Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Informacije za korisnike /

O korisnicima stranice mojekrpice.hr /

oslovljavanje korisnica

od samog početka imam problem s tim kako osloniti korisnice mojih krpica [:kesi] s obzirom da je meni 18 godina (vi ne znate, ali ja znam) osjećam se jako jako nepristojno kad oslovim neku ženu s 'ti' pa u razgovoru saznam da je ona već udata [:sramezljiv] a glupo se osjećam kad je oslovim s 'vi' pa saznam da je cura mojih godina ili mlađa često mi se znalo to desiti [:ljut] pošto ne znam kolko koja ima godina,ne znam kak bi pristupila a da ne ispadne znate već kak [:hihot] [:kesi] jesam li jedina koju to brine [:hihot] ?
2014 10 10
Svima se inače obraćam ovdje sa 'ti' jer smo sve nekako domaće. [:sramezljiv] A osjećam se prestaro kada mi netko napiše Vi u inboxu. Ili bilo gdje drugdje. [:hihot]
2014 10 10
ja sam pisala uvijek ti, i onda sam otvorila jednu ovakvu temu na krpicama, gdje su me uglavnom "popljuvali" pa sam počela pisat samo vi. i sad samo vi, i ako netko ima 15g, ja opet na vi :P uslo mi sad u uho [:smije]
2014 10 10
Oslovljavam korisnice uglavnom s vi...Ne zato što razmišljam da li su starije, nego zbog nekog bontona. Uvijek me se učilo da nepoznate oslovljavam s vi. Kada mi netko pošalje upit i oslovi me na ti.. onda se i ja toj osobi obraćam s ti. Svejedno je, samo da ima upita [:kesi]
2014 10 10
U startu sa Vi. Ako razmijenimo nekoliko poruka, oda pređem ponekad na ti, ovisno o situaciji i komunikaciji.
2014 10 10
i meni je draže kad oslovim nekoga koga ne poznajem sa vi,tak ne mogu fulat ali kak @TockaDvotocka kaže,sve smo domaće [:sramezljiv]
2014 10 10
Sa ''vi'' neovisno o godinama. Ipak je to odraz kulture i ujedno najmanje možeš pogriješiti. Mada ako mi se druga strana u startu počinje obraćati sa ''ti'', onda i ja nastavljam u tom tonu [:smijesi]
2014 10 10
Ja se isto svima na "vi" obraćam. nerijetko se skompam sa korisnicama, pa brzo pređemo na ti, iako je među nama znalo biti razlike i po 40 godina [:jezik]
2014 10 10
ne bitno jel udana, [:hihot] mlađa ili starija,ima djece ,nema djece [:hihot] ..krenem sa "vi" , jedino ak zapocne druga strana na "ti"...osobno mi je svejedno vikanje ili tikanje. [:kesi]
2014 10 10
i je stvar osobne kulture...smeta me npr kad uđem u dućan pa mi se obrati sa ti . [:frustriran]
2014 10 10
Uvijek napišem Vi, pa ako korisnica kaže da smo na Ti,onda pređem na Ti.. a kad vidim da je netko moga godišta (20 i starije) pa glumi gospođu i ljuti se na ti, onda još ,,ti'' nadalje krenem pisati velikim slovom.. Ne volim baš prese*avanja.
2014 10 10
Inače se svima obraćam sa 'Vi', ovako u rl. [:smije] Ali na krpicama mi je to nekako kao da smo sve svoje, ne znam. Eventualno kada šaljem prvu poruku počnem s 'Vi', ali većina korisnica dalje nastavi s 'ti' pa onda i ja. Ali dobro, to je obraćanje najmanji problem ovdje [:hihot]
2014 10 10
I puno mi je ljepše napisati Bok,pozdrav,jeste li za zamjenu,prodaju,smajlić.. a kada netko piše poruke kao poziv na dvorski bal naježim se... relax, ljudi smo :)
2014 10 10
sa Vi
2014 10 10
uvijek počnem s vi a poslije možda ti [:sramezljiv]
2014 10 10
1 2 3