Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Informacije za korisnike /

Klubovi, sastanci istomišljenika /

Vlasnici pasa pomozite :)

Pozdrav svima :) Imam ženku pekinezera (mješanac) staru skoro 6 mjeseci. U zadnja 3 mjeseca dobila je 2 ampule protiv buha, ali nikako ih se ne možemo riješiti. Zadnju ampulu dobila je prije 4 dana, ali i dalje ih ima. Ako znate nešto što djeluje molim Vas pomozite. Nebi htjela ogrlicu jer ima onaj čudan miris. U kući je pa nije baš poželjno da ima buhe. Hvala svima :)
2015 02 07
Problem je u tome što morate 4tjedna zaredom davati sredstvo protiv buha jer u prvom tjednu uginu odrasle buhe i onda vi drugi tjedan ne tretirate i izlegu se ličinke koje su preživjele nisu uginula jaja najjeftinije je kupiti 1dl proizvoda koji se i stavlja u ampule košta oko 150kn al to ćete imati ohhho i špricate naravno vrat no da našpricate kožu baš više, ja još stavim rep leđa, imam labradora i tako 4x svakih 7dana i buhe pa pa [:frustriran] zato ogrlica djeluje jer je stalno na njima moj ju skine začas [:hihot] ili ako se voli kupati šampon protiv buha svaki tjedan i onda im dlaka fina mekana mirišljiva, a buhe bježe na vrh dlake no mogu preživjeti vodu gamad baš ih treba duže topiti [:frustriran]
2015 02 07
Ja sam uviek koristila za moju bucu ampulice..i to jednom godisnje kad krene proljece..isto mi je u stanu,i samo sam joj jednom nasla krpelja kad smo bili u sumi..ali je isto u stanu..iako,treas koristit i one preparate za kucu,mislim da ima u obliku spreja i praha..to je stavlja kad psu das ampulicu i onda s tim prodes mjesta gdje pas najcesce bude..jer znaju im buhe pasti s tjela..sretno u borbi s malim gamadima
2015 02 07
Sto manje tih ampula to je otrov za zivce! Ako ih vec ima stavi mu ampulu i nakon 4 tjedna jos jednunkao sto je flores rekla radi jaja,kupi biokill ima u dma onaj zeleni,našpricaj sve sto nemozes oprati na 90 stepeni,koicu tj.krevetic u kojem spava,kauc itd. Imala sam ja taj problem i tako smo ih se rijesili,ali opet napominjem da su te ampule otrov za zivce,stvarno samo po potrebi stavljati
2015 02 07
Mom psu nije pomoglo nista dok mu nisam stavila ogrlicu, veterinarka je rekla da ne djeluje svaka ampula na svakog psa te da treba pronaci odgovarajucu ampulu, njemu ni jedna nije djelovala, ni prasak, ni kupanje sve dok nisam ogrlicu kupila, sto je najbolje kosta oko 30 kn i traje pet mjeseci [:smijesi] evo neki dan sam mu stavila novu, nisam primjetila da ima neki miris
2015 02 07
nikita131 [:kesi] [:kesi] da da šljaka [:smije] [:smije]
2015 02 07
Ženka buhe jajašca ne odlaže na dlaku, nego dolje na pod, tako da bez temeljitog čišćenja prostora gdje pas boravi, buhe neće nestati, nestati će samo već odrasle buhe koje su u tom trenutku boravile na životinji. Znači, usisavanje cijele kuće, pranje svega, posebice ležaja, maltene dezinsekciju u kući obaviti. Bez toga, đaba vam ampule [:smijesi]
2015 02 07
Imate kod veterinara sprej, ne znam više kako se zove, koji košta 140 kn. Odličan je i za pse i za mace, čak i one dugodlake.
2015 02 07
Najeftinija i najučinkovitija metoda je Neopitroid prašak, koji nije štetan za psa, (barem mi je tako rekla moja frendica veterinarka)...., koristi se i kod kokica kad imaju tekut (kokošje uši)...ima ga u svakoj poljoprivrednoj apoteci Napraši ga i nek bude u kupaoni dok se tretira, tako da možeš kasnije sve dobro oprati.Postupak ponoviti nakon par dana..ne prašiti u oči a glavicu i oko njuškice vrlo oprezno da ne udahne. Pas se neće lizati u tretmanu jer mu je to odbojan miris. Eto, ja znam da se kao i kod ljudi na lijekovima, dobro zarađuje na raznim preparatima protiv nametnika ali neka svatko postupi prema svom nahođenju..ovo je samo podjeljeno moje osobno iskustvo i informacija. Moja Abba je bila puna buha kad je došla u naš dom sa 2 mj. starosti. Danas je zdrava 5-godišnja ženka dugodlakog ovčara.Ništa joj se loše nije desilo od tretmana. [:smijesi]
2015 02 07
Moj mopsonja je dobio buhe od setrinog psa kojeg je udomila a imao je tolko gustu crnu dlaku da nismo taj prvi dan skuzili da ih ima...a na mojem frajeru bež boje odmah se sve vidilo...muku smo mucili pola godine s buhama..takodjer su ga pojele totalno..zive rane je imao po trbuhu..ampule ama bas nista nisu djelovale...nakraju sam uzela sampon za buhe i kupala ga dva dana za redom..svakim kupanjem kada je bila puna mrtvih buha..cim bi ga okupala i osusila fenom sasipala sam po njemu prasak na biljnoj bazi..to ih je dodatni potamanilo...dezinficirala cijelu kucu...i ponovila postupak s pranjem,pudranjem i cetkanjem za tjedan dana..od tada da pokucam vise ni jedne buhe..znam da je patnja...meni je prekipilo kad sam buhicu nasla sinu od godini dana u kosi..skakale su svuda...a ampule nista nisu djelovale..jer je bio krcat tim sitnim krvopijama..ma kapitalci a ne buhice...otisla sam u zoo repic,uzela na biljnoj bazi sampon i pudrr i udri u borbu s njima..niti sam mu ostetila dlaku niti kozu..a ne najbolke mi je kad je vec pas krcat buhama pa kazu stavi ampulu (koja na tu kolicinu buha ne djeluje) i nesmijes ga onda prat narednih par dana..uzas..ja sam se rijesila na svoj nacin..a pas je bio toliko sretan vise se nije ceskao..zivnuo je i trcao po kuci ko da ima krila [:hihot]
2015 02 07
scalibor definitivno, ne smrdi a ucinkovit je za svu gamad
2015 02 07
eteričnog ulja od lavande malo nakapaj za vrat:))
2015 02 07
ja imam dvije pekinezerice i definitivno preporucam ogrlicu Forestu, nema miris i bez brige sam sljedecih 6-7 mjeseci, od tada nema nijedne buhe na njima. kosta oko 140-150 kn ali se isplati je kupiti... frendica takoder ima na maltezerima i ona je isto jako zadovoljna. [:smijesi] ovako izgleda pakiranje [slika:604115f8-95db-4da1-9362-57e9da8df9e1] [:zaljubljen]
2015 02 07
hvala svima na odgovorima :))
2015 02 07
potpisujem za forresto, nama je na faksu preporučuju kao najbolju ;)
2015 02 07
1 2