Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Ljepota, stil, zdravlje /

Moda /

Pranje vunenog kaputa

Bok cure! Kupila sam vuneni kaput i htjela bih ga oprati. Jel netko prao od vas kaput i kako? Nije prljav al je nošen i zelim ga osvjeziti... Zapravo je 65% vuna, 35% viskoza
2022 07 18
kakve su upute za pranje? vuna inače ide samo na kemijsko čišćenje i to bi trebalo biti na ušivenoj etiketi
2022 07 19
Nije periv, ove druge znakive neznam procitati, ali mislila sam možda je netko prao u hladnoj vodi u kadi, znam da ljudi nekad eksperimentiraju🤭 Jucer sam oprala kapuljacu i nije se ni zguzvala ni smanjila
2022 07 19
Ja sve svoje kapute perem na 30 stupnjeva u vešmašini i nije im ništa Smanjim centrifugu i sušim na vješalici Prvo sam isprobala na jednom starom i sad sve perem Mislim da je kada i namakanje gora opcija jer ostane više vode u tkanini
2022 07 19
Ok, drzte fige jer mi je krasan, 😊Nebih ga namakala, na brzinu cu ga oprat i stavit u masinu samo da iscjedi vodu bez centrifuge
2022 07 19
Ako nekog zanima, opran je i odlicno izgleda, jedino grozbo smrdi, neznam jel to vuna ili neka 'zdrava ' kemikalija😂😂😂. Znaci, dobro sam ga namocila u kadi, dodala razrijeđeni woolite, i ocat da ne izblijedi, jako malo i sa krpicom sam tufkala pi njemu, rukave i unutarnju dio malo trljala, i dobro ga i dugo ispirala, stavila u masinu da povuce dio vode i na stol stavila rucnike i polozila ga ravno i na njega rucnike , dosta sam ih potrosila, ravan je kao da je peglan, sad ce ici na vješalicu, valda ce taj krasan miris otići 😊
2022 07 20
Moguće da je miris od octa?
2022 07 20
😂😂😂Nije, ocat se lako ispere, sad je suhlji i bolje miriši
2022 07 20
> Nitospitos: > Ako nekog zanima, opran je i odlicno izgleda, jedino grozbo smrdi, neznam jel to vuna ili neka 'zdrava ' kemikalija😂😂😂. Znaci, dobro sam ga namocila u kadi, dodala razrijeđeni woolite, i ocat da ne izblijedi, jako malo i sa krpicom sam tufkala pi njemu, rukave i unutarnju dio malo trljala, i dobro ga i dugo ispirala, stavila u masinu da povuce dio vode i na stol stavila rucnike i polozila ga ravno i na njega rucnike , dosta sam ih potrosila, ravan je kao da je peglan, sad ce ici na vješalicu, valda ce taj krasan miris otići 😊 Da, da, mokra vuna ima odvratan miris, ali kad se osuši trebao bi u potpunosti nestati, bar je tako moje dosadašnje iskustvo pa se nadam da ćete i vi imati isto, držim fige 🤞 U najgorem slučaju, pomiješati vodu s malo omekšivača i pošpricati ga, upali svaki put
2022 07 20
Da, grozno iskustvo😂😂😂. Al, nekak mi je ideja kemijske cistione još gora. Ja, obicno, robu koju ne nosim cesto pospremim sa nekim finim svijezim sapunom u kutiju, ali mogu probat i omeksvacem pospricat. Hvala! 👍
2022 07 21
> Nitospitos: > Ako nekog zanima, opran je i odlicno izgleda, jedino grozbo smrdi, neznam jel to vuna ili neka 'zdrava ' kemikalija😂😂😂. Znaci, dobro sam ga namocila u kadi, dodala razrijeđeni woolite, i ocat da ne izblijedi, jako malo i sa krpicom sam tufkala pi njemu, rukave i unutarnju dio malo trljala, i dobro ga i dugo ispirala, stavila u masinu da povuce dio vode i na stol stavila rucnike i polozila ga ravno i na njega rucnike , dosta sam ih potrosila, ravan je kao da je peglan, sad ce ici na vješalicu, valda ce taj krasan miris otići 😊 Ajme tocno znam na sto mislite. Imala sam vunenu vestu koja se mogla prat u masini iako je 100% vuna. Taj smrad je kao urin i jos nesto. Iako sam imala vunene kapute i nosila sam ih na kemijsko nisam znala da to toliko smrdi dok nisam tu vestu oprala.
2022 07 21
😂😂😂Bas cudno, nevjerovatan vonj, meni je ovo prvi vuneni kaput u zivotu, nisam ih nikad kupovala bas zato jer si nisam mogla zamislit da nesto nemogu oprati. Neznam zasto mi je kemijsko cišcenje tako odbojno.
2022 07 21
> Beatriss: > Ja sve svoje kapute perem na 30 stupnjeva u vešmašini i nije im ništa > Smanjim centrifugu i sušim na vješalici > Prvo sam isprobala na jednom starom i sad sve perem > Mislim da je kada i namakanje gora opcija jer ostane više vode u tkanini Takoder ..
2022 07 22