Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Informacije za korisnike /

O korisnicima stranice mojekrpice.hr /

Ima li među vama krojačica ili onih koji se razumiju u šivanje?

Od nedavno šijem i krojim sama kako znam. Uglavnom jednostavne stvari. Voljela bih si sašiti ovakvu suknju, samo bordo boje no najgori dio posla mi je otići u prodavaonicu materijala za šivanje. Niti znam kakav materijal trebam (da mi ne pada skroz uz noge) niti koliko metara trebam. Molila bih pomoć svih cura koje se razumiju. Više glava bolje razmišlja od jedne [:jezik] [slika:5224b6d3-1a7b-4f27-9207-baf8682cb0f9]
2015 03 08
[slika:2a5282bf-439d-4268-a73f-2f9fdf8f6a16]
2015 03 08
Odi u krojački kao potencijalna mušterija i ispričaj sve ovo osim dijela da ćeš sama šivati. Kad ti kaze sve sto te zanima, lijepo se zahvali i reci da ćeš se još raspitati dalje [:smije]
2015 03 08
Vidi našeg MikeHawk mudrice [:smijesi] Ja osobno ne znam ni šav...pokušala jednom u tri navrata na jednoj tuniki, parala i šila, parala i šila..na kraju odnila krojačici, a ona meni da se izludila šivajući, da je baš kompleksan šav....hahaha, bilo mi lakše, a meni šav ko šav, sve isto [:zaljubljen]
2015 03 08
Mike si ti stvarno muško??
2015 03 08
Sve ovisi jel hoćeš puni krug, dva dijela, ili iz 6 do 8 dijelova, sa ili bez podstave, flizelin za pasicu, dugme, zatvarač... Sve ovisi, a i nije isto za veličinu 36 ili veličinu npr. 44.
2015 03 08
Veličina sam 34-36 [:smijesi] A ne znam, mislila sam iz jednog komada šivati. Al ne puni kruh već ravno izrezati pa nafaldati. Hoće li se to moći? a za zatvaranje, hmmm neki dugmići [:smijesi]
2015 03 08
Suknju iskrojiš u 2 ili 3x pola kruga ili u više isječaka (ovlisno koliko široka želiš da bude). Mislim da zbog dužine ove suknje ne bi imala dosta materijala (u širini) da bi se krojio puni krug. Neka ti ukupna širina u struku bude cca 20 cm šira od tvoje širine struka i onda od tog viška materijala radiš plise/falde. I suknja će puno lijepše padati ako krojiš pod 45 stupnjeva a ne ravno po osnovi. Za tako nešto bi ti trebalo oko 2 m materijala + cca 60 cm podstave koju krojiš više uz tijelo. Možeš raditi na gumu u struku ili iskrojiš pojasnicu, pa iza ubaciš zatvarač. Materijal biraj po opipu, platno vez, neku mješavinu pamuka i poliestera... sretno [:smijesi]
2015 03 08
Uzmes dvije duzine suknje. Ako je suknja dugacka 60cm, onda 120cm materijala. Materijal uzmes neki prirodni, poput viskoze, koji lijepo pada. Da se ne lijepi za noge ili da se ne prozire, treba sasiti podstavu. Ali jos bolje ce ti odgovoriti prodavacice. To im je posao...
2015 03 08
@Majalike - jesam ali volim zaviriti u svaku temu [:smije]
2015 03 08
Nije ti komplicirana ta suknja za napraviti, kad već šivaš bit će ti veći gušt nosit nekaj one-of-a-kind kaj si sama napravila neg ić linijom manjeg otpora na e-bay....
2015 03 08
Malo mi je skupo uzimati 2m materijala ako mu je cijena npr 60kn po metru. To je već 120kn i onda još rizik da nešto ne shebem i sve upropastim. [:tuzan]
2015 03 08
Nije to nista komplicirano, pogotovo ako ne stavljas zatvarač ni podstavu. Pigledaj materijal koji se ne prozire i obavezno vidi da se ne gužva. U pasicu staviš gumu cca 5 cm i to je manje-vise sve... sretno!
2015 03 08
hvala [:smijesi] otići ću pogledati, no ako bude preskupo neću ništa ni kupovati ni šivati [:tuzan] I preživjet ću [:kesi] volim lijepe stvari a nemam para [:hihot]
2015 03 08