteno je i u stvarnom svijetu(čak kažnjivo zakonom),a nepošteno je i u ovom virtualnom svijetu.To je preprodaja.Tako da to tvoje mišljenje ne drži vodu :) .Ali to je samo moje mišljenje.LP i tebi!
2018 11 09
Ja smatram da se mene ne tice za koliko netko nesto prodaje. Ako mi odgovara kupit cu, ako ne, produzim i gotovo. Ako smatras da negdje mozes proci jeftinije, onda ajde tamo di je jeftinije. Al glupo je komentirat je li nesto ok ili nije, kad se radi o subjektivnoj procjeni. Nesto sta tebi ne vrijedi toliko(niti je placeno toliko) njoj vrijedi vise i obrnuto. Neke stvari koje su sad na snizenju prije nisu bile na snizenju. Al to ne znaci da i prodavac mora sniziti svoju cijenu ako se on ravna po tome koliko je placeno u startu. I to je svacije pravo. Isto ka sta je tvoje pravo da ne kupis.
2018 11 09
> nefertiti111: > Ja smatram da se mene ne tice za koliko netko nesto prodaje. Ako mi odgovara kupit cu, ako ne, produzim i gotovo. Ako smatras da negdje mozes proci jeftinije, onda ajde tamo di je jeftinije. Al glupo je komentirat je li nesto ok ili nije, kad se radi o subjektivnoj procjeni. Nesto sta tebi ne vrijedi toliko(niti je placeno toliko) njoj vrijedi vise i obrnuto. Neke stvari koje su sad na snizenju prije nisu bile na snizenju. Al to ne znaci da i prodavac mora sniziti svoju cijenu ako se on ravna po tome koliko je placeno u startu. I to je svacije pravo. Isto ka sta je tvoje pravo da ne kupis. Toga sam i ja mišljenja
2018 11 09
> silkica: > Draga,to je ipak nepošteno.Ništa ne mjenja činjenicu da je to nepošteno.Nepošteno je i u stvarnom svijetu(čak kažnjivo zakonom),a nepošteno je i u ovom virtualnom svijetu.To je preprodaja.Tako da to tvoje mišljenje ne drži vodu :) .Ali to je samo moje mišljenje.LP i tebi! Kaznjivo zakonom? Kako onda uopce funkcionira bilokoje trziste ako je to kaznjivo? Trgovina kupi po manjoj cijeni, nego krajnji kupac, polovni auti koje kupe saloni ili autokuca isto kostaju vise Vas nego njih? Mislim da to kaznjivo nije. A o drugim aspektima postenog/nepostenog bi svi mogli raspravljati i mislim da nema nekog posebnog zakljucka, osim da ako Vam nesto ne odgovara, nitko Vas ne prisiljava da to i kupite.
2018 11 09
> maza_8: > > silkica: > > Draga,to je ipak nepošteno.Ništa ne mjenja činjenicu da je to nepošteno.Nepošteno je i u stvarnom svijetu(čak kažnjivo zakonom),a nepošteno je i u ovom virtualnom svijetu.To je preprodaja.Tako da to tvoje mišljenje ne drži vodu :) .Ali to je samo moje mišljenje.LP i tebi! > Kaznjivo zakonom? Kako onda uopce funkcionira bilokoje trziste ako je to kaznjivo? Trgovina kupi po manjoj cijeni, nego krajnji kupac, polovni auti koje kupe saloni ili autokuca isto kostaju vise Vas nego njih? Mislim da to kaznjivo nije. A o drugim aspektima postenog/nepostenog bi svi mogli raspravljati i mislim da nema nekog posebnog zakljucka, osim da ako Vam nesto ne odgovara, nitko Vas ne prisiljava da to i kupite. potpuno se slažem. nitko nije prisiljen kupiti. ionako je ona na gubitku ako ljudi shvate da mogu skuplje proći kod nje
2018 11 09
> silkica: > Ili kad se poderano/oštećeno prodaje po uh cijeni samo zato što je skupo plaćeno.Pa platio ga ti 1000 kn,poderano ne vrijedi ništa!Ili ga pokloni ili ga daj u bescijenje.I još se naglašava:plaćeno 1000kn,sad ima flekica,ima poderotina...,pa eto sad 600kn :@ . E ovo potpisujem od pocetka do kraja. Nije mi nikad bilo jasno niti hoce
2018 11 09
> maza_8: > > silkica: > > Draga,to je ipak nepošteno.Ništa ne mjenja činjenicu da je to nepošteno.Nepošteno je i u stvarnom svijetu(čak kažnjivo zakonom),a nepošteno je i u ovom virtualnom svijetu.To je preprodaja.Tako da to tvoje mišljenje ne drži vodu :) .Ali to je samo moje mišljenje.LP i tebi! > Kaznjivo zakonom? Kako onda uopce funkcionira bilokoje trziste ako je to kaznjivo? Trgovina kupi po manjoj cijeni, nego krajnji kupac, polovni auti koje kupe saloni ili autokuca isto kostaju vise Vas nego njih? Mislim da to kaznjivo nije. A o drugim aspektima postenog/nepostenog bi svi mogli raspravljati i mislim da nema nekog posebnog zakljucka, osim da ako Vam nesto ne odgovara, nitko Vas ne prisiljava da to i kupite. Pa mislim da je kažnjivo zakonom. Ako je nešto kupljeno po manjoj cijeni, a prodano po većoj, ostvarena je dobit i kao takva podliježe porezu/zakonu, a isto tako ako su stvari sa Wisha, E-bay-a i sl. u više veličina, komada, fejk itd. onda je i preprodaja. Tako da ipak nije samo stvar morala ili izbora, jer je tvoja stvar pa je možeš prodavati za koliko god ti padne na pamet ;)
2018 11 09
1 2